Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 октомври 2017
Мислења
178
Поени од реакции
127
Ajde nekoj od 2014 neka se pofali za bilo kakva promena???? 2014 ajde da se izbroime kolku sme Sto cekame uste na DOPOLNITELNA!!!


Eden, neka prodolzi
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Дали на некој му се има сменето статус на тие што се на дополнителна со интервју 2016. Инаку јас 5 - ти месец го терам како сум ставена на дополнителна
До сега, една година како ме ставија на дополнителна и нема никаква промена..

Zasega nikoj ne se pofalil, ima od 2014 sto se rabotat, koga ke zavrsat so niv 2015 ,pa 2016, so eden zbor ke pomini nekoja godina dodeka da se resat tie na dopolnitelna od 2016
Немора да значи. Како ке им фати рачето е работава...
 
Член од
20 февруари 2016
Мислења
120
Поени од реакции
123
I nedelava slabo ukazi navistina ocekuvav nesto da zivne aj prethodnata praznik bese no i ovaa nisto nekoj pisa deka ke ima ovaa nedela amn veke.
Nekoj da doznal za naredna nedela nesto no ne kako za ovaa sto bese
SEBO ajde ukl se pisi nesto sto kako informacii ima nema arno loso.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Nemoj ovde politiki da prodavas, ako sakame Bugarsko Drzavjanstvo ne znaci deka treba da dozvolime Zaev da ni ebi I drzava I narod, prestani so politiki ovde ako imas da postiras nesto kako da dobieme pobrzo drzavjanstvo postiraj ako ne mrsh u pizdu mater.
познавам луге кој имаат ИМААТ БГ пасоши а ја вреќаат и лошо мислат за бугарија и НАЈЛОШО от нив имаат ВМРОВСКИ И СДСМ членски книшки, некои мудри луге велат додека има овци ке има и волна,ДОБРО Е[DOUBLEPOST=1528069450][/DOUBLEPOST]еден пријател кој е от 2014 сеуште скоро година чека потпис
 
Последно уредено:
Член од
6 мај 2018
Мислења
57
Поени од реакции
13
I nedelava slabo ukazi navistina ocekuvav nesto da zivne aj prethodnata praznik bese no i ovaa nisto nekoj pisa deka ke ima ovaa nedela amn veke.
Nekoj da doznal za naredna nedela nesto no ne kako za ovaa sto bese
SEBO ajde ukl se pisi nesto sto kako informacii ima nema arno loso.
Kolku vreme cekas ukaz druze pozz
 
Член од
21 јуни 2013
Мислења
39
Поени од реакции
43
Нешто почна да се дешава во Софија.
Од денес ми се смени статусот
"Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија "

Сега не ми е јасно, дали после овој статус иде статус проверка од вицепрезидента или се чека указот да биде потпишан?

Интервју Април 2017, документи од братучед.
Фала!
 
Член од
13 март 2018
Мислења
48
Поени од реакции
24
Нешто почна да се дешава во Софија.
Од денес ми се смени статусот
"Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија "

Сега не ми е јасно, дали после овој статус иде статус проверка од вицепрезидента или се чека указот да биде потпишан?

Интервју Април 2017, документи од братучед.
Фала!
Po novo e proverka pa ukaz. So srekja a kade bese na intervju?
 
Член од
29 септември 2017
Мислења
28
Поени од реакции
2
Нешто почна да се дешава во Софија.
Од денес ми се смени статусот
"Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија "

Сега не ми е јасно, дали после овој статус иде статус проверка од вицепрезидента или се чека указот да биде потпишан?

Интервју Април 2017, документи од братучед.
Фала!
Potocno koj april bese?
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Нешто почна да се дешава во Софија.
Од денес ми се смени статусот
"Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија "

Сега не ми е јасно, дали после овој статус иде статус проверка од вицепрезидента или се чека указот да биде потпишан?

Интервју Април 2017, документи од братучед.
Фала!
Беше на дополнителна?
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Нешто почна да се дешава во Софија.
Од денес ми се смени статусот
"Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија "

Сега не ми е јасно, дали после овој статус иде статус проверка од вицепрезидента или се чека указот да биде потпишан?

Интервју Април 2017, документи од братучед.
Фала!
Знаеш дека те заебале ако си со документи од прв братучед? Ако Советот те ставил на дополнителна и си преку прв братучед донекаде можеш да си ги зголемиш шансите со тоа што ќе приложиш потврда од клуб. Ако советот случајно те пушти со положително тогаш Јотова никогаш нема да ти потпише, тоа е реалноста. Колку повеќе советот "пушта" противзаконски толку повеќе преписки висат кај Јотова. А госпожата на тие кои се преку прв братучед, вујко, стрико итн. НЕ ИМ ПОТПИШУВА УКАЗ.
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Знаеш дека те заебале ако си со документи од прв братучед? Ако Советот те ставил на дополнителна и си преку прв братучед донекаде можеш да си ги зголемиш шансите со тоа што ќе приложиш потврда од клуб. Ако советот случајно те пушти со положително тогаш Јотова никогаш нема да ти потпише, тоа е реалноста. Колку повеќе советот "пушта" противзаконски толку повеќе преписки висат кај Јотова. А госпожата на тие кои се преку прв братучед, вујко, стрико итн. НЕ ИМ ПОТПИШУВА УКАЗ.
Abe puschi ja devojkata da mu se izradvet.... so se prajte popametni od mp-bg.... tie ako ne saket da davet ne ja pushcale so polozitelno.... Sega ne gi pustet ama i ne gi prekratvet.... imet nesto.... naarno nesto da zagatavte....
 
Член од
21 јуни 2013
Мислења
39
Поени од реакции
43
Знаеш дека те заебале ако си со документи од прв братучед? Ако Советот те ставил на дополнителна и си преку прв братучед донекаде можеш да си ги зголемиш шансите со тоа што ќе приложиш потврда од клуб. Ако советот случајно те пушти со положително тогаш Јотова никогаш нема да ти потпише, тоа е реалноста. Колку повеќе советот "пушта" противзаконски толку повеќе преписки висат кај Јотова. А госпожата на тие кои се преку прв братучед, вујко, стрико итн. НЕ ИМ ПОТПИШУВА УКАЗ.
Може да а може и не. Не верувам на ништо додека сама не видам.
За сега ништо не се знае, ќе чекаме. Среќно на сите!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom