Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 февруари 2019
Мислења
59
Поени од реакции
23
Од 1.Октомври до 31.12.2018 се потпишани 45 укази а одбиени 350.Значи се работи.Ова сепак треба да се провери.
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
123
Поени од реакции
202
Од 1.Октомври до 31.12.2018 се потпишани 45 укази а одбиени 350.Значи се работи.Ова сепак треба да се провери.
од кај ти е информацијава ? не ми изгледа како да е точно ! јас познавам околу 50 луѓе шо ваделе пасош изминативе години од сите нив знам само за еден случај шо го одбиле и тој заеба уште на интервју се скара со испитувачот ! а ако земаа само 12% од аплицираните сигурно ќе се знаеше и немаше да има интерес толку за бугарски пасош.
 
Член од
3 февруари 2018
Мислења
16
Поени од реакции
1
Zdravo sakam da prasam dali nekoj znaj nesto veke 2 godini sum na proverka od viceprezidenta i nema nikakvo smenuvanje inace intervju 2013 godina.bez prikazano poteklo
 
Член од
8 ноември 2018
Мислења
122
Поени од реакции
128
од кај ти е информацијава ? не ми изгледа како да е точно ! јас познавам околу 50 луѓе шо ваделе пасош изминативе години од сите нив знам само за еден случај шо го одбиле и тој заеба уште на интервју се скара со испитувачот ! а ако земаа само 12% од аплицираните сигурно ќе се знаеше и немаше да има интерес толку за бугарски пасош.
од кај ти е информацијава ? не ми изгледа како да е точно ! јас познавам околу 50 луѓе шо ваделе пасош изминативе години од сите нив знам само за еден случај шо го одбиле и тој заеба уште на интервју се скара со испитувачот ! а ако земаа само 12% од аплицираните сигурно ќе се знаеше и немаше да има интерес толку за бугарски пасош.

Kako e mozno toa? Ovoj clen se zaclenuva denes i odma kazuva negativna informacija. Ako bea odbieni ke i bese smenet statusot na internet. Ne se potrebni lazni informacii.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Kako e mozno toa? Ovoj clen se zaclenuva denes i odma kazuva negativna informacija. Ako bea odbieni ke i bese smenet statusot na internet. Ne se potrebni lazni informacii.
Ништо чудно и луѓе од по штабовине да се тераат да коментираат.
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
од кај ти е информацијава ? не ми изгледа како да е точно ! јас познавам околу 50 луѓе шо ваделе пасош изминативе години од сите нив знам само за еден случај шо го одбиле и тој заеба уште на интервју се скара со испитувачот ! а ако земаа само 12% од аплицираните сигурно ќе се знаеше и немаше да има интерес толку за бугарски пасош.
Од каде си толку сигурен дека има толку интерес за бг пасош? Последните гужви пред МП беа некаде до почетокот на 2017г. Никој не е будала да аплицира кога сите разбраа како стојат работите...Јас кога поднесував документи во 2016г. 4 саати чекав пред МП, а во 7 сабајлето се нацртав таму. Сега пиле не прелетува.
Само во 2018г. 5800 души беа вратени на дополнителна и 1500 добија отказ.
 
Член од
11 јуни 2009
Мислења
44
Поени од реакции
23
Здраво
Да прашам за мајка ми, на дополнителна е од декември 2017 однесе документ во Јануари 2018 бугарски крштеница од мајка и, беше на интервју 01.11.2016 со бројче 1171/2016 и се уште никакви промени , Дали знае некој нешто за дополнителните и до кај се стасани
Благодарам
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Здраво
Да прашам за мајка ми, на дополнителна е од декември 2017 однесе документ во Јануари 2018 бугарски крштеница од мајка и, беше на интервју 01.11.2016 со бројче 1171/2016 и се уште никакви промени , Дали знае некој нешто за дополнителните и до кај се стасани
Благодарам
Racunaj nekade vo sledniov mesec treba da i se promeni statusot vo finalen a za okolu 2.5 meseci od sega ke imas od Sovet daj boze polozitelno[DOUBLEPOST=1549116711][/DOUBLEPOST]
Zdravo sakam da prasam dali nekoj znaj nesto veke 2 godini sum na proverka od viceprezidenta i nema nikakvo smenuvanje inace intervju 2013 godina.bez prikazano poteklo
Zarem 2 godini odbiva Jotova da ti potpisi,ne e normalna
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
123
Поени од реакции
202
Од каде си толку сигурен дека има толку интерес за бг пасош? Последните гужви пред МП беа некаде до почетокот на 2017г. Никој не е будала да аплицира кога сите разбраа како стојат работите...Јас кога поднесував документи во 2016г. 4 саати чекав пред МП, а во 7 сабајлето се нацртав таму. Сега пиле не прелетува.
Само во 2018г. 5800 души беа вратени на дополнителна и 1500 добија отказ.
И јас носев документи почеток на 2016 и чекав 15 минути , а не 4 сати !! и од кај знајш ти колку аплицират сега ??? да не ти јавија од негде можи ? и кој разбираат како стојат работите има некој такви???
 
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Znaci, ili nekoi clenovi ne razbiraat sto e ukaz a sto odobreno drzavjanstvo, ili namernoo shirat lazni informacii za da stvarat nepotrebno dopolnitelna nervoza na forumot. Eve go linkot do izvestajot za rabotata na komisijata za blgarsko drzvjanstvo kaj viceprezidentot za Okt - Dek 2018. https://www.president.bg/docs/1548681914.pdf (go objaviv i pred nekoj den.)
1. Za ovie 3 meseci se izdadeni vkupno 42 ukazi vo koi e regulirnao drzavjanstvoto na vkupno 1812 lica po razni osnovi. Znaci vo eden ukaz ima po 40-50 lica, i ne e eden ukaz za edno lice.
2. Ona sto nas ne interesira pridobiuvanje drzavjanstvo vrz osnova na blgarski proizhod, vo ovie 3 meseci, izdadeni / potpisani se 18 ukazi vo koi im e dadeno drzavjanstvo na vkupno 1545 lica. Znaci vo eden ukaz ima po 70-80 lica.
3. vo ovie 3 meseci odbieni se baranjata za drzavjanstvo na vkupno 523 lica, od koi 354 se odbieni od ministerstvoto za pravosudie, a 164 se odbieni od viceprezidentot.

Toa e jaasno napisano vo izvestajot na Viceprezidentot objaven na web stranata, na linkot pogore, za site koi znaat da citaat. I dosta shirete lazni informacii, kako da ne se doovlni nervozite sto sme vo golema neizvesnost i morame da cekame so meseci i so godini!
 
Член од
30 јуни 2018
Мислења
74
Поени од реакции
53
Здраво
Да прашам за мајка ми, на дополнителна е од декември 2017 однесе документ во Јануари 2018 бугарски крштеница од мајка и, беше на интервју 01.11.2016 со бројче 1171/2016 и се уште никакви промени , Дали знае некој нешто за дополнителните и до кај се стасани
Благодарам
Drugar da ti kazam pri krajo na oktomvri se stignati ocekuvai ovaa nedela od ponedelnik natamu do petok treba da ti se smeni
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom