Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
D

dimitars

Гостин
Ja cekam potpis od 7.10.2016, nesto su usporili radnju izgleda
Imase ovde mnogu clenovi koi prijavija deka ukazot mu e potpisan za mesec i 10 dena za mesec i 5 dena tuka se dvizese statitistikata. Zosto e zakoceno ne znam, iako gledam deka administracijata raboti, stranata se apdejtuva i eve ima i odobren ukaz denes. Se nadevam ke pustat za brzo.
 
Член од
18 септември 2016
Мислења
28
Поени од реакции
11
Imase ovde mnogu clenovi koi prijavija deka ukazot mu e potpisan za mesec i 10 dena za mesec i 5 dena tuka se dvizese statitistikata. Zosto e zakoceno ne znam, iako gledam deka administracijata raboti, stranata se apdejtuva i eve ima i odobren ukaz denes. Se nadevam ke pustat za brzo.
Pa do sad je tako bilo, mesec do mesec i po. Ja cekam mesec i 10 dana, tako da je to i dalje u tim granicama, ocekujem u toku nedelje potpis, pa posle i vi da dodjete na red
 
Член од
2 декември 2015
Мислења
51
Поени од реакции
45
Ne e moe jas cekam Na vujko mi znaci tocno godina lani noemvri 16 intervju denes odobrem ukaz :)
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Dobro kako da dojdam do opstina Sredec bil nekoj so avtobus do tamu ?? metro mi kazaa deka nema do tamu vie kako se snaodjavte onie sto se bez posrednik gi prasuvam
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Dobro kako da dojdam do opstina Sredec bil nekoj so avtobus do tamu ?? metro mi kazaa deka nema do tamu vie kako se snaodjavte onie sto se bez posrednik gi prasuvam
Vo centaro e. Od avtobuskata 2 -3 km. Ojdi so taksi.
Blizu e do ulicata Vitosha, od sudbenata palata kaj sho imet lavovi mojsh i pesh do tamu e 200 metri. Prashaj bilo koj che ti kazhit.
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Dobro kako da dojdam do opstina Sredec bil nekoj so avtobus do tamu ?? metro mi kazaa deka nema do tamu vie kako se snaodjavte onie sto se bez posrednik gi prasuvam
зависи каде се наоѓаш во градот, ако си во центарот е многу блиску, значи од Света Недела црквата одиш само право по улицата што носи до паркот пред театарот Иван Вазов, и ќе видиш веднаш пред да дојдеш до паркот има една улица Леге... е по улицата вртиш десно и таму ќе видиш Реон Средец си пишува, се качуваш на првиот спрат... само не сум сигурен дали мислиш за Средец или за Слатина каде што треба да се слика, ако сакаш да стигнеш до Слатина треба со 20 или 23 трамвај, точната станица каде треба да се симнеш не ми текнува ама ќе видиш кога трамвајот ќе стигне на булеварот Шипченски проход, 67 број ќе бараш, не е тешко да се снајдеш кога ќе стигнеш на Шипченски проход[DOUBLEPOST=1479462960][/DOUBLEPOST]
Dobro kako da dojdam do opstina Sredec bil nekoj so avtobus do tamu ?? metro mi kazaa deka nema do tamu vie kako se snaodjavte onie sto se bez posrednik gi prasuvam
зависи каде се наоѓаш во градот, ако си во центарот е многу блиску, значи од Света Недела црквата одиш само право по улицата што носи до паркот пред театарот Иван Вазов, и ќе видиш веднаш пред да дојдеш до паркот има една улица Леге... е по улицата вртиш десно и таму ќе видиш Реон Средец си пишува, се качуваш на првиот спрат... само не сум сигурен дали мислиш за Средец или за Слатина каде што треба да се слика, ако сакаш да стигнеш до Слатина треба со 20 или 23 трамвај, точната станица каде треба да се симнеш не ми текнува ама ќе видиш кога трамвајот ќе стигне на булеварот Шипченски проход, 67 број ќе бараш, не е тешко да се снајдеш кога ќе стигнеш на Шипченски проход
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom