Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 јануари 2020
Мислења
31
Поени од реакции
33
Dali ima nekoj vlezeno vo 57 i 58 ukaz da spodeli zatoa sto pale rece deka ima i 57 i 58 no nikoj ne vidov da se pofali ako nekoj znae nekoe info neka pise
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
tie sto se pofalija se so ukaz 56 ..mos utrr ke bidat objaveni 57 58
 
Член од
11 декември 2019
Мислења
95
Поени од реакции
93
Dali ima nekoj da e na polozitelno a da e bil na intervju 11 mesec 2018 god vo sofija
 
Член од
18 ноември 2019
Мислења
16
Поени од реакции
7
2019 znae nekoj do kaj se so promena zafolzitelna vo finalna @palekrstic znaes li nesto poz
 
Член од
31 август 2012
Мислења
286
Поени од реакции
75
Bratuced moj denes vklucen vo ukaz 57, preku brat. Intervju na pocetok na januari 2018 za potpis ceka tocno 1 godina.
 
Член од
5 април 2020
Мислења
2
Поени од реакции
2
15.03 .2018 intervju 28.07.2019 polozitelno
Автоматски споено мислење:

Vsusnost 03.01 2018 intervju vo ambasada mislam.se vazi od 15.03
 
Член од
12 мај 2020
Мислења
2
Поени од реакции
20
Zdravo na site na forumov.
Denes sum vkluven vo ukaz br 57/2020.
Intervju Sofija 23.01.2018 so dokumenti od Vujko odnosno pasos. Ne nosev nikakva potvrda od zdruzenie i duplikat original izvodi odnosno dokumenti vo pravosudie. Pozdrav i so.sreka na site sto cekaat a najmnogu blagodarnost izrazuvam do moderatorot na forumov Pale.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom