Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
31 октомври 2016
Мислења
101
Поени од реакции
355
Луѓенца сакам да споделам нешто со вас. ЛИЧНО ИСКУСТВО.. Имав закажано во Софија за подигање на Указ, после се премислив и сакав да испратам молба за да ми стаса во Амбасада. Иако тука и на ФБ групата се изначитав дека нема шанси да го пратат откако ќе закажеш во Софија сепак се решив да испратам молба преку посредникот за да ја достави тој лично во Министерството за правда. Вчера или денес ја доставил молбата, и еве пред малку ми се смени статусот дека Указот ми е испратен во Скопје. Сите што имате закажано во Софија, се уште можете да испратите молба да ви стигне Указот во некоја од Амбасадите во Македонија! Препорака од мене е да ја пратите преку посредник, се што треба да направите е да му дадете полномоштво на посредникот и да го заверите во Амбасада.Среќно на сите!
@Mood благодарам, ова беше твоја иницијатива - твоја заслуга!
 
Член од
14 јануари 2019
Мислења
151
Поени од реакции
229
Дечки денес се јавив во Битола во конзулат и има пристигнато происходи. Происходот од сопругата стасал. Сега нареднава недела ќе одиме да закажеме интервју.
 
Член од
22 март 2019
Мислења
147
Поени од реакции
131
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
Дечки денес се јавив во Битола во конзулат и има пристигнато происходи. Происходот од сопругата стасал. Сега нареднава недела ќе одиме да закажеме интервју.
Pisi koja datum ste koga kezakazete
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Луѓенца сакам да споделам нешто со вас. ЛИЧНО ИСКУСТВО.. Имав закажано во Софија за подигање на Указ, после се премислив и сакав да испратам молба за да ми стаса во Амбасада. Иако тука и на ФБ групата се изначитав дека нема шанси да го пратат откако ќе закажеш во Софија сепак се решив да испратам молба преку посредникот за да ја достави тој лично во Министерството за правда. Вчера или денес ја доставил молбата, и еве пред малку ми се смени статусот дека Указот ми е испратен во Скопје. Сите што имате закажано во Софија, се уште можете да испратите молба да ви стигне Указот во некоја од Амбасадите во Македонија! Препорака од мене е да ја пратите преку посредник, се што треба да направите е да му дадете полномоштво на посредникот и да го заверите во Амбасада.Среќно на сите!
@Mood благодарам, ова беше твоја иницијатива - твоја заслуга!
Dali e taka ednostavno da se zaveri polnomostvo vo ambasadata onaka da si otides vo ambasadata vo skopje i aj zaveri mi i op eve odma a???? E ne bilo taka a????? I za toa imalo procedura i glavobolki i cekanje na Red.
 
Член од
31 октомври 2016
Мислења
101
Поени од реакции
355
Dali e taka ednostavno da se zaveri polnomostvo vo ambasadata onaka da si otides vo ambasadata vo skopje i aj zaveri mi i op eve odma a???? E ne bilo taka a????? I za toa imalo procedura i glavobolki i cekanje na Red.
Да, баш толку едноставно!!!!!!
Не треба да се закажува и да се чека ред, од ЛИЧНО ИСКУСТВО кажувам. :)) Бев претходниот четврток.
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
57
Луѓенца сакам да споделам нешто со вас. ЛИЧНО ИСКУСТВО.. Имав закажано во Софија за подигање на Указ, после се премислив и сакав да испратам молба за да ми стаса во Амбасада. Иако тука и на ФБ групата се изначитав дека нема шанси да го пратат откако ќе закажеш во Софија сепак се решив да испратам молба преку посредникот за да ја достави тој лично во Министерството за правда. Вчера или денес ја доставил молбата, и еве пред малку ми се смени статусот дека Указот ми е испратен во Скопје. Сите што имате закажано во Софија, се уште можете да испратите молба да ви стигне Указот во некоја од Амбасадите во Македонија! Препорака од мене е да ја пратите преку посредник, се што треба да направите е да му дадете полномоштво на посредникот и да го заверите во Амбасада.Среќно на сите!
@Mood благодарам, ова беше твоја иницијатива - твоја заслуга!
Za kolku vreme stiga vo skopje drzsvjanstvoto od prilika???
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Vcera podignato drzavjanstvo od Konzulatot vo Bitola. Ukaz broj 278 objaven na 05.02.2021. Inace ukazot potpishan na 03.12.2020 pozzz
3 meseci od potpis bravos ..
Автоматски споено мислење:

Zdravo Decki Vcera go podignav Drzhavjanstvoto vo Konzulat vo Bitola Ukaz 17 potpisan na 22.01.2021 objaven na 17.02.2021
Pozdrav
Eden mesec od potpis toa znaci deka ako odime po logikata avgust i septemvri e potpisan se ceka objava
 

Kajgana Shop

На врв Bottom