Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Денес потпишан указ, на положително од 21 декември со документи од чичко. Дополнително вадев потврда меѓутоа не сум сигурна дали се доставени од страна на посредникот.
Cestitki
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Денес потпишан указ, на положително од 21 декември со документи од чичко. Дополнително вадев потврда меѓутоа не сум сигурна дали се доставени од страна на посредникот.
Intrevju koga kazi ni odprilika koj broj. Si. Cestita se najubavo
Автоматски споено мислење:

Ukazzz 158. Site da cekate. Polozitelno ot 21 dekembri 2018
Intrevju koga kazi ni odprilika koj broj. Si. Cestita se najubavo
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Денес потпишан указ, на положително од 21 декември со документи од чичко. Дополнително вадев потврда меѓутоа не сум сигурна дали се доставени од страна на посредникот.
Koj br na prepiska za da znaeme odprilika
 
Член од
29 ноември 2018
Мислења
8
Поени од реакции
32
Br
Koj br na prepiska za da znaeme odprilika
Број на преписка 35хх/2016, ја започнав процедурата преку амбасадата во Скопје од 2015 год, чекав за происход една година, интервјуто ми беше Јануари 2016, бројчето го добив мај 2016. На дополнителна од јули 2017 до октомври 2018.
 
Член од
25 ноември 2019
Мислења
9
Поени од реакции
9
Od 21.decembra.2018 na polozitelno

Ako cekam da posalju prepisku za Beograd, onda cu da cekam duze za EGN ako sam razumeo, a potom je isto za dokumenta ?
Posto postoji ona lista sa cenama koliko kostaju i koliko se brzo izradjuju dokumenta i to je isto

Pitam jer nemam nikog u Sofiji i verovatno mora da idem 2x puta i da trazim posrednika za taj broj


ukaz small 158.jpeg
Автоматски споено мислење:

Br


Број на преписка 35хх/2016, ја започнав процедурата преку амбасадата во Скопје од 2015 год, чекав за происход една година, интервјуто ми беше Јануари 2016, бројчето го добив мај 2016. На дополнителна од јули 2017 до октомври 2018.

Prakticno copy/paste u mom slucaju, samo sto sam ja predao u Beogradu i imao intervju krajem decembra 2015, dopunska provera je trajala mnogo
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Od 21.decembra.2018 na polozitelno

Ako cekam da posalju prepisku za Beograd, onda cu da cekam duze za EGN ako sam razumeo, a potom je isto za dokumenta ?
Posto postoji ona lista sa cenama koliko kostaju i koliko se brzo izradjuju dokumenta i to je isto

Pitam jer nemam nikog u Sofiji i verovatno mora da idem 2x puta i da trazim posrednika za taj broj


Прегледај го приврзокот 224208
Автоматски споено мислење:




Prakticno copy/paste u mom slucaju, samo sto sam ja predao u Beogradu i imao intervju krajem decembra 2015, dopunska provera je trajala mnogo
Cestitoo!!!
Da ,ako ne zakazes sega za Sofija ke ti se smeni za da podignesh vo ambasada.No i da zakazes termin za vo Sofija se ceka nekoi 3 meseci,termini ima tek za vo februar,taka da isto mu doaga...Osven ako nemas pisano deka ke go zemes vo Sofija,togas nema da ti se smeni.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom