Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
1 февруари 2023
Мислења
52
Поени од реакции
47
zdravo na site sakam da prasam edno prasaje dali treba dase odnese uste nekoja potvrda od roditelite oti do sega mi nemat pobarano .oti jas ka bef na intervju u 2020 godina pred koronata nemi pobara nis osven dokumenti so treba da se podnesat deneska se javuva mu kazuvam deka bef na itrevju u 2020 sprema 2021 on vika treba dase odnese uste eden dokument deka roditelite se bugarin mene nemi pobara nis .Cisto sakam da znam dali treba da odnesam u bitola ili da pocekam dase smeni ako ne ima na promenta togas da odnesam fala uste ednas .
Автоматски споено мислење:

i dali znae nekoj koga ke ima promena .
 
Член од
30 септември 2009
Мислења
199
Поени од реакции
155
Ми се промени статусот дали тоа значи се е ОК или не.
1та слика е новиот статус а 2та е каде што бараа дополнителни документи.
Ве молам за мислење.
Благодарам
 

Attachments

Член од
25 јуни 2021
Мислења
145
Поени од реакции
300
I kaj mene nema. Izgleda pak ke cekame ute 3 meseci
Ми се промени статусот дали тоа значи се е ОК или не.
1та слика е новиот статус а 2та е каде што бараа дополнителни документи.
Ве молам за мислење.
Благодарам
Koga ti se smeni? Koj broj na prepiska si?
Автоматски споено мислење:

Ми се промени статусот дали тоа значи се е ОК или не.
1та слика е новиот статус а 2та е каде што бараа дополнителни документи.
Ве молам за мислење.
Благодарам
4-kata im e nekoja oznaka
 
Член од
22 октомври 2021
Мислења
113
Поени од реакции
447
Доколку не ги донесовте бараните дополнителни документи, тоа значи дека Советот за гражданство наскоро ќе ви го откаже барањето.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 февруари 2023
Мислења
52
Поени од реакции
47
356098146_1618063648683183_6741998185781491506_n.jpg 356098146_1618063648683183_6741998185781491506_n.jpg zdravo sakam da prasam dali treba dase odnese uste nekoj dokumenti oti jas ka bef na itrevju u dekevri 2020 nemi pobara nis na itrevjuto i dokumneti mi rekoa deka se okej dosta vreme e vaka.
Автоматски споено мислење:

 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Дали некој знае што значи 4
Колку што знам таа ознака значи дека не си доставил никакви дополнителни документи и дека ти поминал рокот, па сега по дефолт те вратиле назад на преглед од советот. За жал најверојатно ќе следи отказ.
 
Член од
26 ноември 2018
Мислења
16
Поени од реакции
30
Ми се промени статусот дали тоа значи се е ОК или не.
1та слика е новиот статус а 2та е каде што бараа дополнителни документи.
Ве молам за мислење.
Благодарам
Kaj mene taka se smeni po podnesuvanje na dopolnitelni dokumenti, no nema (4) na kraj. Imav rok da dostavam do 17.05.2023 godina, jas zadocniv 1 den t.e. podnesov na 18.05.2023.
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
27 септември 2016
Мислења
170
Поени од реакции
82
zdravo na site sakam da prasam edno prasaje dali treba dase odnese uste nekoja potvrda od roditelite oti do sega mi nemat pobarano .oti jas ka bef na intervju u 2020 godina pred koronata nemi pobara nis osven dokumenti so treba da se podnesat deneska se javuva mu kazuvam deka bef na itrevju u 2020 sprema 2021 on vika treba dase odnese uste eden dokument deka roditelite se bugarin mene nemi pobara nis .Cisto sakam da znam dali treba da odnesam u bitola ili da pocekam dase smeni ako ne ima na promenta togas da odnesam fala uste ednas .
Автоматски споено мислење:

i dali znae nekoj koga ke ima promena .
Ako si preku roditel odnesi Dokument za Rodstveni vrski kade sto se vade od opstinata vo bg
 
Член од
11 август 2020
Мислења
7
Поени од реакции
5
Во мојот случај кога бевме на ручек кај дедо ми и случајно почнавме да се заебаваме на тема вадење бугарски пасоши. Дедо ми стана од маса и отиде до фиока и се врати со неговата Крштеница од Б’лгарска Егзархија. Веќе ситуацијата не беше заебанција и сите извадивме Бугарско државјанство преку него.
Како вдевте дупликати од крштеницта за сите? Нели се поднесува во оригинал? :)
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Да се е Ок
И кај мене беше така


Sent from my iPhone using Tapatalk
Сигурна си дека и кај тебе имаше (4) на крајот на статусот? Оти ти имаше доставено дополнителни документи, (4) значи дека не се доставени.
 
Член од
24 јуни 2023
Мислења
2
Поени од реакции
1
Можеби е одговорено веќе прашањево ама не можев да најдам на форумов.
Ми излезе произход па ме интересира дали за закажување на интервју е потребно пак да се носи стариот документ со кој е аплицирано покрај останатите стандардни документи за закажување интервју или не?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom