Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
nekon so potpis posle proverka od vicepresident da se pofali?
нема никој да не израдува... :/ ти од кога си на проверка од вицепрезидентот?[DOUBLEPOST=1504268689][/DOUBLEPOST]Дечки ај кој знае да ми каже e-mail да им пишам за да се информирм за преписката, јас сум на проверка от вицепрезидентот доставив и лична карта од прадедо на 12ти јули, а постапката ја почнав преку брат ми. Благодарам однапред.
 
Последно уредено:
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Aj da ja osvezam stranicata zakonot za koj se zboruva e vo pocetna procedura
Taka da za skoro nema sansi da se donese mozda tamu posle nova godina ili proleta 2018 godina i yoa zavisi od politickata volja na bg partiite.
http://www.parliament.bg/bg/bills/ID/77742
Of me prosvetli se podmocav od sreka. Sigurno ti si vo komisiite po pravni raboti pa znaes dali toa ke bide sega ili proletta 2018 ili letoto ili 2019 haha :pos:
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Of me prosvetli se podmocav od sreka. Sigurno ti si vo komisiite po pravni raboti pa znaes dali toa ke bide sega ili proletta 2018 ili letoto ili 2019 haha :pos:
Ne sum vo komisiite ama ajde vecer so mene vo melnik avtobusot trga vo 2CASOT POSLE POLNOK PRED RES. NACIONAL VO SK. PA SAMATA KE VIDIS KE ZBORIS SO DOTICNITE OSOBI.
I PONESISI PAMPERS DA NE SE POMOCAS BO AVTOBUSOT I STAVISI NAOVARI ZA SONCE DA NE SI GI OSVETLIS PROSVETENITE OCI.
JAS SI KAZUVAM TOA KAKO STO E.
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Ova nema nikakva vrska so drzavjanstvo.taka da ne postirajte gluposti.
jas se izvinuvam na site ako postot ne e prikladen na foorumskava tema, a tebe cce te zamolam da bidiss malu popristoen (pokulturen) mene ko cce mi se obraccass. na drugite kako sakass i kako cce ti dozvolet. pozdrav
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Член од
23 октомври 2016
Мислења
72
Поени од реакции
17
Дали има некој заменето мк возачка за бг и колку се чека?
 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
72
Поени од реакции
17
лани ја заменив одприлика еден месец се чека

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Другар ако сакаш пиши поконретно што документи ти бараа,колку кошта и во која полициска станица заврши работа во Софија?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom