Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Ајде по сабајлечки да ве израдувам ќе има укази за 2016 ,преписка 8589 и 8591/2016 со промена од Проверка во Положително!!!
Со среќа на сите:)
Автоматски споено мислење:

Исто така и вчера и денес интензивно се работи со промени од задолжителна во финална,сега ги работат заостанатите отприлика,17ххх/2018
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2017
Мислења
57
Поени од реакции
79
Јас интервју 06.11.2018, број на преписка 20030, сеуште за задолжителна. Ајде треба веќе да има промена, доста време помина
 
Член од
26 ноември 2017
Мислења
100
Поени од реакции
38
Pocnaa Li mart da go eaxgeduvaat za ukazi sto sme staveni od 2019?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
1 февруари 2020
Мислења
42
Поени од реакции
57
Prasanje> Sakam da podnesam dokumenti za maloletni deca od 4 i 5 godini rodeni pred da dobijam Bugarsko drzavjanstvo. Jas imam drzavjanstvo a soprugot nema. Kakva e procedurata, treba li dvajcata roditeli da gi nosat decata na intervju ili mozam sama. A ako treba dvajcata moze li polnomosno od tatkoto pa sama da gi nosam na intervju. Ima li intervju za maloletni deca. Kolku bi trajala taa procedura.
 
Член од
30 септември 2019
Мислења
10
Поени од реакции
4
Денес ќе вадам потврда, изводи имам. Ќе вадам и потврда, ама немам копија од свидетелството врз основа на кое добив потекло. Мислам дека е внесено во правосудството ама ова е заради секој случај. Потврдата ќе е врз основа на мајка му на дедо ми родена 1910.
Ок ли е што го немам свидетелството, сестра ми дури во мај ќе го зима пасошот.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Денес ќе вадам потврда, изводи имам. Ќе вадам и потврда, ама немам копија од свидетелството врз основа на кое добив потекло. Мислам дека е внесено во правосудството ама ова е заради секој случај. Потврдата ќе е врз основа на мајка му на дедо ми родена 1910.
Ок ли е што го немам свидетелството, сестра ми дури во мај ќе го зима пасошот.
Да да,во ред е така.Тоа и треба да поднесеш.Затоа што го поткрепуваш плус со потврда.
 
Член од
18 февруари 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo, imam podneseno za bg drzhavjanstvo so proizhod od vujko mi. Na intervjuto odnesov kopija od bg pasoshot na tatko mi zashto vo meguvreme mu izkochi. Sakam da prasham dali treba nekakvi dopolnitelni dokumenti da nosam ?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo, imam podneseno za bg drzhavjanstvo so proizhod od vujko mi. Na intervjuto odnesov kopija od bg pasoshot na tatko mi zashto vo meguvreme mu izkochi. Sakam da prasham dali treba nekakvi dopolnitelni dokumenti da nosam ?
Не,доволно е тоа што имаш однесено копија од пасош на татко.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom