Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
30 ноември 2018
Мислења
68
Поени од реакции
65
27.03.2019 интервју во Софија,само со потврда.Сеуште задолжителна.Ние окапавме на задолжителна,2016 на дополнителна,баксуз години.
 
Член од
6 август 2015
Мислења
313
Поени од реакции
388
27.03.2019 интервју во Софија,само со потврда.Сеуште задолжителна.Ние окапавме на задолжителна,2016 на дополнителна,баксуз години.
Уште месец сигурно додека ти се смени статусот.
 
Член од
28 февруари 2018
Мислења
138
Поени од реакции
233
ALOOOOOOOOOOO BREE , ZNAE NEKOJ KOLKU VREME OD SLIKANE DO ZIMANJE PASOS VO RAKA SE CEKA PREKU KONZULAT BITOLA ???
 
Член од
22 мај 2011
Мислења
19
Поени од реакции
7
zdravo
shtotuku mi se promeni vo sledno:
Образувана преписка N:xxxx/2018/31.05.2018 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ xxx от 2020 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
kakva e postapkata ponatamu
 

Bigo

:)
Член од
13 декември 2019
Мислења
513
Поени од реакции
918
zdravo
shtotuku mi se promeni vo sledno:
Образувана преписка N:xxxx/2018/31.05.2018 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ xxx от 2020 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
kakva e postapkata ponatamu
Koga bese na Intervju ? I od koga si na polozitelno ako sakas da Kazes ....ukaz 138 e?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom