ВАНЧО ШЕХТАНСКИ: ПОДЕЛБА НА МАКЕДОНИЈА !?

Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Toj raboti po necija direktiva,sigurno.Da go raznisa nacionalnoto tkivo vo Makedonija.Na Bugarija sekogas i bilo cel Makedonija,ili del od nea da ja prisvoji za svoja.Ako sme ludi neka go podrzime ova.E togas nema da ima drugi etnicki zaednici vo Makedonija,site ke bideme Bugari.
Во текстот Шехтански тврди дека по поделбата ( негово тврдење) дел од Мкаеоднија населен со Македонци ке оди со Србија а не со Бугарија. Погрешно си прочитала.
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Во текстот Шехтански тврди дека по поделбата ( негово тврдење) дел од Мкаеоднија населен со Македонци ке оди со Србија а не со Бугарија. Погрешно си прочитала.
До поделба на Македонија засега нема да дојде затоа што барем засега имаме протекција од великите сили.Засега и САД и Русија и Европа се преокупирани со прашањето за Косово.Се надевам дека ако евентуално дојде до некаква поделба,очекувам да се направи репете од 1990 год.кога и Грција и Србија имаа аспирации да ја делат Македонија,ама имаше некој отстрана што се вмеша,ја распореди својата армија на својата западна граница и рече НЕ на поделбата на Македонија.Што значи дека од неколкумина имаме безрезервна поддршка.
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
До поделба на Македонија засега нема да дојде затоа што барем засега имаме протекција од великите сили.Засега и САД и Русија и Европа се преокупирани со прашањето за Косово.Се надевам дека ако евентуално дојде до некаква поделба,очекувам да се направи репете од 1990 год.кога и Грција и Србија имаа аспирации да ја делат Македонија,ама имаше некој отстрана што се вмеша,ја распореди својата армија на својата западна граница и рече НЕ на поделбата на Македонија.Што значи дека од неколкумина имаме безрезервна поддршка.
Кажуваш вистини или ги провоцираш Србите?
 
Член од
24 август 2007
Мислења
99
Поени од реакции
0
Охрид Скопие и Битолја к'м Б'лгарија, другите да взимат другото.
Кеф ти на Черно море кеф ти на Охридското езеро, ама нашите македонски братја не може да разберат
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Охрид Скопие и Битолја к'м Б'лгарија, другите да взимат другото.
Кеф ти на Черно море кеф ти на Охридското езеро, ама нашите македонски братја не може да разберат
Ристето,само толкоз ли бе?Ами,Струмица,Гевгелија,Прилеп,тие каде?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Охрид Скопие и Битолја к'м Б'лгарија, другите да взимат другото.
Кеф ти на Черно море кеф ти на Охридското езеро, ама нашите македонски братја не може да разберат
Ти сус таму!
Прво да ни вратите Пиринот, а потоа да си правиш екскурзии.
Гит!
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
Во текстот Шехтански тврди дека по поделбата ( негово тврдење) дел од Мкаеоднија населен со Македонци ке оди со Србија а не со Бугарија. Погрешно си прочитала.
A prifatlivo li e toa?
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
dobro rekol ovoj sehtanski vo pravo e covekot...i kako ja vodi gospodin gruevski politikava izgleda na taa nasoka odi nema drug izlez ...neka prodolzi us malce vaka so patriotizam pa ke prajme muabet
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
A prifatlivo li e toa?
Шехтански тврди дека до таа информација дошол преку неговите разузнавачки извори. Ако се тие вистинити, тогаш прифатливо ли е од Србија и Албанија да прават договори за поделба на Македонија? Прифатливо ли беше кога МилошевиЌ( Србија) предлагаше на Мицотакис ( Грција) поделба на Мкаедонија во 90-ите години од минатиот век?
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Шахтански е бафер на македонскиот национализам.
Задачата на таквите партии и организации е да го неутрализира национализмот кој се појавува во критични ситуации.
И за да покаже дека постои, а не постои, во јавност оди со бомбастични сценарија.

Големите сили ги креираат границите и тие се веќе нацртани и во нив ја има Македонија.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Не сте нормални што воопшто дискутирате на ваква тема.
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Ako takvo neshto mozhe da se sluci veruvajte ovoj Shjetanski posleden ke bide shto ke go doznae
 

Kajgana Shop

На врв Bottom