Бјело дугме во Метрополис Арена - 25.10.2008

Статус
Затворена за нови мислења.

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Прашав нешто?
ке знае некој !? :kesa:

Poleke be pa ti, kaj si zapnal ko sivonja...:smir:

Ima vreme, 25 dena, rano e uste za cena, ja mislam deka nema da bide na plostad ko u Kjustendil tuku deka kje se plakja karta...A kaj bi se odrzuval moze samo da nagagjame...Za Gradski kje bide ladno, Saem e OK ali pojse od 8-9000 nema da sobere, novata sala e OK i mislam tamu bi bilo najbolje da bide...

Koga kje ima informacii kje bides informiran...:)
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
И ја мислам дека новта сала би била најубоо место за одржуање на концертот, а и градски не би било лошо бидејќи мн са популарни во Македонија и можа да собера над 10.000 публика.
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
450
Поени од реакции
14
[zEUs];1728525 напиша:
И ја мислам дека новта сала би била најубоо место за одржуање на концертот, а и градски не би било лошо бидејќи мн са популарни во Македонија и можа да собера над 10.000 публика.
I jas taka mislam. ke bide prepuno definitivno
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Најнова вест:
Концертот ќе биде одржан во Метрополис Арена.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.403
Поени од реакции
7.669
Утрински Весник напиша:
Како организатор на концертот се јавува ЕРА- групацијата. Скопскиот настап ќе биде дел од нивната светска турнеја, започната уште во 2005 година кога Бебек, Тифа и Исламовиќ, заедно со Бреговиќ, настапија во Сараево, Загреб и Белград. По овие концерти, легендарното трио продолжи да го негува духот на некогаш славната група.
Знам дека ќе ми се налутите, сите фанови на Дугмиќи, ама морав, ова болдираново :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Знам дека ќе ми се налутите, сите фанови на Дугмиќи, ама морав, ова болдираново :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
па право да ти кажам у право си. турнеата одмана пројде, нас не не изе*аа ни 2% и сега видоа дека им треба уше некоја пара па викаат ај ќе идеме кај овие у ск да собереме некој динар.
али како и да е би требало да идам :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.403
Поени од реакции
7.669
Види сеа Виктор, тоа дека сме им последна дупка на свиралото, евидентно е. Па тие се најголемиот „рок“ бенд во СФРЈ. Тука придавале повеќе синглици и лонг плејки дури и од Бит’лси.

Сакав да прашам, каде по светот настапувале па ова им е светска турнеја? Или е само додадено од страна на новинарот во Утрински во служба на реклама на настанот.
Јас лично Утрински воопшто не го сметам како релевантен извор кога станува збор за концерти, журки и слични манифестации.
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Види сеа Виктор, тоа дека сме им последна дупка на свиралото, евидентно е. Па тие се најголемиот „рок“ бенд во СФРЈ. Тука придавале повеќе синглици и лонг плејки дури и од Бит’лси.

Сакав да прашам, каде по светот настапувале па ова им е светска турнеја? Или е само додадено од страна на новинарот во Утрински во служба на реклама на настанот.
Јас лично Утрински воопшто не го сметам како релевантен извор кога станува збор за концерти, журки и слични манифестации.
Ако не ја следиш групава кај прават концерти, барем не срами се, ок???
2006 година имаа еден куп концерти низ Северна Америка, лани имаа низ Скандинавија, Австралија, мислам дека и Русија беа. Пред нова година имаа 6 концерти низ Хрватска, Нова Година беа на плоштад во Црна Гора, пред 2 недели ете во Бугарија, сега Скопје и турнејата "Кад би био бијело дугме" ПРОДОЛЖУВА!!!
Има мала грешка има новинарот што ова не е истата турнеја од 2005, туку ова е сосема друга група, со различно име.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom