Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 јануари 2019
Мислења
123
Поени од реакции
202
затоа да не верувате на посредници дека ќе биди убрзана постапката , порано происход се добиваше за 2-3 месеци , и указ се потпишуваше за 3-4 месеци, а сега ова не е нормално и претерано !
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
Ima li i drugi tuka na forumov koi sto bile na intervju ovaa godina a da ne gi nosele na intervjuto dokumentite so koi dobile proishod.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Ima li i drugi tuka na forumov koi sto bile na intervju ovaa godina a da ne gi nosele na intervjuto dokumentite so koi dobile proishod.
Јас не ги носев, односно носев дел. Потврдата од БККС ми беше оригинал, а умреница од прадедо, прабаба и мајка ми,исто и нотарска изјава за разлики во Име, ги немав доставено, па кога ме ставија на финален преглед одма ги доставив за да не ме стават на дополнителна.
Мој совет ти е да ги однесеш повторно, зошто посредникот не се замара толку, а кога ќе те стават на дополнителна, ќе ти рече епа требало, бараат, а ти ќе изгубиш 10 месеци минимум на дополнителна.
Затоа не се мисли, ништо не губиш.[DOUBLEPOST=1558552383][/DOUBLEPOST]
затоа да не верувате на посредници дека ќе биди убрзана постапката , порано происход се добиваше за 2-3 месеци , и указ се потпишуваше за 3-4 месеци, а сега ова не е нормално и претерано !
Има посредници кои беа и сеуште се врзани со ДАБЧ и покрај аферата, и отворено ти кажуваат дека за происход се плаќа 100 евра и го зимаш за еден месец.Еве лично јас откако поминаа 6 месеци и абер немаше да излезе, си платив и за 1 ден ми го дадоа.
А доколку одиш цела постапка преку нив, не плаќаш екстра туку тоа ти е пресметано во цена, лично се уверив, бидејќи со мене беа маж и жена кои ја терааа вела постапка преку тој посредник и платиле по 550 е по човек, за цела постапка со пасош во рака. Само превоз си плаќале. Тоа е. Јас да не се интересирав по луѓе немаше да дознаам дека може да се извади происход многу брзо.
 
Последно уредено:
Член од
30 октомври 2015
Мислења
24
Поени од реакции
23
Edno prasanje do tie sto veke podignale ukaz: Koga se zakazuva terminot na stranata dali imas opcija da biras koga da bide terminot od prilika ili nesto slicno... ?
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
14
Поени од реакции
20
Екипо 82**/2015 ...интервју јануари 2016 ...проверка кај вицепрезидента веќе скоро пола година, а претходно 1 година на дополнителна. Некои сознанија некој да има, помрднување од мртва точка...??? Со документи од брат иначе.
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Екипо 82**/2015 ...интервју јануари 2016 ...проверка кај вицепрезидента веќе скоро пола година, а претходно 1 година на дополнителна. Некои сознанија некој да има, помрднување од мртва точка...??? Со документи од брат иначе.
Jas 8417/2015 intervju 26.01.2016 .na poroverka od VP od 07.12.2018 so pasos sestra potvrda VT pradedo i krstenici tetki uste cekam.So sreka ako ima nesto te sledam .
 
Член од
27 август 2018
Мислења
23
Поени од реакции
32
potpisan ukaz broj 54 vcera decki i cuvstvoto e woow srcev udar ke dobijav. inace intervju 04.juli 2017 samo so izvodi od pradedo i potvrda od bugarsko selo .. vi ja posakuvam mnogu srejka site da si docekate i trpenie ii pozitivni misli.. Nemoj da citate negativni komentari zato sto neznajte tie so kakvi dokumrnti se i kako pominale intervju i dali se osuduvani ili se.. ne se bazirajte na komentarite.. sekoj neka si gleda za sebe i se ke bidi kako sto treba samo trpenie.. so srejka na siteeeeee od srce vi pisam ii site da izradvate so pozitiven komentar :)
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
potpisan ukaz broj 54 vcera decki i cuvstvoto e woow srcev udar ke dobijav. inace intervju 04.juli 2017 samo so izvodi od pradedo i potvrda od bugarsko selo .. vi ja posakuvam mnogu srejka site da si docekate i trpenie ii pozitivni misli.. Nemoj da citate negativni komentari zato sto neznajte tie so kakvi dokumrnti se i kako pominale intervju i dali se osuduvani ili se.. ne se bazirajte na komentarite.. sekoj neka si gleda za sebe i se ke bidi kako sto treba samo trpenie.. so srejka na siteeeeee od srce vi pisam ii site da izradvate so pozitiven komentar :)
Se najdobro cestita sega odi i zivej go zivotot vo evropa vo pravata civilizacija se najdobro uzivaj pozdrav
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom