Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Daj prekinete da bidete priposti so glupo postavenive prasanja kolku se ceka se ceka I toa ubavo pale go ima objasneto niz postovite samo sto ne sakate da prolistate forumov e za novosti ne za tresenje gluposti...
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.381
Поени од реакции
13.732
Уште оваа страна и ќе се префрлиме на нова тема (со истово име).. Се направија веќе 5000 страни, па тешко и споро е да се пребарува низ темава.
Старава тема ќе остани видлива уште 1 месец и покрај нејзиното затворање. Така ќе можете да ги префрлите сите битни информации и листи во новата тема.
@palekrstic - останува почесен модератор на темава уште извесен период. (иако без обврски и одговорности, сепак Пале ќе располага со модераторски алатки и останува дел од Редакцијата на форумов)

Доколку некој смета дека има способност да извршува модераторска функција во рамки на правилата на форумов, нека ме извести преку приватна порака.

Значи да повторам, темава ќе се заклучува во тек на денов, така да сите листи и информации може да си ги копирате и потоа да ги внесите на новата тема.

Благодарам,

/админ
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.066
Уште оваа страна и ќе се префрлиме на нова тема (со истово име).. Се направија веќе 5000 страни, па тешко и споро е да се пребарува низ темава.
Старава тема ќе остани видлива уште 1 месец и покрај нејзиното затворање. Така ќе можете да ги префрлите сите битни информации и листи во новата тема.
@palekrstic - останува почесен модератор на темава уште извесен период. (иако без обврски и одговорности, сепак Пале ќе располага со модераторски алатки и останува дел од Редакцијата на форумов)

Доколку некој смета дека има способност да извршува модераторска функција во рамки на правилата на форумов, нека ме извести преку приватна порака.

Значи да повторам, темава ќе се заклучува во тек на денов, така да сите листи и информации може да си ги копирате и потоа да ги внесите на новата тема.

Благодарам,

/админ
Nikola najdobro da ni ja ostavis temava,si imame belezeno na koja strana kakva vazna informacija ima,ke ni napravis golema steta,nemoj da ja brisis ke ni unistis se,nema sansi olku mnogu podatoci da se prefrluvaat,barem ne ja brisi ovaa otvori druga ako sakas no ovaa neka stoi za zemajne informacii,bez tie informacii zosto ni e temava.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.381
Поени од реакции
13.732
Nikola najdobro da ni ja ostavis temava,si imame belezeno na koja strana kakva vazna informacija ima,ke ni napravis golema steta,nemoj da ja brisis ke ni unistis se,nema sansi olku mnogu podatoci da se prefrluvaat,barem ne ja brisi ovaa otvori druga ako sakas no ovaa neka stoi za zemajne informacii,bez tie informacii zosto ni e temava.
Напоменав дека и покрај отворањето на новата тема, оваа ќе остане уште 1 месец видлива и активна, но заклучена. Секоја информација ќе може да се префрли на НОВАВА тема, како на пример листата што ја водеше ПалеКрстич. Слободно пиши ми кој се тие други информации кои треба да бидат префрлени и јас ќе ја средам таа работа.
Мора да сватите дека 5000 страни се тешки за пребарување, и алгоритмот за Search често пати заглавува и прави проблеми.
И претходно низ годините имавме теми за Бугарско државјанство, и секогаш после испишани 3-4000 страни ја затвораме и се префрламе на друга. Оваа веќе ближи 5000 страни така да... приморан сум.
Се разбира, нема да дозволиме ниту една информација да биде изгубена, па затоа ќе ве молам пишете што треба да се префрла на НОВАВА тема.
 
Последно уредено:
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Напоменав дека и покрај отворањето на новата тема, оваа ќе остане уште 1 месец видлива и активна, но заклучена. Секоја информација ќе може да се префрли на НОВАВА тема, како на пример листата што ја водеше ПалеКрстич. Слободно пиши ми кој се тие други информации кои треба да бидат префрлени и јас ќе ја средам таа работа.
Мора да сватите дека 5000 страни се тешки за пребарување, и алгоритмот за Search често пати заглавува и прави проблеми.
И претходно низ годините имаме тема за Бугарско државјанство, и секогаш после испишани 3-4000 страни ја затвораме и се префрламе на друга. Оваа веќе ближи 5000 страни така да... приморан сум.
Се разбира, нема да дозволиме ниту една информација да биде изгубена, па затоа ќе ве молам пишете што треба да се префрла на НОВАВА тема.
Одлично
 
Член од
26 март 2019
Мислења
189
Поени од реакции
195
Zdravo batko sakam da prasam za intervju bitola konzulat preku roditel i brat dokumenti .kako se zakazuva fala ti mnogu odma li se odi na intervju ili se ceka godina ili pomalku odprilika tocno odma li se odrzuvat intervjuto fala ti pozdrav . Posrednikot mi dade broj 058058555 da se javam da zakazam
Na toj broj ne se zakazuva , sea tuku na drzurniot broj od konzulatot od roditel ti e dovolno nemas potreba da prilagas I od brat ,po zakon ti sleduva drzavjanstvo izvadi si izvod I lekarsko I neosuduvan dvevslikicki pasos format kopija od tvoj pasos kopija od pasos I licna karta na roditelot pisi mi ako sakas ke gi prevedime ke popolnime formulari I so spremni dokumenti ke vlezis na intervju
 
Член од
13 август 2020
Мислења
35
Поени од реакции
2
Na toj broj ne se zakazuva , sea tuku na drzurniot broj od konzulatot od roditel ti e dovolno nemas potreba da prilagas I od brat ,po zakon ti sleduva drzavjanstvo izvadi si izvod I lekarsko I neosuduvan dvevslikicki pasos format kopija od tvoj pasos kopija od pasos I licna karta na roditelot pisi mi ako sakas ke gi prevedime ke popolnime formulari I so spremni dokumenti ke vlezis na intervju
Na koj broj se zakazuva ke sakas li da mi go pratis
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
I sto e toa odlicnoto,da ni kazis za i nie da se raduvame.
Da vidam utre koga ke ti treba nekoja informacija kako ke ja baras na izbrisan forum,togas ke puknis od sreka (y)
Тебе кога ќе ти треба пиши слободно за мене завршена е работата седам во Копенхаген и уживам. Поздрав Орел од дедо му Сокол
 
Член од
14 јануари 2019
Мислења
116
Поени од реакции
161
@palekrstic фала за се досега што не информираше на форумов и за сета несебичност. Господ да ти помогни во наредните планови и што побрзо да ти се остварат. ФАЛА ТИ ОД СРЦЕ за времето посветено и поминато овде.
И јас го чекам пасошот и да се преселам со мојата фамилија во странство.
@Bibo Браво за преземањето на одговорноста да не информираш сите.

@palekrstic ЕДНА И ЕДИНСТВЕНА :oleee::oleee:
@Bibo ЕДНО ГОЛЕМО БРАВО ЗА ТЕБЕ :bravobe::bravobe::bravobe:
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.066
Тебе кога ќе ти треба пиши слободно за мене завршена е работата седам во Копенхаген и уживам. Поздрав Орел од дедо му Сокол
I zatoa sto ti si go zel drzavjanstvoto sega si sreken sto drugite sto ne zele ke im se brisi forumot i ke nemaat kade da baraat informacii,bre zloba,i ne se sekiraj za mene i jas go zedov drzavjanstvoto ama ne sum zloben kako tebe fala bogu.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.381
Поени од реакции
13.732
I zatoa sto ti si go zel drzavjanstvoto sega si sreken sto drugite sto ne zele ke im se brisi forumot i ke nemaat kade da baraat informacii,bre zloba,i ne se sekiraj za mene i jas go zedov drzavjanstvoto ama ne sum zloben kako tebe fala bogu.
Колку пати треба да напишам дека темата НЕМА ДА СЕ БРИШИ, ќе се заклучува и ќе оди во архива како и секоја друга тема. Називот "избришана" за јавност, односно невидлива, не значи дека редакцијата нема пристап до неа. Јас имам пристап до секоја тема што била отворена во изминативе 15 години.
Напоменав дека оваа тема ЌЕ ОСТАНЕ ВИДЛИВА за сите вас уште 1 МЕСЕЦ после затворањево. Слободно ќе можете да ја отварате секоја нејзина страна, да копи-пастирате секоја нејзина содржина и да ја пласирате во новата тема.
Се работи за технички апдејт, каде 5000 страни се премногу и за нас, и за обичните членови да пребаруваат.
Прочитај убаво што ти пишувам, пред да шириш дезинформации за некакво бришење на форуми (не знам ни што точно ти значи тоа).

Ајде сега, без паника, видете што конкретно ви треба, и да имаме убава и течна транзиција кон новата тема.
Благодарам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom