Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 мај 2016
Мислења
54
Поени од реакции
57
Marrikke dali ti se smeni statusot По преписката Ви предстој да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство za vo potpis i kokku vreme se ceka
Da se smeni. Bev 3 i pol meseci na finalen i sega eden emsec cekam potpis
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
na intervju mene me prasaa dali sum bil na odmor vo bugarija ete toa e toa taka pomagam da znaete deka i toa prasuvaat.a koga ste bile gledaat od fotokopiite vo pasosot a i na kompjuter.Vazno e i toa bidejci ako tolku ja sakame bugarija kako toa da ne sme stapnale tamu.a do tolku siromasni da nemozat da otidat vo bugarija mislam deka nema.I ne cekam godina ipol od intervju tuku cekam tri meseca na finalen.Od intervju vo sofija do finalen tocno 11 meseca nema ni godina.znaci so star dokument od egzarhija sum.
сите ги прашуваат дали биле или не...втора работа, копија им треба од последен пат кога си бил во Бугарија...односно денот кога си влегол за документите, тоа им е потребно заради некои правни работи, а не за да ти избројат колку ја сакаш Бугарија...не ти го копираат цел пасош. Трета работа...пред 30 години нема како да знаат дали сум била во Бугарија и не се прај многу паметен.
 
Член од
23 декември 2010
Мислења
578
Поени од реакции
365
Некој да знаеше дали администрацијата во Август работи бар со намален капацитет или овој месец не се рачуна?
 
Последно уредено:
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Некој да знаеше дали администрацијата во Август работи бар со намален капацитет или овој месец не се рачуна?
mislam deka raboti.. gledajki vo starite protokoli gledam deka imat objaveno novi protokoli vo avgust
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
zdravo na site imam edna novost po 4 meseci mi se smeni statusot deneska vo Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија od 2013 a broj mi e 8405 sto snazi ova dali e dobro da dade mislejne nekoj pozz i so srejka a so dopolnitelni dokumenti sum od prv braucet pozz[DOUBLEPOST=1471334568][/DOUBLEPOST]ajde brajka se nadevam deka ke bide se ok so nas od 2013 redno bese ali kako i da e eve so bratucedi pominuvaaat
 
Последно уредено:
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
zdravo na site imam edna novost po 4 meseci mi se smeni statusot deneska vo Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија od 2013 a broj mi e 8405 sto snazi ova dali e dobro da dade mislejne nekoj pozz i so srejka a so dopolnitelni dokumenti sum od prv braucet pozz[DOUBLEPOST=1471334568][/DOUBLEPOST]ajde brajka se nadevam deka ke bide se ok so nas od 2013 redno bese ali kako i da e eve so bratucedi pominuvaaat
добро е добро е

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
zdravo na site imam edna novost po 4 meseci mi se smeni statusot deneska vo Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија od 2013 a broj mi e 8405 sto snazi ova dali e dobro da dade mislejne nekoj pozz i so srejka a so dopolnitelni dokumenti sum od prv braucet pozz[DOUBLEPOST=1471334568][/DOUBLEPOST]ajde brajka se nadevam deka ke bide se ok so nas od 2013 redno bese ali kako i da e eve so bratucedi pominuvaaat
zavrse golgotata za tebe
 
Член од
5 март 2015
Мислења
67
Поени од реакции
44
zdravo na site imam edna novost po 4 meseci mi se smeni statusot deneska vo Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија od 2013 a broj mi e 8405 sto snazi ova dali e dobro da dade mislejne nekoj pozz i so srejka a so dopolnitelni dokumenti sum od prv braucet pozz[DOUBLEPOST=1471334568][/DOUBLEPOST]ajde brajka se nadevam deka ke bide se ok so nas od 2013 redno bese ali kako i da e eve so bratucedi pominuvaaat
So sreka da te sluzi..

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Член од
14 април 2015
Мислења
110
Поени од реакции
67
Decki denes mi se promeni statusot od finalen eksperski pregled vo Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија pritoa so cekanje od okolu 2 meseci na toj status, a predmeto mi e 113xx/2013 noseno dokumenti od prv bratuced i potvrda od bkss sea da cekame poslednio cekor
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom