Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
729
Поени од реакции
823
Со среќа да ти е, јас сум со указ 185, цела постапка сам ја правев преку конзулат и сега пишува да резервирам час за Софија за кое многу се чека.
Дали само ке се смени дека е испратено во конзулат или ке треба некаква молба???
Јас бев вчера и поднесов молба, ти треба пасош и број на преписка то е се, оди и заврши работа, потоа за неколку дена стига Битола.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
@palekrsrtic Edno prasanje ? Dali site BkK ja imaat istata funkcija I ingerencii ? :)
Momentalno dvete koi se registrirani kako Bugarski kulturen klub ,onoj na Lazar Mladenov i Makedonsko bugarsko prujatelstvo na Marinela,imaat isti ingerencii i ovlastuvanja.
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
162
Поени од реакции
319
И КАЈ МЕНЕ КОНЕЧНОООО УКАЗЗЗЗЗЗЗ 195 :ojeaa: :ojeaa: :ojeaa: ЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕ :ojeaa:
ДОКУМЕНТИ ПРЕДОК ПЛУС ПОТВРДА ОД БУГАРСКИ КЛУБ(СО БРАТ МИ НОСЕВМЕ ЗАЕДНО, ТОЈ Е УШТЕ НА ПОЛОЖИТЕЛНО).
-ИНТЕРВЈУ ПРЕКУ АМБАСАДА МИСЛАМ ДЕКА БЕШЕ КРАЈОТ НА МАЈ.
-ФИНАЛНА НА 23.08.2019.
-КОГА БЕВ НА ФИНАЛНА СЛУЧАЈНО РАЗБРАВ ОД ПАЛЕ ДЕКА ТРЕБА ПОВТОРНО ДА СЕ НОСАТ ДОКУМЕНТИ ВО ПРАВОСУДИЕ(ИАКО ПОСРЕДНИКОТ МИ РЕЧЕ ДЕКА НЕ ТРЕБАЛО).
-МНОГУ СЛИЧНИ НА МЕНЕ ГИ ОДБИЈА ИЛИ ГИ СТАВИЈА НА ДОПОЛНИТЕЛНА И СЕУШТЕ ЧЕКААТ.
-ПОСЛЕ 2ИПОЛ МЕСЕЦИ БРАТ МИ ГИ ИЗВАДИ СИТЕ ДОКУМЕНТИ ОТИ ЈАС НЕМАМ ЖИВЦИ ДА ГИ БАРАМ СЕЛАТА , ОДНЕСЕНИ ЛИЧНО ВО ПРАВОСУДИЕ ДУРИ НА 15ТИ НОЕМВРИ 2019.
-ПОЛОЖИТЕЛНО 30.1.2020.
-ДЕНЕС УКАЗ И ОДАМ ДА ПРОСЛАВАМ:ojeaa: А ПОСЛЕ ИМАМ НЕКОЛКУ ПРАШАЊА.
БЕСКРАЈНО СУМ БЛАГОДАРЕН НА СИТЕ ОД ФОРУМОТ ШТО СПОДЕЛУВАА ИНФОРМАЦИИ, ТАКА ДА ПРОДОЛЖЕТЕ И ВО ИДНИНА ОД СРЦЕ ВИ ПОСАКУВАМ СИТЕ ДА СИ ДОЧЕКАТЕ УКАЗИ :):):)
 
Член од
29 ноември 2018
Мислења
32
Поени од реакции
41
Screenshot_20201110_124244_com.android.chrome.jpg Конечно!!!Указ 195...
Поднесени документи 4Ноември 2016.
Интервју 13авг 2018
Положително 30јан 2019
и денес указ сите да си дочекате.
Документи прадедо воена книшка(лична карта), документ од струмица.
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Momentalno dvete koi se registrirani kako Bugarski kulturen klub ,onoj na Lazar Mladenov i Makedonsko bugarsko prujatelstvo na Marinela,imaat isti ingerencii i ovlastuvanja.
Danke pale .,...Marinela bese Bt? Na sirok sokak taka ?
Автоматски споено мислење:

Хахах, неделава ич.
Meh Drzi see. :) Tek Ka CE go zemes nema Raat ama IC da spies :) Sad pocinje dramaturgija :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Posle ukazot ke spies kako bebe hahaha


Sent from my iPhone using Tapatalk
Тек после почнува вистинското засукување ракави и правата борба. Нема одмора док траје обнова!

Хахах

Дечки, честитки за указите денес. Идемо!!! :)
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 273895Конечно!!!Указ 195...
Поднесени документи 4Ноември 2016.
Интервју 13авг 2018
Положително 30јан 2019
и денес указ сите да си дочекате.
Документи прадедо воена книшка(лична карта), документ од струмица.
Ситнооооооо... :)

Честитки!
Автоматски споено мислење:

И КАЈ МЕНЕ КОНЕЧНОООО УКАЗЗЗЗЗЗЗ 195 :ojeaa: :ojeaa: :ojeaa: ЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕ :ojeaa:
ДОКУМЕНТИ ПРЕДОК ПЛУС ПОТВРДА ОД БУГАРСКИ КЛУБ(СО БРАТ МИ НОСЕВМЕ ЗАЕДНО, ТОЈ Е УШТЕ НА ПОЛОЖИТЕЛНО).
-ИНТЕРВЈУ ПРЕКУ АМБАСАДА МИСЛАМ ДЕКА БЕШЕ КРАЈОТ НА МАЈ.
-ФИНАЛНА НА 23.08.2019.
-КОГА БЕВ НА ФИНАЛНА СЛУЧАЈНО РАЗБРАВ ОД ПАЛЕ ДЕКА ТРЕБА ПОВТОРНО ДА СЕ НОСАТ ДОКУМЕНТИ ВО ПРАВОСУДИЕ(ИАКО ПОСРЕДНИКОТ МИ РЕЧЕ ДЕКА НЕ ТРЕБАЛО).
-МНОГУ СЛИЧНИ НА МЕНЕ ГИ ОДБИЈА ИЛИ ГИ СТАВИЈА НА ДОПОЛНИТЕЛНА И СЕУШТЕ ЧЕКААТ.
-ПОСЛЕ 2ИПОЛ МЕСЕЦИ БРАТ МИ ГИ ИЗВАДИ СИТЕ ДОКУМЕНТИ ОТИ ЈАС НЕМАМ ЖИВЦИ ДА ГИ БАРАМ СЕЛАТА , ОДНЕСЕНИ ЛИЧНО ВО ПРАВОСУДИЕ ДУРИ НА 15ТИ НОЕМВРИ 2019.
-ПОЛОЖИТЕЛНО 30.1.2020.
-ДЕНЕС УКАЗ И ОДАМ ДА ПРОСЛАВАМ:ojeaa: А ПОСЛЕ ИМАМ НЕКОЛКУ ПРАШАЊА.
БЕСКРАЈНО СУМ БЛАГОДАРЕН НА СИТЕ ОД ФОРУМОТ ШТО СПОДЕЛУВАА ИНФОРМАЦИИ, ТАКА ДА ПРОДОЛЖЕТЕ И ВО ИДНИНА ОД СРЦЕ ВИ ПОСАКУВАМ СИТЕ ДА СИ ДОЧЕКАТЕ УКАЗИ :):):)
Почекај ме за у кафана бееее...ако не денес, неделава. :) :) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom