Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 август 2015
Мислења
159
Поени од реакции
85
Ве молам за помош.. .јас стварно не знам како да ги добијам преку телефон од правосудие за да знам која е причината зошто сум вратен на дополнителна ... Има некој идеја како да ги контактирам луѓево ??
(V_Kassovska@justice.government.bg pisi na toj email,
 
Член од
1 јули 2015
Мислења
8
Поени од реакции
14
Zdravo na site
Veke konecno molbata mi e uvazena deneska odnosno dobiv drzavjanstvo..Znae li nekoj dali mora da zakazam termin za podiganje ili moze da odam bez rezervacija bidejki duri 9 septemvri ima sloobodno..i polse podiganjeto sto treba da zemam i kade da odam za pasos da apliciram,slikanje ova ona..
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2015
Мислења
14
Поени од реакции
13
Zdravo na site
Veke konecno molbata mi e uvazena deneska odnosno dobiv drzavjanstvo..Znae li nekoj dali mora da zakazam termin za podiganje ili moze da odam bez rezervacija bidejki duri 9 septemvri ima sloobodno..i polse podiganjeto sto treba da zemam i kade da odam za pasos da apliciram,slikanje ova ona..
Sto broj si i od koja god inaku so sreka neka ti e :)
 
Член од
3 јуни 2015
Мислења
13
Поени од реакции
10
Dr
Zdravo na site
Veke konecno molbata mi e uvazena deneska odnosno dobiv drzavjanstvo..Znae li nekoj dali mora da zakazam termin za podiganje ili moze da odam bez rezervacija bidejki duri 9 septemvri ima sloobodno..i polse podiganjeto sto treba da zemam i kade da odam za pasos da apliciram,slikanje ova ona..
Druze kolku vreme cekase jas veke cel mesec cekam potpis od precedatelot
 
Член од
8 декември 2014
Мислења
26
Поени од реакции
48
Луѓе има еден оглас на реклама5 човеков од битола бил нуди за 3 до 4 месеца вадење пасош коштало 3 илјади евра,што мислите можно ли е такво нешто
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
62
Поени од реакции
94
Луѓе има еден оглас на реклама5 човеков од битола бил нуди за 3 до 4 месеца вадење пасош коштало 3 илјади евра,што мислите можно ли е такво нешто
Ne e mozno, mozno e samo da ti uvali nekoj falsifikat i da te zaglavat na nekoja grancia i da popies zabrana za vlez vo EU vo najmala raka.
 
Член од
21 август 2010
Мислења
139
Поени од реакции
210
од како ќе се земе државјанство, која е процедурата земање бугарска возачка дозвола... не најдов тема никаде
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Srbi velat -A da idete vie site u 'persun' ?!.
Olabavete go forumov od vasite glupavi prasanja.[DOUBLEPOST=1440149395][/DOUBLEPOST]
од како ќе се земе државјанство, која е процедурата земање бугарска возачка дозвола... не најдов тема никаде
pobaraj vo search na google. ovde nema.
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Zdravo na site
Veke konecno molbata mi e uvazena deneska odnosno dobiv drzavjanstvo..Znae li nekoj dali mora da zakazam termin za podiganje ili moze da odam bez rezervacija bidejki duri 9 septemvri ima sloobodno..i polse podiganjeto sto treba da zemam i kade da odam za pasos da apliciram,slikanje ova ona..
Мислам дека не се закажува, туку се зема од Министерството за правосудие во Софија. Потоа документите се носат во Општината каде што имаш живеалиште и се предаваат за да ти излезе матичен број и адреса на живеење. Тоа е за околу десетина дена. Штом ќе излезе си одиш во полиција и си поднасаш документи за лична карта и пасош. Така е одприлика, али пак осигурај се што точно и како.
 
Член од
29 март 2015
Мислења
13
Поени од реакции
1
Mene me intereira vadenje bg pasos ama pojma nemma nisto, moze li nekoj ljubezen da mi ja objasni celata procedura od pocetok, kolku cini i kolku se ceka. imam prv bratuced koj ima bg pasos
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom