Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 јули 2012
Мислења
22
Поени од реакции
12
Zdravo na site dali znae nekoj ova shto znaci Приета молба с входјашт N:13XXX/2016
Posle proishodot i intervjuto ova mi izlegva koga provervam na mjs.bg
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Neznam kolku e tocna informacijata zatoa i pobarav pomos dali nekoi znae sepak ako ne ti preci prasaj pa ke spodelis so nas sepak fala pozz[DOUBLEPOST=1471095386][/DOUBLEPOST]
Neznam kolku e tocna informacijata zatoa i pobarav pomos dali nekoi znae sepak ako ne ti preci prasaj pa ke spodelis so nas sepak fala pozz
Ке се распрашам ама не ми е логична таја работа.Ако е така тогаш на која основа би ни издавале државјанства и во таков случај која ке биде улогата на ДАБЧ ако нема да издава происходи.Ај ке видам што ке направам.
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Ке се распрашам ама не ми е логична таја работа.Ако е така тогаш на која основа би ни издавале државјанства и во таков случај која ке биде улогата на ДАБЧ ако нема да издава происходи.Ај ке видам што ке направам.
Најверојатно мислеше дека е укинато тоа за дополнителни документи, и враќање на издавање на происход со декларација или членство во клуб....мада премногу звучи добро да е вистинито
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
Ке се распрашам ама не ми е логична таја работа.Ако е така тогаш на која основа би ни издавале државјанства и во таков случај која ке биде улогата на ДАБЧ ако нема да издава происходи.Ај ке видам што ке направам.
Eve navodno coekov mu kazal deka zakonot za poteklo bil ukinat naj verovatno ke bidi kako porano pred da go izvadat zakonot baska i mene mi e cudno a baska i mojot posrednik mi vikase seka omalo sansa da go ukinata ama toa mi go kazuvase uste pred edna godina ima zatoa mibe cudno sepak ke ti bideme blagodarni ako ni zavrsis usluga ako se rasprasaa sepak blagodaram sto ke se potrugis za site nas sekoja cest pozz[DOUBLEPOST=1471113879][/DOUBLEPOST]
Ке се распрашам ама не ми е логична таја работа.Ако е така тогаш на која основа би ни издавале државјанства и во таков случај која ке биде улогата на ДАБЧ ако нема да издава происходи.Ај ке видам што ке направам.
Eve navodno coekov mu kazal deka zakonot za poteklo bil ukinat naj verovatno ke bidi kako porano pred da go izvadat zakonot baska i mene mi e cudno a baska i mojot posrednik mi vikase seka omalo sansa da go ukinata ama toa mi go kazuvase uste pred edna godina ima zatoa mibe cudno sepak ke ti bideme blagodarni ako ni zavrsis usluga ako se rasprasaa sepak blagodaram sto ke se potrugis za site nas sekoja cest pozz
 
Член од
28 јануари 2016
Мислења
3
Поени од реакции
0
Некој ако сака да ми објасни како оди процедурата од кога веќе го миниш интервјуто, кој е редоследот што го пишува на страницата на правосудието ?
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
И јaс дoбив информации oд Бугарија декa директорот на блгaрскo грaждaнствo кaтјa мaтевa е сменетa. Значи тoчнo е
посредникот ми рече дека оваа е демек понаклонета па да видиме,исто што ми го рече е дека веке никакво потекло не бараат БАРЕМ ТАКА МИ КАЖА,зашто му нудев документи од прв братуцед па немигизеде ми рече немало потреба не бараат веке потекло...[DOUBLEPOST=1471148324][/DOUBLEPOST]
Zdravo na site dali znae nekoj ova shto znaci Приета молба с входјашт N:13XXX/2016
Posle proishodot i intervjuto ova mi izlegva koga provervam na mjs.bg
си дал молба со потекло и ти ја прифатиле.,.,што доку..приложи ако може?????
 
Последно уредено:
Член од
29 февруари 2016
Мислења
41
Поени од реакции
27
stranata ne raboti[DOUBLEPOST=1470756305][/DOUBLEPOST]nekoj od 2014 da se pofali promena pozz
Kaj mene seushte nishto so broj 36xx/2014
Dopolnitelni dokumenti odnesov vo noemvri vekje 9 meseci na dopolnitelna
stranata ne raboti[DOUBLEPOST=1470756305][/DOUBLEPOST]nekoj od 2014 da se pofali promena pozz
stranata ne raboti[DOUBLEPOST=1470756305][/DOUBLEPOST]nekoj od 2014 da se pofali promena pozz
[DOUBLEPOST=1471190101][/DOUBLEPOST]
stranata ne raboti[DOUBLEPOST=1470756305][/DOUBLEPOST]nekoj od 2014 da se pofali promena pozz
Kaj mene seushte nishto so broj 36xx/2014
Dopolnitelni dokumenti odnesov vo noemvri vekje 9 meseci na dopolnitelna
stranata ne raboti[DOUBLEPOST=1470756305][/DOUBLEPOST]nekoj od 2014 da se pofali promena pozz
stranata ne raboti[DOUBLEPOST=1470756305][/DOUBLEPOST]nekoj od 2014 da se pofali promena pozz
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
имам во претходни постови пишано 56**/2015
 
Член од
21 ноември 2014
Мислења
238
Поени од реакции
76
Kaj mene seushte nishto so broj 36xx/2014
Dopolnitelni dokumenti odnesov vo noemvri vekje 9 meseci na dopolnitelna

[DOUBLEPOST=1471190101][/DOUBLEPOST]
Kaj mene seushte nishto so broj 36xx/2014
Dopolnitelni dokumenti odnesov vo noemvri vekje 9 meseci na dopolnitelna
ISTO I KAJ MENE MAJ INTERVIJU 2014. DOPOLNITELNI DOKUMETI ODNESENI VO NOEVRI 2015. NEMA NIKAKVI PROMENI.
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
jas bev vo juni na intervju 2015 na finalen status sum od mesec maj i eve do sega sum na finalen bez promena znaci tocnotri ipol meseci.Inaku sum so vencanica od bugarska egzarhija.Broj sum 37..[DOUBLEPOST=1471250072][/DOUBLEPOST]sakam i za eden drug moment da vi pisam a toa e slednovo.Kako nekoi baraat bugarsko drzavjanstvo a ne stapnale vo bugarija,nitu na odmor ne bile nikogas nikogas nitu na moreto nitu vo borovec bansko,Javno kazuvaat deka pasosot im bil samo za da zaminele od makedonija vo stranstvo.Eeeee pa tolku li se glupi sluzbite vo bugarija?ete zatoa do ova deredze se dojde sega tokumu od takvi raboti oni se proveruvaat znaat se.Znaci sakaat da go zloupotrebat pasosot ete toa e toa.E sega ce cekame so cisti dokumenti na finalen pola godina eeeeeeeee
 
Последно уредено:
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
jas bev vo juni na intervju 2015 na finalen status sum od mesec maj i eve do sega sum na finalen bez promena znaci tocnotri ipol meseci.Inaku sum so vencanica od bugarska egzarhija.Broj sum 37..[DOUBLEPOST=1471250072][/DOUBLEPOST]sakam i za eden drug moment da vi pisam a toa e slednovo.Kako nekoi baraat bugarsko drzavjanstvo a ne stapnale vo bugarija,nitu na odmor ne bile nikogas nikogas nitu na moreto nitu vo borovec bansko,Javno kazuvaat deka pasosot im bil samo za da zaminele od makedonija vo stranstvo.Eeeee pa tolku li se glupi sluzbite vo bugarija?ete zatoa do ova deredze se dojde sega tokumu od takvi raboti oni se proveruvaat znaat se.Znaci sakaat da go zloupotrebat pasosot ete toa e toa.E sega ce cekame so cisti dokumenti na finalen pola godina eeeeeeeee
Ambasada ili Sofija bese,i koj mesec vo 2015?Da go postavuvaat toa prasanje,no ima li moznost da proverat dali navistina si bil pred deset godini na odmor vo zlatni pjasci[DOUBLEPOST=1471251385][/DOUBLEPOST]
jas bev vo juni na intervju 2015 na finalen status sum od mesec maj i eve do sega sum na finalen bez promena znaci tocnotri ipol meseci.Inaku sum so vencanica od bugarska egzarhija.Broj sum 37..[DOUBLEPOST=1471250072][/DOUBLEPOST]sakam i za eden drug moment da vi pisam a toa e slednovo.Kako nekoi baraat bugarsko drzavjanstvo a ne stapnale vo bugarija,nitu na odmor ne bile nikogas nikogas nitu na moreto nitu vo borovec bansko,Javno kazuvaat deka pasosot im bil samo za da zaminele od makedonija vo stranstvo.Eeeee pa tolku li se glupi sluzbite vo bugarija?ete zatoa do ova deredze se dojde sega tokumu od takvi raboti oni se proveruvaat znaat se.Znaci sakaat da go zloupotrebat pasosot ete toa e toa.E sega ce cekame so cisti dokumenti na finalen pola godina eeeeeeeee
Ambasada ili Sofija bese,i koj mesec vo 2015?Da go postavuvaat toa prasanje,no ima li moznost da proverat dali navistina si bil pred deset godini na odmor vo zlatni pjasci
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
jas bev vo juni na intervju 2015 na finalen status sum od mesec maj i eve do sega sum na finalen bez promena znaci tocnotri ipol meseci.Inaku sum so vencanica od bugarska egzarhija.Broj sum 37..[DOUBLEPOST=1471250072][/DOUBLEPOST]sakam i za eden drug moment da vi pisam a toa e slednovo.Kako nekoi baraat bugarsko drzavjanstvo a ne stapnale vo bugarija,nitu na odmor ne bile nikogas nikogas nitu na moreto nitu vo borovec bansko,Javno kazuvaat deka pasosot im bil samo za da zaminele od makedonija vo stranstvo.Eeeee pa tolku li se glupi sluzbite vo bugarija?ete zatoa do ova deredze se dojde sega tokumu od takvi raboti oni se proveruvaat znaat se.Znaci sakaat da go zloupotrebat pasosot ete toa e toa.E sega ce cekame so cisti dokumenti na finalen pola godina eeeeeeeee
Abe ne sme bogati nie ko tebe pa da ideme vo bugarija na odmor zlatni pesoci i tnt da go zloupotrebuvame i se pisuvame bugari za edna korka leb i nemoj taka da zboruvas ako si so legalen odi i barajsi imas salteri prasajsi zosto te ostavile godina ipol i ne seri tuku ako kozes nekako pomogni ako ne ne odmagaj pozz i so srejka[DOUBLEPOST=1471252331][/DOUBLEPOST]
jas bev vo juni na intervju 2015 na finalen status sum od mesec maj i eve do sega sum na finalen bez promena znaci tocnotri ipol meseci.Inaku sum so vencanica od bugarska egzarhija.Broj sum 37..[DOUBLEPOST=1471250072][/DOUBLEPOST]sakam i za eden drug moment da vi pisam a toa e slednovo.Kako nekoi baraat bugarsko drzavjanstvo a ne stapnale vo bugarija,nitu na odmor ne bile nikogas nikogas nitu na moreto nitu vo borovec bansko,Javno kazuvaat deka pasosot im bil samo za da zaminele od makedonija vo stranstvo.Eeeee pa tolku li se glupi sluzbite vo bugarija?ete zatoa do ova deredze se dojde sega tokumu od takvi raboti oni se proveruvaat znaat se.Znaci sakaat da go zloupotrebat pasosot ete toa e toa.E sega ce cekame so cisti dokumenti na finalen pola godina eeeeeeeee
Abe ne sme bogati nie ko tebe pa da ideme vo bugarija na odmor zlatni pesoci i tnt da go zloupotrebuvame i se pisuvame bugari za edna korka leb i nemoj taka da zboruvas ako si so legalen odi i barajsi imas salteri prasajsi zosto te ostavile godina ipol i ne seri tuku ako kozes nekako pomogni ako ne ne odmagaj pozz i so srejka
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Bev sega do konzulat i slucajno se nacekav so konzulot.Go prasav dali ima izmeni vo postapkata i mi rece deka ostanuva isto odnosno so prv braced i potvrda deka mozi da se izvadi proishod.Isto go prasav dali se vrvi vo MP so braced i potvrda ,i mi rece deka zasega se vrvi a za ponatamu nikoj nisto neznaj ako se smeni nesto i dali ke se smeni.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom