Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 октомври 2016
Мислења
44
Поени од реакции
24
Abe decki mene mi pisaa ovie od DABC:Otkaz so dokumenti od vujko i izvodi i kopija od licna karta i se kako sto treba. E sega prasanjeto mi e dali ako dostava dokumenti od dedo pradedo roden pred 1920god i od BKK moze da se sredi rabotata? I kolku vreme ima da gi dostava ovie dokumenti za da ne ja pocnuva od pocetok postapkata vo DABC?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Во ДАБЧ не можеш да носиш дополнителни документи, мора од почеток пак, всушност во ДАБЧ е почетокот :)
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Статус'т на зајавлението е : Одобрено зајавление. В процес на издаване

што е следно и за колку време би требало да излези
Сега треба да чекаш за потпис 1-2 месец.
Која дата поднесе?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
fala na cestitkite amaizgleda ne se razbravme, ovoj status mi e od dabc, inace seuste cekam proishod, pa prasubam posle ovoj status za kolku vreme treba da dobijam proishod
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
fala na cestitkite amaizgleda ne se razbravme, ovoj status mi e od dabc, inace seuste cekam proishod, pa prasubam posle ovoj status za kolku vreme treba da dobijam proishod
Jas te razbrav no samo te prasuvam so sto dukumenti ti e proishodi.zs eve ovoj so vujko go odbile I demek so potvrdi ili rodnini poveke ne davale .toa me interesirase
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
nisto nema,cetiri meseci cekam na finalna
finalna ja vikas По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.659
Поени од реакции
28.043
ete dojde i septemvri da vidime kakvi promeni kje donese i ovoj mesec,osven temperaturni promeni:)
Oд Септември пa нaтaму,не вo Септември.А пoгoтoвo не нa 1ви.Некa се усвoи и дa гo изглaсaaт пa мaкaр и у Нoември/Декември.;) Трaе тaa пoстaпкa.
 
Последно уредено:
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Oд Септември пa нaтaму,не вo Септември.А пoгoтoвo не нa 1ви.Некa се усвoи и дa гo изглaсaaт пa мaкaр и у Нoември/Декември.;) Трaе тaa пoстaпкa.
До кај 2067 кога целото законодавство ќе го изреновираат, ретачираат, обноват, променат и сите можни варијанти на закони изгласаат... ќе добиеме државјанства (ваљда). И да не заборавам партијата од Нарнија кога ќе дојде на власт се ќе биде лесно. И онaка се живее 1000 години, па 50-100че чекање не е страшно:pijani:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom