Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

igor00000000

I find your lack of faith disturbing
Член од
17 октомври 2022
Мислења
76
Поени од реакции
67
За жал, по две години чекање на "финална", еве што испадна денес на екранот:
...
Преписката е нередовна. Необходимо е представјане на доп'лнителни документи В срок до 15.05.2023 г. ...
...

5914/2020.

Поздрав,

DrZarkoff
доказ за оригнал потекло ти треба :D :D :D :D и пак не си на сигурно
 
Член од
19 октомври 2005
Мислења
29
Поени од реакции
16
Да каже некој доколку знае при промена на пасош , а почната процедура со стар пасош дали треба новиот да се достави - ако треба дали може во амбасада или мора во Софија директно
 
Член од
3 март 2023
Мислења
3
Поени од реакции
1
здраво, може ли некој да ми помогне, мојот број е 56×× 2020 и статусот се уште не е променет и на еден мој пријател кој е околу 64×× 2020 година му кажаа за дополнителни документи, дали знае некој што значи тоа
 

igor00000000

I find your lack of faith disturbing
Член од
17 октомври 2022
Мислења
76
Поени од реакции
67
здраво, може ли некој да ми помогне, мојот број е 56×× 2020 и статусот се уште не е променет и на еден мој пријател кој е околу 64×× 2020 година му кажаа за дополнителни документи, дали знае некој што значи тоа
тоа значи дека функционираат исто како македонска администрација. прегледуваат документи како ке им дојде, нема ред таму. не се замарај ногу, проверувај си неделно, кат тад ке ти стигне и на тебе за дополнителни документи. и да имаш и да немаш исти курац ти е јбг, освен ако не си преку родител или брат/сестра
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
56
Поени од реакции
87
Sto denes sto dobivas so tie glupi odgovori jas prasav ubavo i korektno i mi odgovorija znam oti denes e sabota toa li sakas da kazes
Автоматски споено мислење:

здраво, може ли некој да ми помогне, мојот број е 56×× 2020 и статусот се уште не е променет и на еден мој пријател кој е околу 64×× 2020 година му кажаа за дополнителни документи, дали знае некој што значи тоа
Stom ne ti barat dopolnitelni dokumenti znaci ke premines na polozitelno
 
Член од
22 октомври 2021
Мислења
113
Поени од реакции
447
Sto denes sto dobivas so tie glupi odgovori jas prasav ubavo i korektno i mi odgovorija znam oti denes e sabota toa li sakas da kazes
Автоматски споено мислење:


Stom ne ti barat dopolnitelni dokumenti znaci ke premines na polozitelno
Кога објавував измени во преписки, Бугарите објавуваа дополнителна и во сабота, а тоа трае веќе неколку месеци. Неколку членови напишаа дека денеска добиле указ па без причина напагаш човек.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom