Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
I
Здраво до сите. Ми треба документ за потекло од бугарски клуб во Македонија. По можност, некој најблиску од Скопје. Може некој да ми даде контакт број и каде најбрзо ќе завршам работа?

Фала ви :)
Samo lazar od strumica....
 
Член од
16 септември 2019
Мислења
110
Поени од реакции
119
Posrednikot go zemal od sofia ministerstvoto meguvreme se javuvav i jas vo konzulatot no pak ne izleguva status pise lipsvat dani
I od konzulatot mi rekoa isto kako i posrednikot moze ima nekoja greska vo pinot
Sent from my SM-G960U using Tapatalk
Fala...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
AUUU
Nema nikakvo znacenje ukazite se potpisani 40 dena vo napred,
Oni so 2 ukazi nedelno mozat da objavat najmalce 10 ukazi bez nea...
Administracija si brka rabota so nejziniot pecat potpis ke se zamara jotova za nas ili radev...
Tie se vo napred potpisani se ceka da se objavat,a gi objavuvaat nekoi daktilografki vo min za pravda
 
Член од
11 февруари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
166
Бранко по 6 месеци од интервју конечно го внесоа во систем и дочека да добие бројче и на крај не му ни функционира. Додека да стигне на ред до указ Македонија веќе во ЕУ ќе влезе :pos:
Haha taman sii e sine moj kako sto mi e trgnalo do kaj ke stignam ne znam mozebi do turija pozdrav

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.154
Поени од реакции
2.174
Јас се сликав тука во Скопје во амбасадата се надевав дека за еден месец ќе биде,а незнам ниту јас како е за подигање истото ќе го прашав,ако има некој инфо нека каже.
Автоматски споено мислење:


Јас се сликав тука во Скопје во амбасадата се надевав дека за еден месец ќе биде,а незнам како е за подигање ,ако има некој инфо нека каже.
Денес се јавив во конзулатот Битола, пасошот бил пристигнат. Утре одам да го земам
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Dobro e i jotova vleze polozitelno da ne ja mislime , bibo ubaci ja u spisok
Ооооо тек сеа видов за што сте збореле, а се чудев што му е вицов на Блгарчето да сум ја ставел Јотова на список, си реков да не збори за некој член тука што така се регистрирал
:pos:
тек сега гледам за што сте збореле
 
Член од
29 јули 2019
Мислења
135
Поени од реакции
252
Decki, edno prasanje malku drugacie. Otkoga kje otides u Evropa so BG pasos, posle kolku vreme mozes da baras tamu drzavjanstvo? Germanija na primer. Pretpostavuvam sekade e istata procedura.
 
Член од
29 април 2020
Мислења
283
Поени од реакции
502
Decki, edno prasanje malku drugacie. Otkoga kje otides u Evropa so BG pasos, posle kolku vreme mozes da baras tamu drzavjanstvo? Germanija na primer. Pretpostavuvam sekade e istata procedura.
Sekoja drzava razlicno od 5 god pa na dalje svedska e posle 5 godini cisto kako primer.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom