Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
389
Поени од реакции
2.948
ај ќе ве молам линк ако може некој да ми пише за закужување за подигање на указ да проверам кога има слободен датум?
штом добиеш указ тогаш само можеш да погледаш на кој датум има слободен термин тука
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Ako moze nekoj da pise broj od sk deka se proveruva dali ti e stignat ukaz vo sk ? Barav 10 strani nanazad ama nigde nemozam da najdam
 
Член од
6 септември 2017
Мислења
33
Поени од реакции
22
Zdravo
Probav da najdam ama ne uspeav dali moze nekoj ovlasten so poonomostvo da go zeme drzavjanstvoto zs drug?
 
Член од
9 февруари 2014
Мислења
25
Поени од реакции
36
Polnomosno ti bara za posle za adresa i egn , inaku prakaj molba da ti go pratat ukazot vo ambasada oti preku sofija sloboden termin imas za okt.
Јас го подигнав уверението во амбасада и да,беше побрзо од Софија ама после за адреса се надокнадуваш. Колегите што го подигнаа во Софија завршија се во една ден и сега веќе имаат и пасоши а јас уште чекам писмо за адреса, веќе 3 месеци.
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Јас го подигнав уверението во амбасада и да,беше побрзо од Софија ама после за адреса се надокнадуваш. Колегите што го подигнаа во Софија завршија се во една ден и сега веќе имаат и пасоши а јас уште чекам писмо за адреса, веќе 3 месеци.
Nemoze da e pobrzo preku sofija koga prv sloboden termin imas dekemvri
Автоматски споено мислење:

Sabajle zvonev na ovoj broj rabotese ne se javuvat , sega go isklucile , na drug broj so imam i tamu ne se javuvat ,, ebati parazitite
 
Член од
6 септември 2017
Мислења
33
Поени од реакции
22
Nemoze da e pobrzo preku sofija koga prv sloboden termin imas dekemvri
Автоматски споено мислење:


Sabajle zvonev na ovoj broj rabotese ne se javuvat , sega go isklucile , na drug broj so imam i tamu ne se javuvat ,, ebati parazitite
Ne se javuvaat i jas probuvam poveke denovi. Dali ima nekoj da spodeli koi se zirosmetkite za uplata?
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
159
Поени од реакции
319
Јас го подигнав уверението во амбасада и да,беше побрзо од Софија ама после за адреса се надокнадуваш. Колегите што го подигнаа во Софија завршија се во една ден и сега веќе имаат и пасоши а јас уште чекам писмо за адреса, веќе 3 месеци.
Да не се бунат новите членови, најдобро е да го земеш државјанството во Амбасада или Конзулат а после само да чекаш адреса во Софија и да се сликаш во Софија(цела постапака за 3-4 месеци пасош во рака).
Ако го земеш државјанството во Софија закажуваш термин(моментално средина на декември што е 10 месеци до пасош во рака).
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
26
Поени од реакции
15
Nemoze da e pobrzo preku sofija koga prv sloboden termin imas dekemvri
Автоматски споено мислење:


Sabajle zvonev na ovoj broj rabotese ne se javuvat , sega go isklucile , na drug broj so imam i tamu ne se javuvat ,, ebati parazitite
samo pomegu 12 i 13 casot rabotat za stranki
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Да не се бунат новите членови, најдобро е да го земеш државјанството во Амбасада или Конзулат а после само да чекаш адреса во Софија и да се сликаш во Софија(цела постапака за 3-4 месеци пасош во рака).
Ако го земеш државјанството во Софија закажуваш термин(моментално средина на декември што е 10 месеци до пасош во рака).
Preku bt ti e pobrzo oti preku sk ti zakazuvaat za 1 mesec , dodeka preku bt odma odes
Автоматски споено мислење:

samo pomegu 12 i 13 casot rabotat za stranki
Fala ti drugar
 

Kajgana Shop

На врв Bottom