Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 октомври 2015
Мислења
41
Поени од реакции
33
so srejka neka ti e i sto pobrzo do pasos ali sepak ne mi se veruva deka mozi da me odbijat a i mi se veruva seka mozi zatoa sto uste zakono ne im e izglasan baska ima promeni vo vlada i ne znam vejke sto da mislam pozzz
Fala ti i tebe so sreka neka ti e.jas kako imnogu drugi izgubiv nadez deka nesto ke bide.izgubiv mnogu vteme i nervi ,nazalost,ama toa ti e.se nadevam deka ke ispadni se vo red.pozzz i do tebe
 

maac

evil scientist
Член од
10 март 2010
Мислења
134
Поени од реакции
61
Вчера бев во правосудие да подадам дополнителни документи за проверка бидејќи ме вратија иначе сум 53**/14 и да ви кажам и покрај заверената копија од амбасада дека е верна на оригиналот ми ја земаа и личната карта оригинал од прапра дедо ми.Мој совет до сите да си закажете електронски бидејќи тие имаат предност и влагаат одма независно дали се за подигање указ интервју или документација, поздрав.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Offf bre offf od 1000 dusi na 1 ako go odbijat so original dok I plus toa od kaj znaes deka.e do dokumentot? Znaci tamu se pravi se kakva proverka moze ima kriminalno dosie mozebi ima zabrana za vlez vo eu I uste mn pricini moze da se moze na intervju ja utnal nekade zatoa ne si vadi prazni muabeti od rakav izvadeni kako da rabotis u ministerstvoto som e Borisov na vlast ke se olesni do dusa veke I e olesneto do pred nekoj mesec nevozmoznoto so bese sega se pretvori vo vozmozno edna kopa luge zedoa so bratucedi cickovci stari dokumenti I ti za 5 dusi so.ne I'm dale ja polnis temava so gluposti
Ti ili ne sakas da svatis ili nesto imas problem so svakjanjeto. Eden kup luge sto gi znam nemale ni kriminalno dosie ni utnale na intervju,ni imale zabrana za vlez vo nekoja eu zemja i imale star dokument i pak bile odbieni. Okolu 15 dusi se takvi slucaevi samo jas sto gi znam a kolku se drugi znajni i neznajni??? Znaci se e lotarija za bg pasos.
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Јас несакам да те коментирам ,ама веке неколку поста ти се песимистички,ова не е green lotary си ја згрешил адресата.
Дај малку розево гледај на работиве,за пасош не се само тие 15 кој се одбиени,па се 15 000.
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Имаше еден период пред 2-3 години кога министерството бараше дополнителен документ врз кој е издаден происходот, но не се бараше само стар документ,воена книшка,крштеница или свидетелство од предок блгарин,туку признаваа само стари документи каде е наведена националност блгарин и тоа стриктно од дедо,прадедо,баба,мајка,татко. Или со родител блгарски гражданин.Е затоа во тој период има прекратени преписки зошто со било каков стар документ не можесе да се докаже дека си блгарин по крв без разлика што сите документи биле во ред или си го прошол интервјуто без проблем
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Пријатели, вака сега.
Имам едно другарче, бројчето му е од 2013 година, го вратија за дополнителни документи, пред некој месец беше однел преку посредник некои документи, не знам што како. Сега, со новиот систем за пребарување, нели бара некој ПИН код, ама:

  • 4.Ако сте подали молбата си преди 20 декември 2015 г. Вашија ПИН е полученијат при провеждане на интервјуто номер на преписка в'в формат „номер/година“ . Пример: „234/2015
Е сега, човекот има поднесено молба многу одамна, интервјуто му беше 2013 година, ПИН бројче нема, и во пребарувањето излегува дека треба да се пише бројчето и годината и во полето наменето за ПИН, како што гласи точка 4.
Кога ќе се впише тоа, му пишува „Липсват данни“, т.е. дека недостигаат податоци.
Треба ли да си бара посебен број, или уште не е ажурирано како што треба.
 
S

Sukhoi-27

Гостин
Пријатели, вака сега.
Имам едно другарче, бројчето му е од 2013 година, го вратија за дополнителни документи, пред некој месец беше однел преку посредник некои документи, не знам што како. Сега, со новиот систем за пребарување, нели бара некој ПИН код, ама:

  • 4.Ако сте подали молбата си преди 20 декември 2015 г. Вашија ПИН е полученијат при провеждане на интервјуто номер на преписка в'в формат „номер/година“ . Пример: „234/2015
Е сега, човекот има поднесено молба многу одамна, интервјуто му беше 2013 година, ПИН бројче нема, и во пребарувањето излегува дека треба да се пише бројчето и годината и во полето наменето за ПИН, како што гласи точка 4.
Кога ќе се впише тоа, му пишува „Липсват данни“, т.е. дека недостигаат податоци.
Треба ли да си бара посебен број, или уште не е ажурирано како што треба.
Нека проба со бројчето што му го дале на картончето (ако го чува) кога ги поддавал документите.Истото картонче од интервју. (На тоа картонче има два броја, објаснето е на претходните страни многу пати)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom