Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 февруари 2020
Мислења
11
Поени од реакции
37
Decki jas intervvju praev vo Sofija i cela procedura ja terav tamu... sega za drzavjanstvo da ne cekam do Maj 2021 mi rekoja preku konzulat Bitola da ja terame cela postapka do zemanje na pasos i seto to ke kostat 400ey. Znacit do Noemvri da go zemam pasosot od Ambasada tuka.Imat nekoj info okolu cenava dali e tolku ili nekoj sakat da prajt pari .. Fala
 
Член од
13 мај 2019
Мислења
156
Поени од реакции
285
Decki jas intervvju praev vo Sofija i cela procedura ja terav tamu... sega za drzavjanstvo da ne cekam do Maj 2021 mi rekoja preku konzulat Bitola da ja terame cela postapka do zemanje na pasos i seto to ke kostat 400ey. Znacit do Noemvri da go zemam pasosot od Ambasada tuka.Imat nekoj info okolu cenava dali e tolku ili nekoj sakat da prajt pari .. Fala
Многу е !
Јас прво пробав со тој профилот Петре Петровски од фб 550е ми побара со тоа што пола унапред, нормално го одбив. После Пале ме спои со нејзиниот посредник и ми побара 220е со спора постапка околу пасош и личната, а за 3дена 250е што е океј и прифатив
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Многу е !
Јас прво пробав со тој профилот Петре Петровски од фб 550е ми побара со тоа што пола унапред, нормално го одбив. После Пале ме спои со нејзиниот посредник и ми побара 220е со спора постапка околу пасош и личната, а за 3дена 250е што е океј и прифатив
A koga ti e tebe terminot zakazan za podigajne?
 
Член од
6 април 2017
Мислења
333
Поени од реакции
444
Се изначекавме
Ucite germanski dur cekate!
Автоматски споено мислење:

Многу е !
Јас прво пробав со тој профилот Петре Петровски од фб 550е ми побара со тоа што пола унапред, нормално го одбив. После Пале ме спои со нејзиниот посредник и ми побара 220е со спора постапка околу пасош и личната, а за 3дена 250е што е океј и прифатив
A dali sredi veke rabota?
 
Член од
1 декември 2019
Мислења
86
Поени од реакции
90
Na zadolzitelna cekav 12 meseci i 10 dena,na finalna cekav 5 meseci i 10 dena,na polozitelno sum od 4.02.2020god.Moe mislenje e deka sega od polozitelno do potpis rabotata e zabrzana bidejki predhodno se cekase po poveke od edna godina,sega cim potpisuvat od noemvri toa e i nepolni 10 meseci ako e taka mene bi trebalo da me izraduvaat krajot na godinata.
 
Член од
6 април 2017
Мислења
333
Поени од реакции
444
Na zadolzitelna cekav 12 meseci i 10 dena,na finalna cekav 5 meseci i 10 dena,na polozitelno sum od 4.02.2020god.Moe mislenje e deka sega od polozitelno do potpis rabotata e zabrzana bidejki predhodno se cekase po poveke od edna godina,sega cim potpisuvat od noemvri toa e i nepolni 10 meseci ako e taka mene bi trebalo da me izraduvaat krajot na godinata.
Kako sto stoi rabotata se poveke ubrzuvaat...taka da se e mozno!
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
157
Поени од реакции
209
Decki jas intervvju praev vo Sofija i cela procedura ja terav tamu... sega za drzavjanstvo da ne cekam do Maj 2021 mi rekoja preku konzulat Bitola da ja terame cela postapka do zemanje na pasos i seto to ke kostat 400ey. Znacit do Noemvri da go zemam pasosot od Ambasada tuka.Imat nekoj info okolu cenava dali e tolku ili nekoj sakat da prajt pari .. Fala
Znaci kolku so razbrav i drzavjanstvoto i slikanjeto vo bg i pasosot vo raka za 2 meseci
Mnogu e brzo ili ne, nerazbrav ubavo
 
Член од
13 мај 2019
Мислења
156
Поени од реакции
285
Ucite germanski dur cekate!
Автоматски споено мислење:


A dali sredi veke rabota?
Ne vo procedura sum..
Автоматски споено мислење:

Znaci kolku so razbrav i drzavjanstvoto i slikanjeto vo bg i pasosot vo raka za 2 meseci
Mnogu e brzo ili ne, nerazbrav ubavo
2 do 3 meseci so dobar posrednik, se nadevam ke sredam
 
Член од
5 јули 2020
Мислења
26
Поени од реакции
10
Kolku vreme se ceka od potpis na ukaz do pasos vo raka dokolku
BG drzavjanstvo se podiga vo Makedonija I celata procedura za adresa, maticen broj I slikanje za pasos da se zavrsi Makedonija .
 
Последно уредено:
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Decki jas intervvju praev vo Sofija i cela procedura ja terav tamu... sega za drzavjanstvo da ne cekam do Maj 2021 mi rekoja preku konzulat Bitola da ja terame cela postapka do zemanje na pasos i seto to ke kostat 400ey. Znacit do Noemvri da go zemam pasosot od Ambasada tuka.Imat nekoj info okolu cenava dali e tolku ili nekoj sakat da prajt pari .. Fala
Mene malce poise me kostase isto vaka imashe mito I korupcija ama sto da prais na maka zarabotuvaat na kraj ne ti se ceka I gi lupas...
Автоматски споено мислење:

Kako sto stoi rabotata se poveke ubrzuvaat...taka da se e mozno!
Januari ti kuca so pasos
 

Kajgana Shop

На врв Bottom