Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Едно прашање...
Во август 2020 добив указ. Закажав за подигнување во март 2021 во софија, но за да убрзам преку посредник го побарав указот да ми го пратат во Битола. Од Битола го подигнав во ноември 2020 и поднесов за адреса ул. Леге 6 средец. Но, еве веќе е крај на март, а од Средец ми викаат сеуште не сме добиле документи за тебе. Зар е можно да не се стигнати? Можно ли е да се изгубени?
А, на редовниот термин да си одев по указ што ми беше во март во софија досега можеби и ќе зсвршев работа.
Што да се прави во ваков случај?
Во Битола ми викаат не се секирај ќе стигнат... А, од Средец викаат види дали од битола пратиле за тебе
Zatoa po moe mislenje duri i da cekas Edna godina za ukazot i adresata pak. E podobro od ovakvi seks zaebancii. Trebalo po redoven pat da si odis sega gledas kako izleguval rabitatata
 
Член од
16 октомври 2019
Мислења
9
Поени од реакции
2
Decki go podignav ukazot vo ambasada I sega kolku vreme ke cekam do pasos koja e procedurata
Автоматски споено мислење:

Dali sega se odi karantin vo bg fala vo sekoj slucaj
 
Последно уредено:
Член од
26 јуни 2020
Мислења
91
Поени од реакции
52
Decki go podignav ukazot vo ambasada I sega kolku vreme ke cekam do pasos koja e procedurata
Автоматски споено мислење:

Dali sega se odi karantin vo bg fala vo sekoj slucaj
Treba pismo da ti stigne vo Opstinata vo koja si prijavil adresa na ziveenje (pri podiganje na ukazot).Ako si opstina Sredec, lege 6 togas normalno cekanje na pismoto da stasa vo Opstinata e od 3-4 meseci no ima clenovi tuka sto cekaat i podolgo...Posle toa sledi slikanje za licna karta i pasos, zavisi kade kje se slikas i koja postapka kje ja odberes.
 
Член од
26 јуни 2018
Мислења
29
Поени од реакции
54
Znaci ovaa e nevozmoznoo!!!!!
Sekogas koga ke se javev vo opstina Sredec mi velea prez dve sedmici I koga potoa ke zvonev I'm velam Kako se prez dve sedmici pa prez krajot na mesot pa Eve sega mi veli kon sredinata na April!!!!
Ocigledno e veke deka poveketo raboti se zakocheni zaradi izborite. Izgleda ke prodolzat da rabotat samo posle rezultati od izbori...
 
Член од
26 јуни 2020
Мислења
91
Поени од реакции
52
Znaci ovaa e nevozmoznoo!!!!!
Sekogas koga ke se javev vo opstina Sredec mi velea prez dve sedmici I koga potoa ke zvonev I'm velam Kako se prez dve sedmici pa prez krajot na mesot pa Eve sega mi veli kon sredinata na April!!!!
Nevozmozno e ova sto se slucuva, dali zastojot e vo ministerstvo na pravosudie ili kaj niv vo opstina neznam....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom