Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
6 април 2017
Мислења
333
Поени од реакции
444
Celo vreme gledam pratam na finalna I direk butkanje nitu se smeni na dopolnitelna nitu posrednikot mi kaza deka treba dopolnitelna dokumenti da se nosat a 100 pati go prasav Imam voena kniska bugarska od dedo mi bil vojska vo blagoevgrad posrednikot vika ako ima potreba I negova Izreka bese deka sega ne prakale dopis deka treba da se podnesat dokumenti za dopolnitelna butkale direk. By the way odame preku brat. Ali jebi ga vuk pojeo magarac ke cekame sega na zena mi da izleze

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
Koj ti e posrednik da znaeme da se cuvame od nego?
 
Член од
25 ноември 2019
Мислења
100
Поени од реакции
108
Сега можеш да споделиш на кој ден те имаат внесено во системот и отприлика кој број си да знаеме колку молби има за 2020
Да ли тоа значи дека до јули 2020. има само околу 1000 преписки?
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Jas go vnesuvam preku konsulski pat ne izleguva nisto


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
во полето каде што пишува молба вх.номер таму внеси го 1056/2021
во полето каде што пишува пин таму пиши го пас./парола
Автоматски споено мислење:

Да ли тоа значи дека до јули 2020. има само околу 1000 преписки?
некаде до 5000 молби има до август 2020 а до крајот на претходната година не знам точно
 
Член од
13 мај 2019
Мислења
156
Поени од реакции
285
Izlezeno brojce posle 6 meseci pozdrav na site dosta bese dosada imajte site nadez ke bide se sega druga cekanja daj boze da bide na site preku roditel . Posrednik Mitko Janev i Suzana Janeva . Konzulat Bitola

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
Тоооо царе, се исплатеше кукањето :vozbud: :tapp:
 
Член од
11 февруари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
166
Тоооо царе, се исплатеше кукањето :vozbud: :tapp:
Dobro kako se proveruva preku konzulat samo mi pisuva lipsvat dani i nema takva prepiska po konsulski pat . Se javiv vo konzulatot mi go kazaa pin i broj i posrenikot isto iskusen nekoj neka pomogne da se majnam od forumov

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Dobro kako se proveruva preku konzulat samo mi pisuva lipsvat dani i nema takva prepiska po konsulski pat . Se javiv vo konzulatot mi go kazaa pin i broj i posrenikot isto iskusen nekoj neka pomogne da se majnam od forumov

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
во полето каде што пишува молба вх.номер таму внеси го 1056/2021
во полето каде што пишува пин таму пиши го пас./парола tebe nesto ne ti e dobro vekje ti pisav slabo kapiras ili samo taka citas
 
Член од
11 февруари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
166
во полето каде што пишува молба вх.номер таму внеси го 1056/2021
во полето каде што пишува пин таму пиши го пас./парола tebe nesto ne ti e dobro vekje ti pisav slabo kapiras ili samo taka citas
Ama.preku konzulat e praveno int brate

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Член од
11 декември 2019
Мислења
109
Поени од реакции
119
Do kaj se na finalna
во полето каде што пишува молба вх.номер таму внеси го 1056/2021
во полето каде што пишува пин таму пиши го пас./парола tebe nesto ne ti e dobro vekje ti pisav slabo kapiras ili samo taka citas
Ajdee drugar neka go pocnat veke juni ke ne fatat izbori kako so mi izgleda rabotata
 
Член од
11 февруари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
166
во полето каде што пишува молба вх.номер таму внеси го 1056/2021
во полето каде што пишува пин таму пиши го пас./парола tebe nesto ne ti e dobro vekje ti pisav slabo kapiras ili samo taka citas
Lipsvat dani ne tocen broj i pin


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496

Kajgana Shop

На врв Bottom