Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Дали отворал некој трансакциска сметка во некоја банка во бг и како иде процедурата,..дали мора лично да ја отвориш или може некој друг да ти отвори на твое име?
Мораш сам/лично.
 
Член од
10 октомври 2017
Мислења
57
Поени од реакции
79
На 09.02 преку полномошник директно во Софија е дадена молба во правосудие за да се испрати указот во Конзулат во Битола. До сега нема никаква промена. Дали можеби е најдобро да пратам и молба лично од мене преку DHL?
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
На 09.02 преку полномошник директно во Софија е дадена молба во правосудие за да се испрати указот во Конзулат во Битола. До сега нема никаква промена. Дали можеби е најдобро да пратам и молба лично од мене преку DHL?
Pricekaj uste nekoj den,ama stavi kopija od pasos i molbata pa prakaj!
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
266
Поени од реакции
523
Ima li nekoj promena od finalna u polozitelno? Skoro 5 meseci cekam, koshmari pocnav da imam...
Uzas ke
Se iznacekame ne znam zaso zastoj pak se napravi .
Vidov neso deka i tie so bile dekemvri 2019na intervju i se smenil vo finalen pregled so e kratok vremenski period za promena od zadolzitelen na finalen pregled .nie skapavme
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
мора да разберете доаѓаат избори, има пандемија, советот не закажува секоја седмица како во минатото, по се изгледа советот се собира на две недели. Дај престанете да кукате, ќе дојде и вашиот ред, бидете трпеливи. Јас сум на финална од Септември и никогаш не сум пишал се изначекав. Ве молам оставајте тука простор за корисна информација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom