Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јуни 2018
Мислења
74
Поени од реакции
53
Ima ukazi I deneska ili majtap praite ako ima so srejka na site I da si docekame site bravos bilkim trgna rabotava
 
Член од
18 декември 2017
Мислења
16
Поени од реакции
8
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Дали некој може да ми каже, за колку време одприлика стига одговор од ЦДА - Д'ржавна агенција "Архиви" и Централнијат военен архив – Велико Т'рново
Koga i da e ke dobies odgovor ke si gi baraat parite i ne kazuvaat dali pronasle nesto,odkoga ke platis ke cekas nekolku nedeli i po posta ke dobies izvestuvajne deka ne go pronasle ili ke ja dobies potvrdata deka predokot ti bil bg. vojnik,treba samo da bides strpliv i da cekas,kaj site e razlicno vremeto na cekajne.
 
Член од
12 ноември 2019
Мислења
51
Поени од реакции
63
Zaangazirani se maximalno vo novava godina, daj boze da prodolzat taka. Me raduva tempoto so koe rsbotat.
Cestitki na tie so dobija i so srekja na ostanatite.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Zaangazirani se maximalno vo novava godina, daj boze da prodolzat taka. Me raduva tempoto so koe rsbotat.
Cestitki na tie so dobija i so srekja na ostanatite.
Сите укази освен еден беа потпишани лани, сега само објавени забрзано заради годишниот извештај. Ќе видеме во следните недели дали се максимално ангажирани или пак ќе си играат со нашето трпение.
 
Член од
12 ноември 2019
Мислења
51
Поени од реакции
63
Сите укази освен еден беа потпишани лани, сега само објавени забрзано заради годишниот извештај. Ќе видеме во следните недели дали се максимално ангажирани или пак ќе си играат со нашето трпение.
Ne veruvam mislam deka
Сите укази освен еден беа потпишани лани, сега само објавени забрзано заради годишниот извештај. Ќе видеме во следните недели дали се максимално ангажирани или пак ќе си играат со нашето трпение.
Ko so gleam fevruari i mart ke se najdolgi za potpisuvanje, cim tuka ima mn na forumov kojznae uste kolku ima realno..
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Има ли укази денес луѓе ? Или ке одмараат денес хаха цццц . . .
 
Член од
14 јануари 2020
Мислења
33
Поени од реакции
31
Edno prasanje ako moze nekoj da mi objasni vreme traenjevo na procedurava za podiganje na drzavjanstvo, ne mi e jasno kolku vreme se ceka za ovoj ЕГН broj i so kolku pati odenje bi zavrsil se ?? pisuva od 7 do 10 dena, znaci bi trebal da odam da go podignam drzavjanstvoto i da registriram adresa i ЕГН broj, i posle 7 do 10 dena povtorno da odam vo sofija da gi podignam za da se mozam da se slikam, pa potoa to tret pat da odam da si gi zemam pasosos i licnata karta koga ce bidat gotovi ?? Fala odnapred
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom