Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 ноември 2019
Мислења
10
Поени од реакции
4
Zdravo
Dali nekoj moze bi znael da mi pomogne
Bev na dopolnitelna,izvadiv izvodi i gi dadov na posrednikot da gi dostavi so potvrdata i molbata, e sega me interesira kako da znam deka bil i podal.Sigurno nema da cekam cela godina da se smeni stausot za da doznam dali bil ili ne.
Rece deka odkako ke gi podal ke mi dal nekoe brojce,mu se javiv za brojceto mi rece koga ke idel vo Sofija ke go zemel i ke mi go dal i veke treta nedela pomina ni brojce dobiv ...kako sto pisaa pogore, na posrednicive da im gi vleces zborovite i muabetot im "ke bide ke bide"
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Zdravo
Dali nekoj moze bi znael da mi pomogne
Bev na dopolnitelna,izvadiv izvodi i gi dadov na posrednikot da gi dostavi so potvrdata i molbata, e sega me interesira kako da znam deka bil i podal.Sigurno nema da cekam cela godina da se smeni stausot za da doznam dali bil ili ne.
Rece deka odkako ke gi podal ke mi dal nekoe brojce,mu se javiv za brojceto mi rece koga ke idel vo Sofija ke go zemel i ke mi go dal i veke treta nedela pomina ni brojce dobiv ...kako sto pisaa pogore, na posrednicive da im gi vleces zborovite i muabetot im "ke bide ke bide"
Pa sto pati kazavme ako ne mu veruvas na posrednikot ke si gi zemis dokumentite i sam ke si gi odnesis na salter ili ke gi ispratis po DHL ,sega ke mu ja mislis do kraj na procesot
 
Член од
17 февруари 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo
Dali nekoj moze bi znael da mi pomogne
Bev na dopolnitelna,izvadiv izvodi i gi dadov na posrednikot da gi dostavi so potvrdata i molbata, e sega me interesira kako da znam deka bil i podal.Sigurno nema da cekam cela godina da se smeni stausot za da doznam dali bil ili ne.
Rece deka odkako ke gi podal ke mi dal nekoe brojce,mu se javiv za brojceto mi rece koga ke idel vo Sofija ke go zemel i ke mi go dal i veke treta nedela pomina ni brojce dobiv ...kako sto pisaa pogore, na posrednicive da im gi vleces zborovite i muabetot im "ke bide ke bide"
Nista ne daju na salter
 
Член од
6 ноември 2019
Мислења
10
Поени од реакции
4
Pa sto pati kazavme ako ne mu veruvas na posrednikot ke si gi zemis dokumentite i sam ke si gi odnesis na salter ili ke gi ispratis po DHL ,sega ke mu ja mislis do kraj na
Pa sto pati kazavme ako ne mu veruvas na posrednikot ke si gi zemis dokumentite i sam ke si gi odnesis na salter ili ke gi ispratis po DHL ,sega ke mu ja mislis do kraj na procesot
Dobro toa go znaeme go citame....dali sega koga veke e doverena rabotata na posrednik ima nekakov nacin da go proveris....eve na primer toa nekoe brojce sto trebal da mi go dade, neznam kakva e procedurata za toa brojce zasto spored nego na vtoro idenje ke go zemel....zar pri podavanje odma ne mu go davaat
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
1.743
Поени од реакции
2.903
Nema promeni oktomvri 2018 intervju i seuste na zadolzitelna
што значи ова:
Образувана преписка N:XXX/20XX/XX.XX.20XX г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
(2) Втор по ред статус кој трае најдолго, во просек од 10 до 14 месеци и се појавува за некоја недела по интервјуто. Во оваа фаза, вашето барање поминува низ повеќе институции кои го разгледуваат вашето досие (МВР, национална агенција за безбедност,...).
Не е точно повеќе, процедурата е успорена или во застој и се чека година и пол до две.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.457
Поени од реакции
1.978
Seta rabota ja zafrkanaa so ukazite i sega nas ke ne kocat see dodeka ne gi potpisat site za da nemadolgo cekanje kako pred toa za potpis
 
Член од
1 ноември 2018
Мислења
102
Поени од реакции
158
Sporo odi se osven potpisuvanjeto Ukaz..mislam i toa e sporo no pozabrzno od prethodno.. Nie sto sme na Finalna zaglaveni sme 6 meseci sto e premnogu. Neznam dali nemaat napraveno update na softverot ili navistina ne sme obraboteni. Ima nekoj info...
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Sporo odi se osven potpisuvanjeto Ukaz..mislam i toa e sporo no pozabrzno od prethodno.. Nie sto sme na Finalna zaglaveni sme 6 meseci sto e premnogu. Neznam dali nemaat napraveno update na softverot ili navistina ne sme obraboteni. Ima nekoj info...
Kako potpisuvajne ukazi ne bilo sporo koga cekame po 1 godina.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom