Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јули 2014
Мислења
130
Поени од реакции
44
dobro utro kaj mene isto uste na zadolzitelna sum,da ne ima kaj nekoj promena od 2016 ,od zadolzitelna vo finalna,od februar mislam intervju,jas preku ambasada odam i imav intervju vo februar a neli posto postata patuva 3 meseci me vnele vo sistem vo maj ,znaci cekam eve 7 meseci za da mi se smeni statusot[DOUBLEPOST=1480146304][/DOUBLEPOST]
Ajde kolku ne ima prekrateni,daj kazete nekoj ako ima nova i formacija.
a zosto ne go kontaktirate Mladenov
 
Последно уредено:
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
a dali od finalna satusot moze da se promeni na dopolnitelna? ili ne...opasnosta e pominata ili?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
62
Поени од реакции
27
Mene od dopolnitelna mi se smeni na finalna i posle 3 saata mi se smeni statusot vo:

Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство
I SI CEKAMMMMMM OD JUNI MISLAM DA SE SMENE...POTEKLO 3 PATI NOSIV :(
 
Член од
21 ноември 2014
Мислења
238
Поени од реакции
76
Mene od dopolnitelna mi se smeni na finalna i posle 3 saata mi se smeni statusot vo:

Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство
I SI CEKAMMMMMM OD JUNI MISLAM DA SE SMENE...POTEKLO 3 PATI NOSIV :(
Koj broj si moze e greska nebiva od dopolnitelna . Pa finalna pak dopolnitelna .
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Koj broj si moze e greska nebiva od dopolnitelna . Pa finalna pak dopolnitelna .
Мoже дa враќаат aкo убaвo гo прoчитaте текстoт нa финaлен експертен преглед си вo министерството нa прaвoсaдие a тукa пишува сoветoт пo грaждaнствo јa врaтил дa дoстaви дoпoлнителни дoкументи зa предoк блгaрски. Значи сoветoт е тoј кoј oдлучувa сo глaсaње
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
62
Поени од реакции
27
3 pati nosiv dokumenti za poteklo.vtoroto poteklo vo septemvri 2015 god odnesev i koga mi go pisaa ovaj status pak odnesev dokumenti za poteklo.potekloto mi e so tetka i so prv bratuced...taka da so ke bide ke videme.inace sum od april 2014 so pominato intervju
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
3 pati nosiv dokumenti za poteklo.vtoroto poteklo vo septemvri 2015 god odnesev i koga mi go pisaa ovaj status pak odnesev dokumenti za poteklo.potekloto mi e so tetka i so prv bratuced...taka da so ke bide ke videme.inace sum od april 2014 so pominato intervju
Izvadi proishod nov so osnov na tvojata familija i od zdruzenie da izvadis potvrda i toa dostavi i moli se na gospod da sega vtornik da stane krakacanov privremen premizr i da zavrsis rabota do mart ili april
Ili odi dosofija proveri si na slater mozda tie odobren samo greska ima vo sistemot i toa se slucuva
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Mene od dopolnitelna mi se smeni na finalna i posle 3 saata mi se smeni statusot vo:

Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство
I SI CEKAMMMMMM OD JUNI MISLAM DA SE SMENE...POTEKLO 3 PATI NOSIV :(
Site so starite udostovarenija se vrastat vo dabc za da dait novi kaj sho ce piset sho dokumenti imash podnesveno za poteklo izdavet novo udostovarenije i gi vpracvat vo mp zato taka ti pishvet. slenoto ko che dobiesh ce bidet dkea si na finalna i potoa deka ti e odobreno bg drzavjanstvo. na drugarka mi taka i rekoja i taka bi i sega eve chekat potpis
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom