Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 декември 2019
Мислења
86
Поени од реакции
90
Јас бев на интервју 16.08.2018 финален преглед ми се промени на 24.08.2019,скоро шест месеци ми беше тој статус за да на 04.02.2020 ми се промени во положително.Ти си веке повеќе од шест месеци ако си преку родител каснат малку промените,а може и ради состојбата,ама дека и да е ке ти се смени статусот.
 
Член од
31 октомври 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
Јас бев на интервју 16.08.2018 финален преглед ми се промени на 24.08.2019,скоро шест месеци ми беше тој статус за да на 04.02.2020 ми се промени во положително.Ти си веке повеќе од шест месеци ако си преку родител каснат малку промените,а може и ради состојбата,ама дека и да е ке ти се смени статусот.
да преку татко.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Луѓе, се е среќа, јас сум преку родител, за точно 2 месеци ми се промени статусот од финална на положително !!!
Super znaci i tamu e sekogas razlicno nekoj cekat po 6 meseci nekoj po 2 meseci za polozitelno isto e i so zadolzitelna vo finalna nekoj tocno edna godina a nekoj po 16 meseci kako jas na primer i seuste vo zadolzitelna
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
Vo pravo si apsolutno vo pravo ali prvin bi go pocekal pasosot pa da se stacioniram i posle jazik sto ako zavrsam vo svecka a ucam germanski takada vo sekoj slicaj ne e greska da go zjaes ali sepak preferiram da se vrabotam i i da ucam postepeno
Малку е добро да се поразговара овде за овие работи, онака да се споделуваат мислења затоа што друга тема нема олку луѓе и активност, а споделување мислења и информации дефинитивно е многу добро. Пробав еднаш, ме предупредија дека темава е БГ државјанство и да не се зборува тоа, но мислам дека треба да може да се споделува мислења. Во врска со муабетот, друже би требало да се одлучиш каде ќе одиш 1 година барем пред добивање на пасошот и да се спремаш, јазик, огласи за работа, испитување на теран, стан ово оно
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Малку е добро да се поразговара овде за овие работи, онака да се споделуваат мислења затоа што друга тема нема олку луѓе и активност, а споделување мислења и информации дефинитивно е многу добро. Пробав еднаш, ме предупредија дека темава е БГ државјанство и да не се зборува тоа, но мислам дека треба да може да се споделува мислења. Во врска со муабетот, друже би требало да се одлучиш каде ќе одиш 1 година барем пред добивање на пасошот и да се спремаш, јазик, огласи за работа, испитување на теран, стан ово оно
Spremno e se i toa nekolku opcii bitno prvin drzavjanstvo vo raka
 
Член од
17 август 2018
Мислења
79
Поени од реакции
38
Така ми е од ноември, интервју 05.07.2018 Ве молам ако некој знае информација нека пише. Ви благодарамПрегледај го приврзокот 249419
Kade bese na intervju? Jas bev 7 noemvri 2018 vo Bitola, uste na zadolzitelna.
Автоматски споено мислење:

Koga bese na intervju
7-11-2018 Bitola.
 
Член од
20 јули 2018
Мислења
44
Поени од реакции
27
Zdravo decki...
Imav zakazeno na 13 maj za da odnesam dokumenti dobiv ukaz vo February no poradi situacijata neznam sto da pravam..nekoi sugestii da mi predlozite kako da postapam
Pozdrav
 
Член од
29 април 2020
Мислења
283
Поени од реакции
502
Decki dali nekoj ima info uste kolku ima za cekanje. Ili od prilika koga da bi ocekuval da izleze. I tervju napraveno avgust 2018g.
posledno se promeni vo mart vo finalen.
 

Attachments

Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.347
Поени од реакции
4.995
До каде се стасани со промена на статус од Задолжително во Финална? Чепнато е нешто од тие што беа на интервју Јан-Фев 2019?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom