Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 април 2013
Мислења
156
Поени од реакции
29
Ми треба информација дали периодов може да се закаже за интервју?
 
Член од
10 јули 2019
Мислења
24
Поени од реакции
33
2020-05-18 14.27.45.jpg
Конечно и кај мене указ! Започната процедура преку брат 04/2016, интервју 17/01/2018,
положително 24/04/2019
Сите што чекат да си дочекат ;)
Автоматски споено мислење:

Kaj mene nema.seuste nisto pozitelno od 24 04 2019
Автоматски споено мислење:

Imase i drugi od 24 04 2019 sto cekat potpis na forumo dali ima kaj niv potpis ako sakat da spodelat
Да да, јас сум од таа дата, денес указ
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Прегледај го приврзокот 251739
Конечно и кај мене указ! Започната процедура преку брат 04/2016, интервју 17/01/2018,
положително 24/04/2019
Сите што чекат да си дочекат ;)
Автоматски споено мислење:


Да да, јас сум од таа дата, денес указ
[/QUOTCestito!bravo so sreka neka ti e
 

Bigo

:)
Член од
13 декември 2019
Мислења
513
Поени од реакции
918
Ми треба информација дали периодов може да се закаже за интервју?
Posle
Прегледај го приврзокот 251739
Конечно и кај мене указ! Започната процедура преку брат 04/2016, интервју 17/01/2018,
положително 24/04/2019
Сите што чекат да си дочекат ;)
Автоматски споено мислење:


Да да, јас сум од таа дата, денес указ
Cestitki :)
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Прегледај го приврзокот 251739
Конечно и кај мене указ! Започната процедура преку брат 04/2016, интервју 17/01/2018,
положително 24/04/2019
Сите што чекат да си дочекат ;)
Автоматски споено мислење:


Да да, јас сум од таа дата, денес указ
Честитки !!!! Која дата ти ја дава за подигање указ ?
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
31
Поени од реакции
33
Прегледај го приврзокот 251739
Конечно и кај мене указ! Започната процедура преку брат 04/2016, интервју 17/01/2018,
положително 24/04/2019
Сите што чекат да си дочекат ;)
Автоматски споено мислење:


Да да, јас сум од таа дата, денес указ
Neka ti e so srejka kaj mene nema.seuste nisto
Автоматски споено мислење:

Neka ti e so srejka kaj mene nema.seuste nisto
Kade bese na intervjo ako sakas da spodelis
 
Последно уредено:
Член од
10 јули 2019
Мислења
24
Поени од реакции
33
Честитки !!!! Која дата ти ја дава за подигање указ ?
Фала, најрано 24/08/2020
Автоматски споено мислење:

Neka ti e so srejka kaj mene nema.seuste nisto
Автоматски споено мислење:


Kade bese na intervjo ako sakas da spodelis
Фала, побрзо и кај тебе. Интервју Софија
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
292
Поени од реакции
397
Крај на Јуни имам датум за поднесување за происход во Амбасадата во Скопје. претпоставувам дека нема да имам проблем тогаш со оглед на тоа што амбасадата не работеше до скоро?
Амбасадата е отворена од петокот минатата недела,јас бев денес примаат луѓе мораш задолжително да носиш на себе маска и ракавици при влегување ти мерат температура засега нема проблем да се влезе
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom