Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2016
Мислења
67
Поени од реакции
73
Ajde kolku ne ima prekrateni,daj kazete nekoj ako ima nova i formacija.
последна надеж се адв. Румен и Христо во Софија, овие ги препорачува Лазар Младенов, а до ден денес се нема некој пофалено дека ја завршил целата работа,
После 2-3 месеци ќе се знае дали функционира враќањето на прекратените преку адвокатскиот тим на Л.М.
А нивно тврдење е дека успеле да врата 60-70 преписки во овој момент.
Ако има некој инфо +, нека образложи како завршил работа
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Dechki ke imam li problem sto ke podadam dopolnitelno Krstenica a Proizhodot mi e izvaden bez nea tuku samo so potvrda i na proizhodot Nikade ne mi pisuva vrz baza na sto e izdaden. Dali ako sum ja dal togas Krstenicata ke mi pisuvase sea na proizhodot deka e izdaden vrz baza na krstenica ili pak ke mi bese ist bez da se naveduva vrz koja osnova mi dale proizhod? Fala
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
A dali ima opcija ukazaot da se podigne direkno od Sofija, iako pred toa si bil preku ambasada/ konzulat ?
Pozz

da koga ce ti go potpisat odme se prijavuvas t.e zakazuvas sloboden termin da si go podignes od Sofija ukazot jas taka napraviv i e mnogu mnoguuu pobrzo nego li da ides preku ambasada ambasada ce ti iskoci najmalku 5 meseci cekanje vo Sofija mecec ipol otprilika mozebi i pomalku pa ti racunaj kaj sakas
 
Член од
11 септември 2016
Мислења
52
Поени од реакции
10
da koga ce ti go potpisat odme se prijavuvas t.e zakazuvas sloboden termin da si go podignes od Sofija ukazot jas taka napraviv i e mnogu mnoguuu pobrzo nego li da ides preku ambasada ambasada ce ti iskoci najmalku 5 meseci cekanje vo Sofija mecec ipol otprilika mozebi i pomalku pa ti racunaj kaj sakas
Super. Fala Zoki[DOUBLEPOST=1480272733][/DOUBLEPOST]
da koga ce ti go potpisat odme se prijavuvas t.e zakazuvas sloboden termin da si go podignes od Sofija ukazot jas taka napraviv i e mnogu mnoguuu pobrzo nego li da ides preku ambasada ambasada ce ti iskoci najmalku 5 meseci cekanje vo Sofija mecec ipol otprilika mozebi i pomalku pa ti racunaj kaj sakas
Super. Fala Zoki
 
Последно уредено:
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
последна надеж се адв. Румен и Христо во Софија, овие ги препорачува Лазар Младенов, а до ден денес се нема некој пофалено дека ја завршил целата работа,
После 2-3 месеци ќе се знае дали функционира враќањето на прекратените преку адвокатскиот тим на Л.М.
А нивно тврдење е дека успеле да врата 60-70 преписки во овој момент.
Ако има некој инфо +, нека образложи како завршил работа
Лaзaр Млaденoв реaгирaше зaтoa штo беa прекрaтени кандидатите сo пoтеклo oд дедo или роднина кoи спoред негoвo мислење беa непрaведнo прекрaтени. И министерот Зaхaриевa признa декa имaлo пропуст зoштo нa некoи бг револуционери нивни пoтoмци се прекрaтени и ќе се прерaзгледaaт. Нo тoa не вaжи зa сите прекрaтени .Спoред зaкoн зa бугарскo државјанство кoј е прекрaтен немa прaвo нa жaлбa и мoрa нa нoвo дa aплицирa. Oвие зa кoи Лaзaр реaгирaше директтнo министеркaтa ќе ги врaти вo прoцедурa aмa не сите. Засега пoтврдa oд БККс се признaвa aмa мoрa oд нoвo. А пoсле бoже мoј гледaте каква пoлитичкa јризa е бугарија. Акo се врaтaт БСП и ДПС ќе биде прoблем зa нaс oд Македонијаhttp://tml-consult.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=148:2014-11-03-06-52-27&catid=9&Itemid=134&lang=bg
 
Последно уредено:
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Лaзaр Млaденoв реaгирaше зaтoa штo беa прекрaтени кандидатите сo пoтеклo oд дедo или роднина кoи спoред негoвo мислење беa непрaведнo прекрaтени. И министерот Зaхaриевa признa декa имaлo пропуст зoштo нa некoи бг револуционери нивни пoтoмци се прекрaтени и ќе се прерaзгледaaт. Нo тoa не вaжи зa сите прекрaтени .Спoред зaкoн зa бугарскo државјанство кoј е прекрaтен немa прaвo нa жaлбa и мoрa нa нoвo дa aплицирa. Oвие зa кoи Лaзaр реaгирaше директтнo министеркaтa ќе ги врaти вo прoцедурa aмa не сите. Засега пoтврдa oд БККс се признaвa aмa мoрa oд нoвo. А пoсле бoже мoј гледaте каква пoлитичкa јризa е бугарија. Акo се врaтaт БСП и ДПС ќе биде прoблем зa нaс oд Македонијаhttp://tml-consult.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=148:2014-11-03-06-52-27&catid=9&Itemid=134&lang=bg
аман бе брат колку НЕГАТИВЕН си от кај ги наогаш овие работи,те плаќа те тера ли некој за ова?!??!
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
32
Поени од реакции
35
аман бе брат колку НЕГАТИВЕН си от кај ги наогаш овие работи,те плаќа те тера ли некој за ова?!??!
Ne e negativen samo vi kazuva istinata..., ili vas podobro vie koga ve lazaat pozitivno ? Toa e sto e[DOUBLEPOST=1480292165][/DOUBLEPOST]Inaku i jas cekam potpis od 27.10 ama ke cekame kolku i da e nemame drug izbor
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Ne e negativen samo vi kazuva istinata..., ili vas podobro vie koga ve lazaat pozitivno ? Toa e sto e[DOUBLEPOST=1480292165][/DOUBLEPOST]Inaku i jas cekam potpis od 27.10 ama ke cekame kolku i da e nemame drug izbor
колку време чекаш от кога си почнал процедура,,зошто брзаш толку многу,,,каде ке одиш,,,,мислам дека не би требало да се буниш или се плашиш,,нема потреба ти веке си добил пасош..на твое место би славел и би се отпуштил.....ПАТЕМ ДОАГААТ ПОДОБРИ ВРЕМИЊА почекајте и видете си сами...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom