ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 37 18,3%
  • Не

    Гласови: 137 67,8%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 28 13,9%

  • Вкупно гласачи
    202
Член од
24 март 2010
Мислења
15.155
Поени од реакции
25.638
Ми се чини ВМРО-ДПМНЕ имаше и премногу промени
Пензионирање на политичките екипи после изборен пораз е нормална и здрава работа. Во спротивно стануваш Радмила Шеќеринска.

Капацитетот на новата екипа е друг муабет, ама тоа не значи дека не е во ред што старите веќе ги нема.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Што се дешава со ВМРО и каде се:
Никола Попоски - ретко способен политичар
Драган Данев - Ќелавиот што сега глеам е опнат командир на МВР Штип
Влатко Ѓорчев - Тој со 9те деца
Емил Димитриев - Тивкиот
Илија Димовски - Многу што викаше
Филип Петровски - Лабилниот
едино глеам Милошовски од таа старата клапа уште се матка...

Ја сваќам дека од овие на сликава

Пола си ја имаат мувата на капата, пола им пребегнаа али сепак.... Некако ми е безидејна оваа нова клапа. Немаат стари кадри, немаат интелектуала. Цел извршен одбор им се подлизурковци кој низ годините се истакнувале по локалните комитети па се довлечкале до некој степен на експонираност па сега утре треба бидат министри и пратеници.

Ми се чини ВМРО-ДПМНЕ имаше и премногу промени, Лубчо Георгиевски првата оснивачка клапа кога се набркаа се родија 2-3 помали партии, на позиција дојде Груевски 11 години градеше некој тоталитарен партиски систем за на крај и тоа да експлодира и да ја уништи партијата по втор пат, сега е ова некоја трета генерација на политичари кој искрено шубе да ти е да ги гласаш :D
Доквакал до министер оти лепел плакати, не оти е влијателен и оставил белег во општеството
2 уште побитни прашања од твоите:

1. Каде е и што прави сега Тивкиот Муса?
2. Како се викаше клисарчето десно од Грујо?
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Таман си реков уште првиот ден од кампањата излезе најглупата реклама (онаа со кичмите), овие се надминаа себеси со рекламата за Црвенкапа и виршлите. Синоќа гледам пак го пробушиле дното со „пола за Вицето“. Мислам секакви глупи реклами имало низ годините ама ова е за мене до сега најретардирана кампања што ја имам видено...
А какви реклами сакаш? Оние со ЌЕ, ЌЕ, ЌЕ??? Или оние со искинатата жица и колнење во децата???
Супер се овие реклами. Анимирани филмови, но ја отсликуваат вистината.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
А какви реклами сакаш? Оние со ЌЕ, ЌЕ, ЌЕ??? Или оние со искинатата жица и колнење во децата???
Супер се овие реклами. Анимирани филмови, но ја отсликуваат вистината.
Супер се рекламите, ако имаш 65+ години и македонски народни приказни ти се врв на кинематографската индустрија.
Автоматски споено мислење:

Што се дешава со ВМРО и каде се:
Никола Попоски - ретко способен политичар
Драган Данев - Ќелавиот што сега глеам е опнат командир на МВР Штип
Влатко Ѓорчев - Тој со 9те деца
Емил Димитриев - Тивкиот
Илија Димовски - Многу што викаше
Филип Петровски - Лабилниот
едино глеам Милошовски од таа старата клапа уште се матка...

Ја сваќам дека од овие на сликава

Пола си ја имаат мувата на капата, пола им пребегнаа али сепак.... Некако ми е безидејна оваа нова клапа. Немаат стари кадри, немаат интелектуала. Цел извршен одбор им се подлизурковци кој низ годините се истакнувале по локалните комитети па се довлечкале до некој степен на експонираност па сега утре треба бидат министри и пратеници.
За волја на вистината оваа стара клапа беше јака интелектуала. Кога ќе се сетам на Бетка или Диме Спасов веднаш на Бертранд Расел ме асоцираат. Миле ми текна ме асоцира на Елон Маск.
 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Ако дојдат на власт и го остварат ова, секои следни избори го имаат мојот глас.

Мицкоски: Во првите 6 месеци секој кој што се огрешил пред законот и пред Уставот ќе биде процесуиран
Samiot znae deka ova ne e mozno i ne razbiram oti sekojpat istite vetuvanja gi davaat svesno deka ne mozat da gi ispolnat. Aj toa sto teoretski sudstvoto e nezavisno, valjda na kraj i so toa ke se vagja.
Автоматски споено мислење:

Што се дешава со ВМРО и каде се:
Никола Попоски - ретко способен политичар
Драган Данев - Ќелавиот што сега глеам е опнат командир на МВР Штип
Влатко Ѓорчев - Тој со 9те деца
Емил Димитриев - Тивкиот
Илија Димовски - Многу што викаше
Филип Петровски - Лабилниот
едино глеам Милошовски од таа старата клапа уште се матка...

Ја сваќам дека од овие на сликава

Пола си ја имаат мувата на капата, пола им пребегнаа али сепак.... Некако ми е безидејна оваа нова клапа. Немаат стари кадри, немаат интелектуала. Цел извршен одбор им се подлизурковци кој низ годините се истакнувале по локалните комитети па се довлечкале до некој степен на експонираност па сега утре треба бидат министри и пратеници.

Ми се чини ВМРО-ДПМНЕ имаше и премногу промени, Лубчо Георгиевски првата оснивачка клапа кога се набркаа се родија 2-3 помали партии, на позиција дојде Груевски 11 години градеше некој тоталитарен партиски систем за на крај и тоа да експлодира и да ја уништи партијата по втор пат, сега е ова некоја трета генерација на политичари кој искрено шубе да ти е да ги гласаш :D
Доквакал до министер оти лепел плакати, не оти е влијателен и оставил белег во општеството
Ja pa mislam deka nema potreba od jaki/poznati/eksponirani licnosti tuku drugi atributi se povazni. Da im se dade sansa i na novi licnosti da se pokazat posto neli starite gardi ne pokazaa nekoj golem uspeh isto taka voopsto se somnevam deka postoela nekoja intelektuala, barem ne dojde do izraz.
 
Последно уредено:
D

Deleted member 12196

Гостин
Супер се рекламите, ако имаш 65+ години и македонски народни приказни ти се врв на кинематографската индустрија.
Да, тука сум со годините и со кинематографската индустрија. Од осамостојувањето се нагледав доволно приказни со ЌЕ: ЌЕ: ЌЕ:, посебно добри приказни има во последниве три години. Можеби си заборавил за свитканата кичма и за еврото за Вицето, па затоа сега ова ти изгледа како приказни, ама за жал ова е реалност од блиското минато.
Samiot znae deka ova ne e mozno i ne razbiram oti sekojpat istite vetuvanja gi davaat svesno deka ne mozat da gi ispolnat. Aj toa sto teoretski sudstvoto e nezavisno, valjda na kraj i so toa ke se vagja.
Затоа ветив дека ќе ги гласам ако го исполнат тоа.
Автоматски споено мислење:

Еве уште едно добро ЌЕ!
Ако го исполнат и ова, почнувам да работам за нив!

Мицкоски: Ќе го испитаме потеклото на имотот на сите политичари, ќе почнеме од мојот па се до последниот во земјава
 
Последно уредено од модератор:
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ајде те молам размисли, дали ова ти изгледа како остварливо ветување. Прво од технички аспект, мислиш дека е возможно такво нешто, а второ дали мислиш дека некој ќе испита како Сашо Мијалков има една милијарда нешта?

Сериозно мислиш дека ова ќе биде?
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Ајде те молам размисли, дали ова ти изгледа како остварливо ветување. Прво од технички аспект, мислиш дека е возможно такво нешто, а второ дали мислиш дека некој ќе испита како Сашо Мијалков има една милијарда нешта?

Сериозно мислиш дека ова ќе биде?
На нивното ЌЕ, јас одговарам со мое ЌЕ.
Тие ЌЕ го испитаат потеклото на имотот, јас ЌЕ работам за нив.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Ајде те молам размисли, дали ова ти изгледа како остварливо ветување. Прво од технички аспект, мислиш дека е возможно такво нешто, а второ дали мислиш дека некој ќе испита како Сашо Мијалков има една милијарда нешта?

Сериозно мислиш дека ова ќе биде?
Нека почне од Александар Николоски и дедо му заради кој насилно се раскинуваа постоечките договори за реконструкции за да може да ги превземе.
Како што некој спомна погоре, ВМРО можеше да има најлесна победа со сите аспекти кои им беа во прилог.
Мицко има бледи ставови за важни прашања, рекламните спотови како да им ги правел подметнат СДСМ-овец... Чудесни ликови носители на изборни листи....
Јанушев би го ставила во Севр како еталон за глупа фаца, Николовски има интересен багаж кој нешто се подзаборава...Гордана е како подгреан леш без трунка енергија...

СДС оддамна не ги коментирам, ЗЗ како премиер без способност за солидна просто-проширена реченица е навредливо во најмала рака.

Левица од друга страна со Апасиев..ликот навистина има налудничава нота ама сакам да мислам некогаш дека е поради огромниот револт што и сите ние го имаме. Ама стои и факт дека околу него нема никој.

Се на се, ќе бидеме сведоци на тешки игранки и мизерни пазари.
 
Ф

Флеш

Гостин
Ставроооо,не ми рчкааај у моја тееемааа :LOL:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
А какви реклами сакаш? Оние со ЌЕ, ЌЕ, ЌЕ??? Или оние со искинатата жица и колнење во децата???
Супер се овие реклами. Анимирани филмови, но ја отсликуваат вистината.
Супер може да се за некој дедо што врти оро на комитски вечери пошто до таму сече паметот и смислата за хумор. За човек кој живее во 21-ви век се благо кажано дебилни.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Дали некој може да ми објасни што е финтата со Силјановска Давкова и ДПМНЕ? Јас навистина не можам да разберам. Зошто е форсирана од ДПМНЕ, зошто е носител во 1, на кој електорат таа му се обраќа, кој ќе ја гласа?

Ама баш никако не можам да сфатам.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Дали некој може да ми објасни што е финтата со Силјановска Давкова и ДПМНЕ? Јас навистина не можам да разберам. Зошто е форсирана од ДПМНЕ, зошто е носител во 1, на кој електорат таа му се обраќа, кој ќе ја гласа?

Ама баш никако не можам да сфатам.
I kaj ednite i kaj drugite se lupnati nositeli. Na dvete strani kje glasa samo clenstvoto na koi i taka im e seedno koj e nositel..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom