Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
18 декември 2019
Мислења
10
Поени од реакции
4
Nemoze da e pobrzo preku sofija koga prv sloboden termin imas dekemvri
Автоматски споено мислење:


Sabajle zvonev na ovoj broj rabotese ne se javuvat , sega go isklucile , na drug broj so imam i tamu ne se javuvat ,, ebati parazitite
samo pomegu 12 i 13 casot rabotat za stranki
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
217
Поени од реакции
374
Да не се бунат новите членови, најдобро е да го земеш државјанството во Амбасада или Конзулат а после само да чекаш адреса во Софија и да се сликаш во Софија(цела постапака за 3-4 месеци пасош во рака).
Ако го земеш државјанството во Софија закажуваш термин(моментално средина на декември што е 10 месеци до пасош во рака).
Preku bt ti e pobrzo oti preku sk ti zakazuvaat za 1 mesec , dodeka preku bt odma odes
Автоматски споено мислење:

samo pomegu 12 i 13 casot rabotat za stranki
Fala ti drugar
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
6.776
Поени од реакции
18.144
Koga bese na intervju drugar?
IMG_20210223_130737.jpg
Само кликаш на мислењата на членот и пишува таму,ем си штедиш време ем не ги спамаш другите за нешто што не ги интересира
 
Член од
23 февруари 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите едно прашање до сите вас што знаат во врска со овој статус “Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија.”

Дали случајно го имаат некого одбиено со овој статус ? Фала ви
 
Член од
26 јуни 2020
Мислења
13
Поени од реакции
48
Zdr drustvo sakam da prasam za mislenje. Imam bg predvremena l. karta so vaznos do 2023.dobiv ukaz i Sega treba da navedam adresa koga ke go zemam ukazot. Kontaktirav nekoi posrednici i site kazuvaat razalucno. Eden veli moram segasnata adresa od predvremena l.karta. Nekoj veli mozam lege 6 da ja stavam. Nekoj vei nova da baram. Sovet
 

Kajgana Shop

На врв Bottom