Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
24 јули 2008
Мислења
666
Поени од реакции
134
Пред околу 1 месец еден другар го зеде указот за државјанство. Но се јави проблем со претходниот посредник кој вели дека другаров потпишал некакво полномошно(овај не се сеќава за такво нешто) во Софија и доколку не му даде одредена сума на пари, ќе му го отповика указот и ќе го прекини процесот. Дали е такво нешто можно? Дури и да има потпишано некакво полномошно? На веќе земено државјанство, да го отповика на некој начин?
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.911
Пред околу 1 месец еден другар го зеде указот за државјанство. Но се јави проблем со претходниот посредник кој вели дека другаров потпишал некакво полномошно(овај не се сеќава за такво нешто) во Софија и доколку не му даде одредена сума на пари, ќе му го отповика указот и ќе го прекини процесот. Дали е такво нешто можно? Дури и да има потпишано некакво полномошно? На веќе земено државјанство, да го отповика на некој начин?
1. Да го лоцира посредникот.
2. Да го пребие на мртво.
3. Да си најде нов посредник.

И да, може за КУР да му се фати. Тоа да му кажеш на другар ти.

п.с.
4. Да го пишите тука со име, презиме, број на телефон за да знаеме кое говедо е.
Ваквите на тапет само.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Пред околу 1 месец еден другар го зеде указот за државјанство. Но се јави проблем со претходниот посредник кој вели дека другаров потпишал некакво полномошно(овај не се сеќава за такво нешто) во Софија и доколку не му даде одредена сума на пари, ќе му го отповика указот и ќе го прекини процесот. Дали е такво нешто можно? Дури и да има потпишано некакво полномошно? На веќе земено државјанство, да го отповика на некој начин?
Daj mu 100 evra i iskrsi mu gi site zabi
Автоматски споено мислење:

Prepiska 19.082 Oktomvri 2018 Intervju
Avgust Polozitelno denes Ukaz zar e mozno ?
Objaveno na fb stranata Bugarsko drzavjanstvo
 
Последно уредено:
Член од
2 јануари 2019
Мислења
19
Поени од реакции
7
Ако може да замолам молба некој да ми пушти за достава на дополнителни документи.
 
Член од
22 март 2019
Мислења
147
Поени од реакции
131
Пред околу 1 месец еден другар го зеде указот за државјанство. Но се јави проблем со претходниот посредник кој вели дека другаров потпишал некакво полномошно(овај не се сеќава за такво нешто) во Софија и доколку не му даде одредена сума на пари, ќе му го отповика указот и ќе го прекини процесот. Дали е такво нешто можно? Дури и да има потпишано некакво полномошно? На веќе земено државјанство, да го отповика на некој начин?
Siguren li si deka drugar ti mu isplatil se do ukaz na posrednikot ? Mozebi mu dolži ušte pari a saka da ne plati i da si prodolži natamu sam procedura do pasos vo raka .. izvini što vaka pišuvam no ima i takvi slučai ..ne sekogas posrednicite ni se vinovni .
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
666
Поени од реакции
134
Siguren li si deka drugar ti mu isplatil se do ukaz na posrednikot ? Mozebi mu dolži ušte pari a saka da ne plati i da si prodolži natamu sam procedura do pasos vo raka .. izvini što vaka pišuvam no ima i takvi slučai ..ne sekogas posrednicite ni se vinovni .
Се му платил до указот. Но посредников сака да ги земи парите што би му следувале и за пасошот. А другаров го смени посредникот бидејќи друг му се нафати да му заврши работа за пасошот многу побрзо. За тие дополнителни пари е целиот проблем.
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Ако може да замолам молба некој да ми пушти за достава на дополнителни документи.
pisimi privaten mail ke ti ja pratam odma,nemoze da se prikaci ima problem forumov podolgo vreme zborev so adminov Bitcoin rece pravat nadgradba na hardiskovite!
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Cestito na site sto se vkluceni vo denesniot ukaz ajde juni polozitelno se otvori odlicni vesti
 

Kajgana Shop

На врв Bottom