Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
na intervju mene me prasaa dali sum bil na odmor vo bugarija ete toa e toa taka pomagam da znaete deka i toa prasuvaat.a koga ste bile gledaat od fotokopiite vo pasosot a i na kompjuter.Vazno e i toa bidejci ako tolku ja sakame bugarija kako toa da ne sme stapnale tamu.a do tolku siromasni da nemozat da otidat vo bugarija mislam deka nema.I ne cekam godina ipol od intervju tuku cekam tri meseca na finalen.Od intervju vo sofija do finalen tocno 11 meseca nema ni godina.znaci so star dokument od egzarhija sum.
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
Bev sega do konzulat i slucajno se nacekav so konzulot.Go prasav dali ima izmeni vo postapkata i mi rece deka ostanuva isto odnosno so prv braced i potvrda deka mozi da se izvadi proishod.Isto go prasav dali se vrvi vo MP so braced i potvrda ,i mi rece deka zasega se vrvi a za ponatamu nikoj nisto neznaj ako se smeni nesto i dali ke se smeni.
Eve dobra vest znaci se vrvi i so potvrdi i so bratucedi fala za ubavata vest
 

den

Член од
31 мај 2016
Мислења
118
Поени од реакции
36
I sega 2013 do kade se znae nekoj nie sme 57../2013 i uste Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. ova veke 2 ipol meseci stoi.
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
I sega 2013 do kade se znae nekoj nie sme 57../2013 i uste Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. ova veke 2 ipol meseci stoi.
нема редослед за жал јас сум 91../2013 и 1 недела чекам потпис

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
I sega 2013 do kade se znae nekoj nie sme 57../2013 i uste Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. ova veke 2 ipol meseci stoi.
Jas prijatele 10 meseci sum
kako tebe.Kjuti i cekaj..
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
44
Поени од реакции
44
I sega 2013 do kade se znae nekoj nie sme 57../2013 i uste Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. ova veke 2 ipol meseci stoi.
Drugar jas istiot tekst go imam veke 1 god.so prv bratuced sum 16###/2013
 
Член од
15 август 2016
Мислења
69
Поени од реакции
34
I jas iso poteklo od tatko sum, na 04.04.2016 se smeni statusot deka ke se razgleduva od Sovet na Grazdanstvo. Belki do Juli ke se zavrshi
Marrikke dali ti se smeni statusot По преписката Ви предстој да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство za vo potpis i kokku vreme se ceka
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
инаку регуларно од ко ми побараја дополнителен документ една година не однесов и после достава на док. чекав година плус со други зборој се отепав од чекање така да јбг џабе не рекле кој чека че дочека сеа кој помалку кој појче.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Член од
15 август 2016
Мислења
69
Поени од реакции
34
Jas sum so dokument drzavjanstvo od roditel se nadevam deka mesecov ke mi se smeni statusot vo finale inace oktomvri bev na intervju 8xxx/2015[DOUBLEPOST=1470763752][/DOUBLEPOST]
Jas sum so dokument drzavjanstvo od roditel se nadevam deka mesecov ke mi se smeni statusot vo finale inace oktomvri bev na intervju 8xxx/2015
Na intervju bev vo oktomvri 2015 vo finalen mi se smeni na 13 juli 2016[DOUBLEPOST=1471284305][/DOUBLEPOST]
Luge daj vie sto ste na finalna pisete so sto dokumenti ste, pa da ne e do toa rabotata zosto nekoi uste ne se na finalen
Jas sum so dokument od Baba
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom