Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 ноември 2019
Мислења
9
Поени од реакции
9
Cestitoo!!!
Da ,ako ne zakazes sega za Sofija ke ti se smeni za da podignesh vo ambasada.No i da zakazes termin za vo Sofija se ceka nekoi 3 meseci,termini ima tek za vo februar,taka da isto mu doaga...Osven ako nemas pisano deka ke go zemes vo Sofija,togas nema da ti se smeni.
Hvala, :)
Ima slobodnih termina za kraj januara za Sofiju !

Da li mas mozda nekog posrednika za Sofiju da preporucis, radi EGN i ostalog ?
 
Член од
14 август 2019
Мислења
53
Поени од реакции
122
Vcera ukaz dobija tie sto se na polozitelno od 21.12, dali ima uste nekoj na polozitelno od dekemvri, da pise da obnovime spisokot?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.535
Леле во ново руво сме,Новогодишно:)Нuкола бравоо,баш е убаво(y)
Автоматски споено мислење:

Hvala, :)
Ima slobodnih termina za kraj januara za Sofiju !

Da li mas mozda nekog posrednika za Sofiju da preporucis, radi EGN i ostalog ?
Да.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.535
*****Апдејт 04.12.2019

Список на задолжителна проверка


16.06.2018-интервју @Nexon -01.08.2019-финална-29.11.2019 -положително

13.01.2018 -(интервју Битола) @Zlatkoim -15.08.2019 на финална
11.05.2018- интервју @Oktavijan -28.10.2019- на финална
30.05.2018-интервју(Скопје) @Aleksandar92 -23.08.2019-на финална
05.07.2018-интервју @Benithe1 -01.11.2019- на финална
19.07.2018-интервју @nasquez23 -преку родител -на задолжителна-03.12.2019-на финална
25.07.2018-интервју @angieee21 -од 20.08.2019 преку сестра -на финална
28.07.2018-интервју @bolowr4r4 -19.08.2019-со потврда -на финална
03.08.2018-интервју @Smooth21 -22.08.2019-финална
06.08.2018-интервју @Majbejker -15.08.2019-на финална
08.08.2018-интервју @Astrapa -23.08.2019-на финална
16.08.2018-интервју @AAGV -24.08.2019-преку братучед и потврда-на финална


13.03.2018-интервју @s@s@s@s -крштеница-на задолжителна
0x.05.2018-интервју @dule_bule -0x.07.2019-на финална-0x.10.2019-на дополнителна-потврда плус доставена
06.08.2018-интервју ■■■ -преку родител -на задолжителна
06.08.2018-интервју @marijanti -преку родител -на задолжителна
07.08.2018-интервју @Tashov -преку родител -на задолжителна
08.08.2018-интервју @Божино-преку родител -на задолжителна
08.08.2018-интервју @Purfect -преку родител -на задолжителна
13.08.2018-интервју @gjoko10 -со воена книшка и лк од дедо-на задолжителна
14.08.2018-интервју @t55 -преку родител -на задолжителна
17.09.2018-интервју Сестра 10.2018 -интервју @FAHRER -крштеница-на задолжителна
24.09.2018- интервју@Ve19966 -преку родител -на задолжителна
27.09.2018-интервју @Ohridmaca1 -со потврда -на задолжителна
28.09.2018-интервју @Dybala -со потврда -на задолжителна
02.10.2018 Интервју @ploumari -на задолжителна.
06.11.2018-интервју @CyberTm -преку родител со потврда -на задолжителна
19.11.2018-интервју @Aliii29 -преку родител -на задолжителна
27.11.2018-интервју @TasHee -на задолжителна
27.11.2018-интервју @darkopotok -на задолжителна
28.11.2018-интервју @Kikakikirika -преку родител -на задолжителна
03.12.2018-интервју @Nikolablaaa -на задолжителна
13.12.2018-интервју @Cufka -на задолжителна
03.12.2018-интервју @urke - крштеница - на задолжителна
13.01.2019-интервју @barselona123 -крштеница и потврда-на задолжителна
11.02.2019-интервју @Bojsa -на задолжителна
25.02.2019-интервју @Rope -на задолжителна
27.02.2019-интервју @lolita19 -со потврда -на задолжителна
25.03.2019-интервју @Blgarceto -крштеница и венчаница-на задолжителна


***Пишете ми и другите за да направам апдејт кои што се на задолжителна
 
Последно уредено:
Член од
3 август 2015
Мислења
1.525
Поени од реакции
2.187
Znaci vremetraenjeto na statusot polozitelno nablizuva 12 meseci cekanje.
Daaa za zal taka e onie od 18 zemaa porano ukaz
Автоматски споено мислење:

Список на положително

Од Декември останааxx.12.2018 @Soprano99
12.12.2018 @vrapce1808
21.12.2018 @.ReD. .DeViL.
21.12.2018 @Pacient123321
21.12.2018 @Vikkk

ne se clenovi na forum
21.12.2018 trajce
21.12.2018 Viktor T.
21.12.2018 viktor
Poslednite trojca jas informiram
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
195
Поени од реакции
156
Значи сега дефинитивно декември го исчистија, и почнати се од јануар ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom