Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
11 февруари 2020
Мислења
148
Поени од реакции
127
Бранко по 6 месеци од интервју конечно го внесоа во систем и дочека да добие бројче и на крај не му ни функционира. Додека да стигне на ред до указ Македонија веќе во ЕУ ќе влезе :pos:
Haha taman sii e sine moj kako sto mi e trgnalo do kaj ke stignam ne znam mozebi do turija pozdrav

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Член од
29 септември 2012
Мислења
448
Поени од реакции
826
Јас се сликав тука во Скопје во амбасадата се надевав дека за еден месец ќе биде,а незнам ниту јас како е за подигање истото ќе го прашав,ако има некој инфо нека каже.
Автоматски споено мислење:


Јас се сликав тука во Скопје во амбасадата се надевав дека за еден месец ќе биде,а незнам како е за подигање ,ако има некој инфо нека каже.
Денес се јавив во конзулатот Битола, пасошот бил пристигнат. Утре одам да го земам
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.623
Поени од реакции
2.267
Dobro e i jotova vleze polozitelno da ne ja mislime , bibo ubaci ja u spisok
Ооооо тек сеа видов за што сте збореле, а се чудев што му е вицов на Блгарчето да сум ја ставел Јотова на список, си реков да не збори за некој член тука што така се регистрирал
:pos:
тек сега гледам за што сте збореле
 
Член од
29 јули 2019
Мислења
64
Поени од реакции
71
Decki, edno prasanje malku drugacie. Otkoga kje otides u Evropa so BG pasos, posle kolku vreme mozes da baras tamu drzavjanstvo? Germanija na primer. Pretpostavuvam sekade e istata procedura.
 
Член од
29 април 2020
Мислења
267
Поени од реакции
438
Decki, edno prasanje malku drugacie. Otkoga kje otides u Evropa so BG pasos, posle kolku vreme mozes da baras tamu drzavjanstvo? Germanija na primer. Pretpostavuvam sekade e istata procedura.
Sekoja drzava razlicno od 5 god pa na dalje svedska e posle 5 godini cisto kako primer.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
141
Поени од реакции
292
Sekoja drzava razlicno od 5 god pa na dalje svedska e posle 5 godini cisto kako primer.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Германија после 8 и мора да ги откажеш македонскиот и бугарскиот.
Англија после 5, ако се ожениш со англичанка после 3.
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
8 godini postojan prestoj
Germanija mozes i so 5god i so 6god postojan prestoj da zemes pass.Se zavisi od toa sto rab i kade rabotis,dali si kon drzavata cist itn itn...
Автоматски споено мислење:

Eee ajde neka go pocnat ako ima po dva ukazi nedelno sigurno kje ne fati
Автоматски споено мислење:


Ne vnesuvas nesto kako sto treba mora da saka probaj pak
Ama ne vo ova pole,gore e preku Sofija ako si odel,a ako si preku konzulat dole imas drugo pole kade sto pisuva vaka : Screenshot_20210127-233921_Chrome.jpg
 
Член од
29 октомври 2020
Мислења
41
Поени од реакции
66
Da li posle 5-8 god vo Ch na primer MORA da se odreknam od bugarsko, makedonsko, srpsko drzavjanstvo?
 
Член од
16 мај 2019
Мислења
53
Поени од реакции
138
Da li posle 5-8 god vo Ch na primer MORA da se odreknam od bugarsko, makedonsko, srpsko drzavjanstvo?
Ako si zenet so nekoja so imat svajcarski pasos e posle 5, a ako ne, trebit da imas postojan prestoj i da si cist kon drzavata vo rok od 10god. Ne trebit od nisto da se otkazvis, mozis da imas duplo drzavjanstvo a za 3 ne sum siguren
 

Kajgana Shop

На врв Bottom