Medley
Последна активност:
12 март 2019
Член од:
21 јуни 2013
Мислења:
34
Допаѓања:
41
Поени од трофеи:
55
Албуми:
1
Фотографии:
4
Роденден:
15 октомври 1989 (Возраст: 29)

Сподели преку:

  1. RojalBND
   RojalBND
   Zdravo .... ako sakas pisi mi tvoj mob. da se slusnime ke ti pomognam. Pozz
  2. GG-BG
   GG-BG
   Забравих - Честито и со здраве! Наздраве, ооопс "Нафокус".
   И една ситница - на вистинската македонска кнежевна норма се пушува Болгарија.
  3. GG-BG
   GG-BG
   Со кои обективи го купи?
   Во ТУБАТА има много клипчета(туториали). Те очекува половин фактултет за да го употребуваш "професионално".
   1. На Medley му/ѝ се допаѓа ова.
  4. GG-BG
   GG-BG
   Реши ли нешто за фотоапарата. Този 800Д е доста доб'р, проверих го внимателно.
   Но, навистина си иска ск'пи обективи со стандартните 18-55, 18-200 ште даде снимка като по-евтин апарат.
   Инаку има 49 фокусни точки и то крстосани, коато е много важно.
   Ако искаш да го вземеш от БГ питај дали могат да ти гпорададат за да го изнесеш за МКД - тогаш нема ДДС - 2000 лв. стават 1680 лв.
   1. Medley
    Medley
    Здраво, веќе го купив 800d и тоа од Бугарија, бидејќи беше поефтин од тука. За објективи не ми е проблем сега за сега. Понатаму ќе барам :) Благодарам за советите!
    21 мај 2018
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Роденден:
  15 октомври 1989 (Возраст: 29)
 • Вчитување...