Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 април 2015
Мислења
52
Поени од реакции
28
Isprati email do arhiv so tocni podatoci - ime, prezime, datum na radjanje, mesto, godina koga bil vojnik, kade sluzel vojska, vo koj voena edinica i nesto slicno i ce ti ispratat dokument so koj sto posle ce mozes da apliciras.
Od ona sto citam na forumov, site so takvi dokumenti, dobivaat proishod i drzavjanstvo. Ne sum posrednik i ne znam tocno, ali po nekoja logika ako sluzel vo BG vojska e dovolno kako dokument za da mozes da apliciras za BG drzavjanstvo. Na dokumentot ne pisuva deka bil rom, tuku deka sluzel BG vojska.
da ke ti ispratat dokument od arhivot ama dodeka ne platis 16.20 leva za adm. taksi ne mozes da dobies nisto jas vcera plativ i sega cekam da mi pratat dokume nt od arhivot i uste nesto za prevod i legalizacija vo bg e mnogu evtino nego da im davate na posrednicite po 25 eur za dokument da vi sredat za prevod i legalizacija kaj notar . jas plativ vo bg.6 leva po dokument za zaverka kaj notar ako saka nekoj poveke informacii neka mi pisi vo poraki ke mu kazam se so znam pozz
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
3
Поени од реакции
1
Здраво, јас сум од фамозната 2012, бев врнат на дополнителна проверка, однесов крштеница на дедо ми, од бугарска егзархија, веке година време помина нема уште никаква промена на статусо, сите околу моето бројче се веке одамна прекратени, јас сум сеуште на дополнителна проверка. Дали некој знае како може да видам до каде е работата, или некој да е имал слично искуство? Поздрав
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
Sakam da prasam
Koj denovi se za podnesuvanje dok vo ministerstvo na pravosudie?
Moze sekoj den ili...?
 

dummy

AaaaaaAaaaaaA
Член од
16 јуни 2009
Мислења
43
Поени од реакции
8
Ве молам за помош.. .јас стварно не знам како да ги добијам преку телефон од правосудие за да знам која е причината зошто сум вратен на дополнителна ... Има некој идеја како да ги контактирам луѓево ??
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Ве молам за помош.. .јас стварно не знам како да ги добијам преку телефон од правосудие за да знам која е причината зошто сум вратен на дополнителна ... Има некој идеја како да ги контактирам луѓево ??
so dokument odnese ???
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
Ве молам за помош.. .јас стварно не знам како да ги добијам преку телефон од правосудие за да знам која е причината зошто сум вратен на дополнителна ... Има некој идеја како да ги контактирам луѓево ??
И јас не знам кој е проблемот од март месец вртам и пишувам е-маили и ниту се јавуваат ниту одговарааат на меилот
 
Член од
9 август 2015
Мислења
10
Поени од реакции
1
Pred dva meseci odnesov dopolnitelni dokumenti. Statusot seuste e " vrateni za dopolnitelna proverka" znae li nekoj uste kolku vreme ke bide toj status i koga bi se menal koj e sleden ststus. Blagodaram

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
дали има некој од охрид што брка работа преку посредникот ЈОНЕ нека ми пише во П.П.
 
Член од
19 август 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
Статус'т на зајавлението е : Отказ
посредниците ништо не сакаат да ми кажат, си го запишав бројчето кога ги однесов документите и сега гледам ова.
 
Член од
21 ноември 2014
Мислења
238
Поени од реакции
76
Статус'т на зајавлението е : Отказ
посредниците ништо не сакаат да ми кажат, си го запишав бројчето кога ги однесов документите и сега гледам ова.
Zdravo so dokumeti odnese. Koja godina si koj mesec. Pozdrav
 
Член од
19 август 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
Zdravo so dokumeti odnese. Koja godina si koj mesec. Pozdrav
документи од прв братучед со изводи од мајките и изјавата првично, ги однесо во 04.
Zdravo so dokumeti odnese. Koja godina si koj mesec. Pozdrav
СО ИЗЈАВА НОРМАЛНО ДОКУМЕНТИ ОД ПРВА БРАТУЧЕДКА СО НЕЈЗИНИОТ ПАСОШ СО ИЗВОДИТЕ ОД МАЈКИТЕ , БЕВ НА 04.02.2015[DOUBLEPOST=1439979881][/DOUBLEPOST]
документи од прв братучед со изводи од мајките и изјавата првично, ги однесо во 04.

СО ИЗЈАВА НОРМАЛНО ДОКУМЕНТИ ОД ПРВА БРАТУЧЕДКА СО НЕЈЗИНИОТ ПАСОШ СО ИЗВОДИТЕ ОД МАЈКИТЕ , БЕВ НА 04.02.2015
ПРОБЛЕМОТ Е ШТО ДОПОЛНИТЕЛНИТЕ ДОКУМЕНТИ ОД БРАТУЧЕДКАТА ГИ ПРАТИВ ПО ПОСРЕДНИЦИТЕ ПО МОЕТО ЛИЧНО ПОДНЕСУВАЊЕ ВО ФЕВРУАРИ
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom