Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
27 април 2020
Мислења
71
Поени од реакции
81
Pretpostavljam, dodatne provere .
Pa valjda su i oni u MPR svesni da to regularno u Srbiji moze da se uradi i da je potpisan medjudrzavni sporazum izmedju dve drzave bas u vreme vlade Bojka Borisova a pod plastom zastite prava Bugarske nacionalne manjine,nema razlog da se proverava svi su to regularno uradili nego ajde moze im se pa nek nas jebavaju
 
Член од
16 април 2018
Мислења
68
Поени од реакции
71
Posle skoro dve godini statusot od finalna se smeni na Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
Neli e ova eden status ponazad? Zosto vaka nekoj da ne znae
 
Член од
1 септември 2021
Мислења
34
Поени од реакции
25
Здраво, кога беше на интервју и со какви документи (те барав на списокот ама не те најдов, можеби сум те пропуштила)

Sent from my MI 5X using Tapatalk
Na inter.bev avgust 2020 vo skopje,so star dok. od baba,znae nekoj do kade se stignati so proverka 2020,
 

igor00000000

I find your lack of faith disturbing
Член од
17 октомври 2022
Мислења
69
Поени од реакции
65
За жал, по две години чекање на "финална", еве што испадна денес на екранот:
...
Преписката е нередовна. Необходимо е представјане на доп'лнителни документи В срок до 15.05.2023 г. ...
...

5914/2020.

Поздрав,

DrZarkoff
доказ за оригнал потекло ти треба :D :D :D :D и пак не си на сигурно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom