ВИЈАГРА - ефект и коментари

Член од
12 јуни 2016
Мислења
34
Поени од реакции
0
Дали во некоја аптека може да се купи вијагра без рецепт? Доколку не, каде можам да набавам оригинал проверена вијагра без рецепт?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.735
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Ima vijagrice vo apteka bez recept?? mi treba nesto za podolga erekcija i posle ejakulacija ..
Вијагра се пие исклучиво при проблеми од типот на еректилна дисфункција. Вијаграта нема да ти го одложи оргазмот. Можеш да пробаш со маџун, Power DM и други слични работи.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.136
Вијагра се пие исклучиво при проблеми од типот на еректилна дисфункција. Вијаграта нема да ти го одложи оргазмот. Можеш да пробаш со маџун, Power DM и други слични работи.
Јас лани пиев еден лек, ама не за ова и приметив дека реагира на одложување на оргазмот. Е сега тој лек е многу силен, а и треба специјалист да го препише, така да не го откривам са кој санува збор. :)
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ima vijagrice vo apteka bez recept?? mi treba nesto za podolga erekcija i posle ejakulacija ..
Иди кај оној од
Валијант
и земи си камагра....1/16 од камаграта, а тоа е 1/16 од 100 мг мислам(што е негде 6 мг), со лажица ипол од маџунот, грам horny goat weed, yohimbe bark, 10 грама цитрулин малат и трибулус 2 комада. Мислам доволно ќе ти биде.....ова ако сакаш да ја дупнеш некоја :D
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Иди кај оној од
Валијант
и земи си камагра....1/16 од камаграта, а тоа е 1/16 од 100 мг мислам(што е негде 6 мг), со лажица ипол од маџунот, грам horny goat weed, yohimbe bark, 10 грама цитрулин малат и трибулус 2 комада. Мислам доволно ќе ти биде.....ова ако сакаш да ја дупнеш некоја :D
Ова е добитна комбинација, и се е на природна база.


Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ова е добитна комбинација, и се е на природна база.


Sent from my SM-A505F using Tapatalk
Маџун е ова практично...иначе се од горе е природна база освен 6 мг камагра која и не е некоја доза.
Фората е во тоа Epimedium(Horny goat weed)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Иако не би пробал засега ама чисто информативно ме интересира од кога ќе се земе виаграта за колку време од прилика ти се дига пенисот и од прилика колку делува ефектот да ти е дигнат?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Иако не би пробал засега ама чисто информативно ме интересира од кога ќе се земе виаграта за колку време од прилика ти се дига пенисот и од прилика колку делува ефектот да ти е дигнат?
За половина час до еден час од земањето започнува дејството. Трае отприлика до кај 4 часа, а има и студии кои покажуваат дека може да трае и до 24 часа, но тоа е во домен на теоријата.

Ерекција добиваш само ако си сексуално надразнет, значи не е така како што си мислиш, пиеш и доле ракета 4 саата без престан, не е така.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.760
Поени од реакции
9.559
За половина час до еден час од земањето започнува дејството. Трае отприлика до кај 4 часа, а има и студии кои покажуваат дека може да трае и до 24 часа, но тоа е во домен на теоријата.

Ерекција добиваш само ако си сексуално надразнет, значи не е така како што си мислиш, пиеш и доле ракета 4 саата без престан, не е така.
Што бе 4 часа:vozbud:..аујј..цела зграда отиде јабана:pos::pos:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.749
Дали ако се користи често може да дојде до еректилна дисфункција?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom