Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 мај 2015
Мислења
92
Поени од реакции
147
Dobro be se Prajte glupi na zdrav mozok? Znaci sovetot odlucuva za finalen status viceprezidentot samo formularno sija vrsi rabotata toj ne se zamara za koj da zema grazdanstvo a koj ne zato e toj sovet tie go davat posledniot zbor a viceprezidentot potpisuva e sega som se plasis od viceprezidentot moze mu imas zgreseno nesto pa nema da ti potpise se cudam na plitkio mozok so go imate izvini vaka no morav da komentiram
Не бре,на совет ќе дадат позитивно мислење,па администрацијата на вицепрезидентот нема да ја уважи молбата,хахаха....за џабе објаснуваме на луѓе што ги сфаќаат работите само теоретски како што се.
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Во ред луѓе имам плиток мозок и се правам паметен признавам јавно ако некого го радува тоа и веќе не коментирам ставови и не постирам информации да не се расправаме по форумот кој е фрустриран,а кој е во право.Секој добронамерен ако сака совет нека ме контактира на пп.
Ajde ajde... Denes e golem praznik, Golema Bogorodica se praznuva vo Bugarija. Da ne se zameruvame.
Ne e do plitok mozok kaj nikoj, zivcite se vise kaj site. Uste 1 mesec i sve ce bide ok !
 
Член од
12 декември 2014
Мислења
36
Поени од реакции
23
dali denes ili vcera nekoj od vas go proveruvase statusot za proishod bidejki kaj mene nesaka
 
Член од
20 октомври 2014
Мислења
27
Поени од реакции
19
Дали некој може да ми каже откако ќе ја уважат молбата дали мора да се закажува електронски датум за подигање на уверението или може без никакво закажување да се оди во Министерство и да се подигне? Ќе Ве молам доколку некој зел уверение за државјанство во Август без закажување датум да ме информира.. Ви благодарам
 
Член од
3 август 2015
Мислења
74
Поени од реакции
66
Dali znae nekoj kaj se naoga makedonsko-bugarskoto zdruzenie vo Bitola? Informaciite na sajtot na dabc ne se tocni.
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
eve i jas da dokazam deka zemav proishod so mala greska na godinata na raganje ama denes ke se koregira.
toa so prv bratucet i sum od mesan brak.
pa sakam javno da se zablagodaram na Petar Kolev ,Marijan Georgiev i na lugeto od DABC a toa se presedatelot Boris Vangelov i ekspertot Dejan Martinovski
podatocite nema da gi krijam kako sto pravaat nekoi drugi. 467c76644373d9b5b3f56e46422e3d1549ad86b1f1597583509c822d817855a0.jpg
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
eve i jas da dokazam deka zemav proishod so mala greska na godinata na raganje ama denes ke se koregira.
toa so prv bratucet i sum od mesan brak.
pa sakam javno da se zablagodaram na Petar Kolev ,Marijan Georgiev i na lugeto od DABC a toa se presedatelot Boris Vangelov i ekspertot Dejan Martinovski
podatocite nema da gi krijam kako sto pravaat nekoi drugi.Прегледај го приврзокот 126546
bravo drugarce, so sreka da ti e !!!! toj so si probva i ke si dobie!
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
17
Поени од реакции
3
Дечки, пред некоја година започнав процедура ама баталив... сега сакам повторно да почнам бидејќи мои братучетки имаат пасоши па така би имал документи ако ми бараат.
Поради тоа ќе ве замолам во приватна порака да ми пратите контакти од вашите посредници со кои имате добро искуство и сте завршиле работи или сте при крај.
Поздрав и фала однапред, со среќа секој да си земе пасош...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom