Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2018
Мислења
21
Поени од реакции
17
Zdr decki vcera ukaz 158 i kaj mene na poloziteno od 21.12.2018god no megutoa imav napraveno greska koga na spisok tuka imav pisano deka sum od oktomvri no bev od dekemvri.intervju umav 21april 2016 dokumenti izvodi od pradedovci i od zdruzenie bev i na doplnitena proverka godina i 8 meseci. So sreka na site da si docekate. Pozdrav do celno palekrstic sto se trudi za site.

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.533
Zdr decki vcera ukaz 158 i kaj mene na poloziteno od 21.12.2018god no megutoa imav napraveno greska koga na spisok tuka imav pisano deka sum od oktomvri no bev od dekemvri.intervju umav 21april 2016 dokumenti izvodi od pradedovci i od zdruzenie bev i na doplnitena proverka godina i 8 meseci. So sreka na site da si docekate. Pozdrav do celno palekrstic sto se trudi za site.

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk
Честито!!!
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.459
Поени од реакции
1.980
Zdr decki vcera ukaz 158 i kaj mene na poloziteno od 21.12.2018god no megutoa imav napraveno greska koga na spisok tuka imav pisano deka sum od oktomvri no bev od dekemvri.intervju umav 21april 2016 dokumenti izvodi od pradedovci i od zdruzenie bev i na doplnitena proverka godina i 8 meseci. So sreka na site da si docekate. Pozdrav do celno palekrstic sto se trudi za site.

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk
Cestitki se najubavo
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Clenot @Romsom mesa broj na molba so broj na prepiska, ama i 2016 e malku izmesana na primer vcera dobija prepiski so brj 35** do 39**/2016 a prepiskite 16**, 18** seuste cekaat
Znam,no sovrsen red ne moze da ima,poveke sluzbenici rabotaat i normalno e,problemot e premnogu odi bavno,od 7 meseci cekajne za potpis stignavne na 12 i ako ne promenat nesto cekajneto samo ke se zgolemuva.
 
Член од
16 мај 2019
Мислења
38
Поени од реакции
43
*****Апдејт 04.12.2019

Список на задолжителна проверка


16.06.2018-интервју @Nexon -01.08.2019-финална-29.11.2019 -положително

13.01.2018 -(интервју Битола) @Zlatkoim -15.08.2019 на финална
11.05.2018- интервју @Oktavijan -28.10.2019- на финална
30.05.2018-интервју(Скопје) @Aleksandar92 -23.08.2019-на финална
05.07.2018-интервју @Benithe1 -01.11.2019- на финална
19.07.2018-интервју @nasquez23 -преку родител -на задолжителна-03.12.2019-на финална
25.07.2018-интервју @angieee21 -од 20.08.2019 преку сестра -на финална
28.07.2018-интервју @bolowr4r4 -19.08.2019-со потврда -на финална
03.08.2018-интервју @Smooth21 -22.08.2019-финална
06.08.2018-интервју @Majbejker -15.08.2019-на финална
08.08.2018-интервју @Astrapa -23.08.2019-на финална
16.08.2018-интервју @AAGV -24.08.2019-преку братучед и потврда-на финална


13.03.2018-интервју @s@s@s@s -крштеница-на задолжителна
0x.05.2018-интервју @dule_bule -0x.07.2019-на финална-0x.10.2019-на дополнителна-потврда плус доставена
06.08.2018-интервју ■■■ -преку родител -на задолжителна
06.08.2018-интервју @marijanti -преку родител -на задолжителна
07.08.2018-интервју @Tashov -преку родител -на задолжителна
08.08.2018-интервју @Божино-преку родител -на задолжителна
08.08.2018-интервју @Purfect -преку родител -на задолжителна
13.08.2018-интервју @gjoko10 -со воена книшка и лк од дедо-на задолжителна
14.08.2018-интервју @t55 -преку родител -на задолжителна
17.09.2018-интервју Сестра 10.2018 -интервју @FAHRER -крштеница-на задолжителна
24.09.2018- интервју@Ve19966 -преку родител -на задолжителна
27.09.2018-интервју @Ohridmaca1 -со потврда -на задолжителна
28.09.2018-интервју @Dybala -со потврда -на задолжителна
02.10.2018 Интервју @ploumari -на задолжителна.
06.11.2018-интервју @CyberTm -преку родител со потврда -на задолжителна
19.11.2018-интервју @Aliii29 -преку родител -на задолжителна
27.11.2018-интервју @TasHee -на задолжителна
27.11.2018-интервју @darkopotok -на задолжителна
28.11.2018-интервју @Kikakikirika -преку родител -на задолжителна
03.12.2018-интервју @Nikolablaaa -на задолжителна
13.12.2018-интервју @Cufka -на задолжителна
03.12.2018-интервју @urke - крштеница - на задолжителна
13.01.2019-интервју @barselona123 -крштеница и потврда-на задолжителна
11.02.2019-интервју @Bojsa -на задолжителна
25.02.2019-интервју @Rope -на задолжителна
27.02.2019-интервју @lolita19 -со потврда -на задолжителна
25.03.2019-интервју @Blgarceto -крштеница и венчаница-на задолжителна


***Пишете ми и другите за да направам апдејт кои што се на задолжителна
@palekrstic jas sum so 25.07.2018 intervju vo Bitola, preku roditel, (Zadolzitelna Od 28.11.2018) seuste na zadolzitelna
Voedno da ti se zablagodaram odnapred za se sto pravis, si napravila i prodolzuvas da pravis. Sekoja cest ! :*
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom