Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
Веќе погоре имат објаснето за преку родител, многу зависи и тој како го земал оти и тоа потекло го разгледуваат. Дај разберете дека ако сите документи се доставени оригинал и се е како што треба они морат да ви одобрат државјанство, е сега што барат влакно во јајце тоа е точно, затоа убаво напоменав дека најмногу 2 години се чека од интервјуто АКО НЕ ТЕ СТАВАТ НА ДОПОЛНИТЕЛНА. Не ми го вртете муабетот само за да си ги оправдате фрустациите[/Q Mojot tatko ne zemal pasos , nego e roden bigarin. sega pokoen .... dedo, baba, pradedo , prababa bugari , celo pokolenie mi e tamo razbirate li , se preselil tuka vo mk. po narodnost bugarin ....sto treba drugo da se objasni !
[DOUBLEPOST=1525780013][/DOUBLEPOST]
татко блгарин а синот на дополнителна?????е нема шанси брат тоа освен ако си одговарал кривично.
Veruvajte mi naj iskreno nema potreba od lagi bar tuka kade sakame site da si pomogneme so nekakvi informacii , cekam na dopolnitelna so zapirka sum , tatko bugarin i celo pokolenie mi e bugarsko po tatko so stari dokumenti originalite odneseni vo ministerstvo za pravosudie , na dopolnitelna sum frlen nikako da mi se smeni status , inace statusite si se redea po red , koga dojde posledniot me frlija na dopolnitelna . Inace sum preku konzulat Bitola na intervju krajot na 2015 , prepiskata mie pocetokot na 2016 , posto postata znaete odi na 3 meseci ....kazete da li ima pomos nekakva pravna ili bilo kakva ova stvarno nee fer ..... Daj boze kaj site da e dobro
 
Последно уредено:
Член од
4 април 2015
Мислења
179
Поени од реакции
251
Nekoj pred nedela dve spomna deka pocnale da gi razgleduvaat tie sto se na dopolnitelna. Kolku gledam nema do sega ni eden postirano deka mu se smenil statusot. Jas vekje 13 meseci otkako sum so ovoj status, dostaviv original dokument, krstenica bg.egzarhija, po zlatna linija. Na intervju 15 feb 2016, Sofija. Imam info deka vo juni ke pocnat so razgleduvanje na prepiskite sto se na dop. Ama ne znam kolku da veruvam vo toa.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Не ми пишете, се исклучив од темата...
 
Член од
6 декември 2017
Мислења
38
Поени од реакции
17
Проверка от Вицепрезидента на Р Б'лгарија Колку време се чека со овој статус ?
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Луѓе, колку време трае "задолжително с'гласуване" по вашите лични искуства?
 
Член од
11 април 2015
Мислења
61
Поени од реакции
44
Од родител сум брат , не сум ни на дополнителна ни на ништо. И вие тука шо кажувате ме давале од братучеди од тетки од браќа може само да кажувате ништо повеќе. Не се знае како даваат како ке им текне нив така.
Зборувам џа тоа што знам.
Еден пријател зема преку втор братучед, еден преку чичко а еден па преку брат не зема.Се е игра на среќа ако имаш среќа ке земеш ако не ке дремеш и ке чекаш и ке пишував по форумов тоа е тоа...[DOUBLEPOST=1525764057][/DOUBLEPOST]
не само бројот со пин
A koga toa zemale preku cickovci i vtori bratucedi?
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
Ima li nekoj sto e staven na dopolnotelna so rok do mart a da e razgledan od sovetot ???

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom