Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
28 ноември 2009
Мислења
117
Поени од реакции
10
Другар ако не ти е тешко да ми напишеш како да г одобијам преку амбасада знам дека има информации по форумот доста читав али не ми е баш јасно некој пишува преку емаил да се поднесе молба сеага процитав преку дхл да се прати ај те молам ако имаш искуство напиши
Автоматски споено мислење:

Дури се мачите не есента 2021, ќе дојде пролетта 2022.
и како да постапиме твое мислење?
 
Последно уредено:

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
@mr-komplex оди неколку страни наназад, има коментари што и како.
 
Член од
6 април 2017
Мислења
333
Поени од реакции
444
Другар ако не ти е тешко да ми напишеш како да г одобијам преку амбасада знам дека има информации по форумот доста читав али не ми е баш јасно некој пишува преку емаил да се поднесе молба сеага процитав преку дхл да се прати ај те молам ако имаш искуство напиши
Автоматски споено мислење:


и како да постапиме твое мислење?
Или закажете термин за на есен и тогаш ќе завршите се работа или пратете молба да ви го пратат во амбасада и ќе завршите работа 5 6 месеци порано.Значи зависи дал ви се чека или не.Како и да е дејствувајте брзо и одлучно.поздрав.
 

hurley

observer
Член од
17 мај 2015
Мислења
166
Поени од реакции
150
прелистај неколку страници наназад ќе најдеш, но не си напишал за која молба мислиш?
Доколку отидеш на страна 367 членот @miskolo има ставено Молба за Указ каде да се испрати, и
на страна 403 членот @embolado има ставено како изгледа Молба за рег. постојана адреса.
На молбата има правописна грешка,написано е испраштане, а треба да е изпраштане.
Все пак става дума за официален документ,писмо до минист'р:)
 
Последно уредено:

hurley

observer
Член од
17 мај 2015
Мислења
166
Поени од реакции
150
Просто отбелјазвам как трјабва да б'де,а адвоката е јавно неграмотен;)
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
Pa lazea od grupata na trepka sekoj den ukaz,40 ukazi mesecov zatoa vi kazav ne kopiranje od tamo...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom