Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 октомври 2013
Мислења
229
Поени од реакции
109
Положително од Јануар останаа

29.01.2019 @Soprano99
30.01.2019 @dalibor1992Положително од Фебруар останаа


05.02.2019 @`аурора12
06.02.2019 @peperutka23
10.02.2019 @Izi-Mizi
19.02.2019 @rengoring
xx.02.2019 @Kiree
.02.2019 @BGJANA
.02.2019 @bo1
Хх.02.2019 @Ferarri100
19.02.2019 @kikikiki1
20.02.2019 @donnalia
20.02.2019 @responsible
20.02.2019 @Madrista!!!
20.02.2019 @Andrijan4e9321
20.02.2019 @Ilindenec
27.02.2019 @mrmnik_ko
27.02.2019 @katekiki
27.02.2019 @Malo blgarce
27.02.2019 @blag123
27.02.2019 @blag123
xx.02.2019 @bagatela
крај.02.2019 @RaZ-R
крај.02.2019 @pejo89
крај.02.2019 @SotirLashkoПоложително од Март
08.03.2019 @Gunner1
12.03.2019 @kocevskii
12.03.2019 @Aryann
12.03.2019 @limonka
12.03.2019 @seowizard
12.03.2019 @Golden123
14.03.2019 @Trpana
19.03.2019 @Root5
19.03.2019 @Milll
19.03.2019 @Bregovic
19.03.2019 @Root5
25.03.2019 @Pakito11
25.03.2019 @Mr.HyPNoTiC
27.03.2019 @goldfinger
27.03.2019 @DRD86
27.03.2019 @N.ROMSOM
xx.03.2019 @VikicaMk
xx.03.2019 @Jovicaaa
Xx. 04.2019- @stephanno111


Положително од Април

01.04.2019 @AnonymousAS
24.04.2019 @ognen101
24.04.2019 @ДАНКАН
24.04.2019 @12majmunka34
30.04.2019 @palekrstic
30.04.2019 @Reaper trolo
30.04.2019 @zapce M
30.04.2019 @Solskjaer5
30.04.2019 @N-ter

Положително од Мај
15.05.2019 @@daov.goran
15.05.2019 @Lovesimba
15.05.2019 @anamela
15.05.2019 @darkodamjan
15.05.2019 @Bonitop123
27.05.2019 @Mattea
0x.05.2019 @Lovesimba

Положително од Јуни
15.06.2019 @josifcaki
15.06.2019 @Prca
27.06.2019 @Kiko 9

Положително од Јули
05.07.2019 @RojalBND
05.07.2019 @jejans
07.07.2019 @Fenia
18.07.2019 @Vinz
26.07.2019 @Kasper78Положително од Август
06.08.2019 @theboy
01.08.2019 @nebojsha985
01.08.2019 @stuttgard
01.08.2019 @mihail2804
01.08.2019 @Kate@
10.08.2019 @Deki84
12.08.2019 @dvladev

Положително од Септември
27.09.2019 @igordespo

Положително од Октомври
25.10.2019 @bavarec89
28.10.2019 @Oktavijan

Положително од Ноември
01.11.2019 @Bobedimean
13.11.2019 @Zanaetcija
17.11.2019 @macedonmk
25.11.2019 @Bigo
27.11.2019- @Kapetanot
29.11.2019 @Nexon
30.11.2019- @marijantiДЕКЕМВРИ
20.12.2019- @Banne
30.12.2019- @Zlatkoim
30.12.2019- @Fill
30.12.2019- @angieee21

ЈАНУАРИ 2020

14.01.2020 - @RRR123-финална 15.08.2019
14.01.2020-@bolowr4r4 -финална 19.08.2019
14.01.2020- @Nikispec
21.01.2020- @Majbejker 15.08.2019- финална
21.01.2020-@Smooth21- 22.08.2019-финална-потврда
Може и мене да ме додадете, положително од 14.01.2020 на финална од 20. 08.2019
 

zzs

Член од
11 јуни 2016
Мислења
50
Поени од реакции
88
Ako najdis I jas baram
Поздрав до сите, од јоне не барајте број човекот едноставно го снема и не се јавува на порано дадените броеви, пред некое време се појави на нашите мобилни дека е вклучен на вибер но и нанего не оговараше.
 
Член од
2 ноември 2019
Мислења
23
Поени од реакции
26
Edno prasanje ako moze nekoj da mi objasni vreme traenjevo na procedurava za podiganje na drzavjanstvo, ne mi e jasno kolku vreme se ceka za ovoj ЕГН broj i so kolku pati odenje bi zavrsil se ?? pisuva od 7 do 10 dena, znaci bi trebal da odam da go podignam drzavjanstvoto i da registriram adresa i ЕГН broj, i posle 7 do 10 dena povtorno da odam vo sofija da gi podignam za da se mozam da se slikam, pa potoa to tret pat da odam da si gi zemam pasosos i licnata karta koga ce bidat gotovi ?? Fala odnapred
Soprugata pred mesec dene ja terase procedurata.
Go zrmavme ukazot od Ministerstvo za pravosudie i vo opshtinata odma otidovme da podneseme za EGN ,bevme vo petok i ni rece nareden petok dojdete da go podignete,toa e 5 rabotni dena ili 7 kalendarski.Nareden petok go zemavme i bevme da se slikame.
 
Член од
10 август 2019
Мислења
40
Поени од реакции
23
Поздрав до сите, од јоне не барајте број човекот едноставно го снема и не се јавува на порано дадените броеви, пред некое време се појави на нашите мобилни дека е вклучен на вибер но и нанего не оговараше.
Bitno parite ni gi zede
 
 • Ми се допаѓа
Reactions: zzs
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom