Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Bigo

:)
Член од
13 декември 2019
Мислења
505
Поени од реакции
914
Колку пати треба да напишам дека темата НЕМА ДА СЕ БРИШИ, ќе се заклучува и ќе оди во архива како и секоја друга тема. Називот "избришана" за јавност, односно невидлива, не значи дека редакцијата нема пристап до неа. Јас имам пристап до секоја тема што била отворена во изминативе 15 години.
Напоменав дека оваа тема ЌЕ ОСТАНЕ ВИДЛИВА за сите вас уште 1 МЕСЕЦ после затворањево. Слободно ќе можете да ја отварате секоја нејзина страна, да копи-пастирате секоја нејзина содржина и да ја пласирате во новата тема.
Се работи за технички апдејт, каде 5000 страни се премногу и за нас, и за обичните членови да пребаруваат.
Прочитај убаво што ти пишувам, пред да шириш дезинформации за некакво бришење на форуми (не знам ни што точно ти значи тоа).

Ајде сега, без паника, видете што конкретно ви треба, и да имаме убава и течна транзиција кон новата тема.
Благодарам.
Nikola ok si e ....site informacii koi nema da bidat vidlivi CE gi prenesuvame nie....Sepak forumot e za info I kontakt neli ....ako.me svakjas ...Sepak golemo bravo za tehnickiot del
...mnogu strani i tesko e za search ....;) Se soglasuvam A tebe bez panika i prodolzuvame ponatamu ....sepak @palekrstic Sekako e so Nas pasivno ;)
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.066
Колку пати треба да напишам дека темата НЕМА ДА СЕ БРИШИ, ќе се заклучува и ќе оди во архива како и секоја друга тема. Називот "избришана" за јавност, односно невидлива, не значи дека редакцијата нема пристап до неа. Јас имам пристап до секоја тема што била отворена во изминативе 15 години.
Напоменав дека оваа тема ЌЕ ОСТАНЕ ВИДЛИВА за сите вас уште 1 МЕСЕЦ после затворањево. Слободно ќе можете да ја отварате секоја нејзина страна, да копи-пастирате секоја нејзина содржина и да ја пласирате во новата тема.
Се работи за технички апдејт, каде 5000 страни се премногу и за нас, и за обичните членови да пребаруваат.
Прочитај убаво што ти пишувам, пред да шириш дезинформации за некакво бришење на форуми (не знам ни што точно ти значи тоа).

Ајде сега, без паника, видете што конкретно ви треба, и да имаме убава и течна транзиција кон новата тема.
Благодарам.
Pa nesto sto posle 1 mesec clenovite ne mozat da go otvorat i da baraat informacii za clenovite e isto kako i izbrisano,no jas si go zedov drzavjanstvoto i iskreno bas mi e gajle. Razbiram deka si ja rabotis rabotata i mora taka da bide za vas da vi e polesno pa neka bide kako sto ste resile ;)
 
Член од
30 април 2020
Мислења
116
Поени од реакции
118
Nisto ete, si zamina pale i udri ja vtikva temava, pocvi nanovo tolku trud. Mnogu ubav admin nemam zbor !
 
Член од
8 август 2020
Мислења
20
Поени од реакции
16
Intervju 24.08 2018 godina na zadolzitelna bev nekoj 20 meseci 03.2020 mi se smeni vo finalna vo juni 2020 sum na polozitelno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
epa super sitno brojsh. so sreka neka ti e i shto poskoro eu drzavjanin da stanish. sepak dobro e shto postoi ovoj forum kade mozime da razmenuvame iskustvo.fala na inf i sekoe dobro
 

Bigo

:)
Член од
13 декември 2019
Мислења
505
Поени од реакции
914
AJDE DECKI ....DRUGOVI I DRUGARICE ...INFO I SOVETI VO RAMKI NA TEMAVA BI VE ZAMOLIL ...DRUGO NEMA DA SE TOLERIRA .....TEMATA SI PRODOLZUVA NORMALNO DA FUNKCIONIRA VO RAMKITE ....NA SAMATA NEA ..So novi sili prodolzuvame od utre ....:) Prijaten ostatok od vikend @Nikola se razbirame neli ? ....
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.381
Поени од реакции
13.732
Nisto ete, si zamina pale i udri ja vtikva temava, pocvi nanovo tolku trud. Mnogu ubav admin nemam zbor !
Член од 2020... те разбирам.

Немаш никаква претстава дека ова е 4та тема со по над 3500 страни низ изминатава декада, и сосем рутински освежуваме со нова тема а притоа секоја информација ќе биде зачувана.
Што да напишам друго? Дека темава нема ни да постоеше (од политички причини) ако не бев јас? Дека и јас одамна имам пасош а сепак не кревам раце од темава?
Подобро ќе ти е сега?

Да не се повторувам... Паралелно ќе функционираат двете теми. Новата отворена, оваа заклучена. Ако ви е малку 1 месец, тогаш ќе ја оставам видлива темава уште 3 месеци.
Но факт е дека ќе продолжиме на нов лист и нова тема.
И повеќе не реплицирам на ова, само ќе ставам ре-директ линк кон новата во теков на вечерва.
 

Bigo

:)
Член од
13 декември 2019
Мислења
505
Поени од реакции
914
Член од 2020... те разбирам.

Немаш никаква претстава дека ова е 4та тема со по над 3500 страни низ изминатава декада, и сосем рутински освежуваме со нова тема а притоа секоја информација ќе биде зачувана.
Што да напишам друго? Дека темава нема ни да постоеше (од политички причини) ако не бев јас? Дека и јас одамна имам пасош а сепак не кревам раце од темава?
Подобро ќе ти е сега?

Да не се повторувам... Паралелно ќе функционираат двете теми. Новата отворена, оваа заклучена. Ако ви е малку 1 месец, тогаш ќе ја оставам видлива темава уште 3 месеци.
Но факт е дека ќе продолжиме на нов лист и нова тема.
И повеќе не реплицирам на ова, само ќе ставам ре-директ линк кон новата во теков на вечерва.
Nekoi prasanja ne zasluzuvaat odgovor ...vo situacijava nekoi komentari ne zasluzuvaat odgovor .... The Show must go on :) mozebi i Jas sum clen od 2019 ....no pasivno I ....toa e druga rabota @Nikola Sekoja cest za Forumov ...znam I koj bese pred @ palekrstic ( so Sekoja pocest do @ palekrstic taka da ....Moe mislenje Mira da go odime patot ponatamu ...I toa e toa. Da ne zastranuvame neka ovoj forum bide Kako Sto bese ...pa duri I podobar ( @ palekrstic ne mi se luti :) ) pozdrav i sekoe dobro ....
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
90
Поени од реакции
199
Колку пати треба да напишам дека темата НЕМА ДА СЕ БРИШИ, ќе се заклучува и ќе оди во архива како и секоја друга тема. Називот "избришана" за јавност, односно невидлива, не значи дека редакцијата нема пристап до неа. Јас имам пристап до секоја тема што била отворена во изминативе 15 години.
Напоменав дека оваа тема ЌЕ ОСТАНЕ ВИДЛИВА за сите вас уште 1 МЕСЕЦ после затворањево. Слободно ќе можете да ја отварате секоја нејзина страна, да копи-пастирате секоја нејзина содржина и да ја пласирате во новата тема.
Се работи за технички апдејт, каде 5000 страни се премногу и за нас, и за обичните членови да пребаруваат.
Прочитај убаво што ти пишувам, пред да шириш дезинформации за некакво бришење на форуми (не знам ни што точно ти значи тоа).

Ајде сега, без паника, видете што конкретно ви треба, и да имаме убава и течна транзиција кон новата тема.
Благодарам.
АКО СМЕТАТЕ ОД ЛИЧНО ИСКУСТВО ДЕКА ТАКА ЌЕ БИДЕ ПОДОБРО ТОГАШ ОК :) ВАЖНО Е САМО ДА СИ ПОМАГАМЕ И ПОНАТАМУ СО СЕКАКВИ ИНФОРМАЦИИ БЕЗ РАЗЛИКА ДАЛИ ПРАШАЊАТА ЌЕ СЕ ПОВТОРУВААТ ТУКА СМЕ ЗА ПОМОШ :) И ДА, ПРЕДЛАГАМ ДА СЕ ОСТАВИ ТЕМАТА БАРЕМ 3 МЕСЕЦИ ВИДЛИВА АКО НЕ Е ПРОБЛЕМ :) ПОЗДРАВ ДО СИТЕ
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.066
Nekoi prasanja ne zasluzuvaat odgovor ...vo situacijava nekoi komentari ne zasluzuvaat odgovor .... The Show must go on :) mozebi i Jas sum clen od 2019 ....no pasivno I ....toa e druga rabota @Nikola Sekoja cest za Forumov ...znam I koj bese pred @ palekrstic ( so Sekoja pocest do @ palekrstic taka da ....Moe mislenje Mira da go odime patot ponatamu ...I toa e toa. Da ne zastranuvame neka ovoj forum bide Kako Sto bese ...pa duri I podobar ( @ palekrstic ne mi se luti :) ) pozdrav i sekoe dobro ....
Prijatel stvarno mnogu se upikavas :pos:, ako da se nasmeeme,edno site da znaete ne ke e isti forumov bez Pale,a i sigurno so gubejne pristap do informacii sobirani so godini na temava nisto arno nema da vidite no toa e ne sme nie gazdi na forumov tie si imaat nivni interesi,da sme nie zdravi i zivi:)
 

Bigo

:)
Член од
13 декември 2019
Мислења
505
Поени од реакции
914
Prijatel stvarno mnogu se upikavas :pos:, ako da se nasmeeme,edno site da znaete ne ke e isti forumov bez Pale,a i sigurno so gubejne pristap do informacii sobirani so godini na temava nisto arno nema da vidite no toa e ne sme nie gazdi na forumov tie si imaat nivni interesi,da sme nie zdravi i zivi:)
Ok druze eve ne se upikavam vekje ....Molk Orel 100 za admin ...:) Ionaka tebe pojaka strana ti e administracija ...se Sto imam info CE spodelyvam tuka ...@Nikola Go boga te molam Jas a veruvam I drugite ...neka ostane ovaja KO Sto bilo .....CE ja terame ....:(pls
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.066
Ok druze eve ne se upikavam vekje ....Molk Orel 100 za admin ...:) Ionaka tebe pojaka strana ti e administracija ...se Sto imam info CE spodelyvam tuka ...@Nikola Go boga te molam Jas a veruvam I drugite ...neka ostane ovaja KO Sto bilo .....CE ja terame ....:(pls
Ne be prijatel jas si go zedov drzavjanstvoto,da go zemam i pasosot i ke me nema i mene na temava,slobodno upikavaj se,nemam nisto protiv i administrator da si,samo ne mi e jasno sto si tolku sreken sto gubis pristap do 5000 strani informacii,tebe vo idnina moze da ti zatrebaat mene ne.
 

Bigo

:)
Член од
13 декември 2019
Мислења
505
Поени од реакции
914
Ne be prijatel jas si go zedov drzavjanstvoto,da go zemam i pasosot i ke me nema i mene na temava,slobodno upikavaj se,nemam nisto protiv i administrator da si,samo ne mi e jasno sto si tolku sreken sto gubis pristap do 5000 strani informacii,tebe vo idnina moze da ti zatrebaat mene ne.
Se razbirame Fala prijatno...
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
6.728
Поени од реакции
17.809
Nekoi prasanja ne zasluzuvaat odgovor ...vo situacijava nekoi komentari ne zasluzuvaat odgovor .... The Show must go on :) mozebi i Jas sum clen od 2019 ....no pasivno I ....toa e druga rabota @Nikola Sekoja cest za Forumov ...znam I koj bese pred @ palekrstic ( so Sekoja pocest do @ palekrstic taka da ....Moe mislenje Mira da go odime patot ponatamu ...I toa e toa. Da ne zastranuvame neka ovoj forum bide Kako Sto bese ...pa duri I podobar ( @ palekrstic ne mi se luti :) ) pozdrav i sekoe dobro ....
Да биде твојава трагедија уште поголема,погрешен Никола си тагнал :facepalm: Ах бре Македонијо,ах бре сиромаштијо. Нuкола е човекот што ти треба
 
Последно уредено:

Bigo

:)
Член од
13 декември 2019
Мислења
505
Поени од реакции
914
Да биде твојава трагедија уште поголема,погрешен Никола си тагнал :facepalm: Ах бре Македонијо,ах бре сиромаштијо. Нuкола е човекот што ти треба
Ne be BRATE nemam font Kirilica :) Se gasam I Jas ...ocigledno ova Balkansko prokletsvo trae I CE trae .....bye bye
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom