Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
zdravo do site
dali nekoj ima informacija koi pesadiski polka bea stacionirani vo 1941 vo sofija
bidejki dedo mi sluzel vo sofija pa mi treba imeto na polkovite vo togasno vreme sto bea satcionirani vo sofija
pozdrav do site
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Dosta filozofiravte, za filozofite otvorite nova tema i tamu filozofirajte koku sakate, ako imate nesto konkretno da kazete za temata, nekoja korisna informacija pisajte, a ne im odete po zivci, i ne im go trosete vremeto na lugeto samo dzabe da vi gi citaat vasite postovi mislejki deka ke dobijat nesto korisno!
Bez navredi!
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
Eve za inf. za tebe forumo go pratam i postiram (ne stalno) skoro 1 godina a stranata na ministerstvoto na pravosadieto 2 godini ti verovatno togas ne ni mislese drzavjanstvo da vadis. Druga rabota 20 000 + so se na dopolnitelna imaat proizhod dobieno so izjava jas imam takov proizhod vo septemvri 2012 e dobien i intervju januari 2013 togas bese Bojko na vlast i se bese OK ama posle dojde BSP na vlast i tie mislea kako tebe deka treba dopolnitelni pa zaradi to e sega vaka.
Treto ke ima izmeni i dopolnuvanja vo zakon ne celosna promena. Samo so ako pod tocka broj 3 na predlog zakonot veli deka proizhod se dokazuva i so deklaracija od bg organ vo stranska drzava?? Pa deklaracijata e ista kako izjavata so sme ja dale jas i uste 20 000 + drugi lugje ima nekoja razlika?
Cetvrto POTEKLO ne e ako pradedo ti se borel za bugarija vo prva svetska vojna. Prinudno se borel 1-2 godini pa pak si ziveel na x mesto vo mk to e isto kako prosetav 2 meseci vo Germanija kupiv kola na D tablica i sea sum germanec.
Mnogu raboti nemaat logika vo celata procedura mene me nervira so cisto nekoj lugje predvreme sudat i solat pamet vie vaka nie onaka. Nekam da se raspravam so nikoj taka da ne repliciram poke samo ti kazvam ne si vo pravo za mn raboti i ne se rabotite taka kako so gi gledas od 2010 tie so omat BG drzavjanstvo da ne imaat poteklo slucajno? Strasni gluposti se prat jas licno mislam deka treba da se znaj ili DA ili NE a ne dopolnitelna 1 god nekoj 2 i ti cekajsi CRNA HRONIKA e cela procedura STRASNO
JAS SAMO KAZAV DEKA SO DOAGANJETO NA BOJKO I PRED DOAGANJETO NA NEGO NE E ISTO VO ODNOS NA PREGLED NA BROJKITE I SAKAV TOA SITE DA GO ZNAAT.
ZA SITE STATISTIKI MISLENJE PREMISLUVANJA RAZMISLUVANJA OKOLU BG PASOS NE ME INTERESIRA, TOA E DRZAVA I TIE SI IMAAT SVOI ZAKONI I FUNKCIONALNOST NA ISTITE.

I DA KESKI JAS DA SE BOREV ZA BUGARIJA I DA BEV PRAVA BUGARKA..KESKI..

CAO PRIJATNO.
 
Член од
20 јануари 2015
Мислења
27
Поени од реакции
17
zdravo do site
dali nekoj ima informacija koi pesadiski polka bea stacionirani vo 1941 vo sofija
bidejki dedo mi sluzel vo sofija pa mi treba imeto na polkovite vo togasno vreme sto bea satcionirani vo sofija
pozdrav do site
Предполагам п'рви пехотен софијски полк? - зависи зашто е бил командирован во Софија.
 
Член од
31 јануари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
126
eve sto najdov vo mojot email... od posrednik e ova koga se rasprasuvav za pocetok.. znam deka na forumov imase dilemi okolu toa, ali sepak i ovaj posrednik mozi i da lazi
Bugarski Pasos <drzavjanstvo.bg@gmail.com>
9/14/14



to me

Od 2 meseci navaka priznavaat i bugarski dokumenti na rodnini koi ne se po prava linija (prvi, vtori, treti bracedi)
Ова е само една голема ЛАГА! Има голем број на случаеви од 2014 кои на овој начин се одбиени т.е апликанти кои поднеле копија од бугарски пасош и изводи од брат, сестра, братучед/ка во агенцијата, чии барања не се уважени. Не наседнувајте на овие трикови, чекајте на промена на закон ако не поседувате стари документи од претци.
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
Член од
28 февруари 2015
Мислења
45
Поени од реакции
132
Ne go posetuvam forumov cesto koga kako imam vreme no ovde se iznacitav se i sesto a nikoj vrska nema što se pisuva ....lele luge daj site koi davate mislenja vaši barem bidete malku informirani.
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Како не ме зачуди дека си од Штип? :D ццц шо ке прае градо коа ке земеме пасошите бе? ке нема кој да се каче на Исаро и да маа камењата :pos:
Ma jas 20 godini ne sum se kacila da maam so kamenja takada isaro ke prezivee i bez mene:pos::pos::pos:[DOUBLEPOST=1425164738][/DOUBLEPOST]
Ne go posetuvam forumov cesto koga kako imam vreme no ovde se iznacitav se i sesto a nikoj vrska nema što se pisuva ....lele luge daj site koi davate mislenja vaši barem bidete malku informirani.
Aj te molam ti kako mnogu informirana prosvletni ne so nie ne znaeme a ti znaes.
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
45
Поени од реакции
132
Ma jas 20 godini ne sum se kacila da maam so kamenja takada isaro ke prezivee i bez mene:pos::pos::pos:[DOUBLEPOST=1425164738][/DOUBLEPOST]
Aj te molam ti kako mnogu informirana prosvletni ne so nie ne znaeme a ti znaes.
So toa tvoe arogantno odnesuvanje teško deka baš na tebe ke ti kazam bilo što i da znam ......a moeto mislenje ne beše lično nameneto za nikogo samo tolku mnogu raboti procitav što veruvajte nekoi raboti ne se ni blizu so temava ...
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
So toa tvoe arogantno odnesuvanje teško deka baš na tebe ke ti kazam bilo što i da znam ......a moeto mislenje ne beše lično nameneto za nikogo samo tolku mnogu raboti procitav što veruvajte nekoi raboti ne se ni blizu so temava ...
Iskreno tvoite informacii ne mi se ni potrebni od pricina sto dodeka go zedov pasosot minav niz sito i reseto i se iznaslusav i iznagledav se i sesto i zatoa takvite kako tebe za dorucek gi jadam.Mozam komotno predavanja da ti drzam na ovaa tema a ti ako ne sakas da spodeles nesto tuka nema potreba da kazuvas dali znaes nesto ili ne ili deka nie tuka nisto ne znaeme.
 
Член од
18 јануари 2015
Мислења
18
Поени од реакции
0
Здраво
Сакам да прашам дали уште се врши пријавувањето за Бугарски пасош на веб страната http://www.aba.government.bg/?legal=9 или има некои измени. Однапред ви благодарам
Поздрав
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
45
Поени од реакции
132
Iskreno tvoite informacii ne mi se ni potrebni od pricina sto dodeka go zedov pasosot minav niz sito i reseto i se iznaslusav i iznagledav se i sesto i zatoa takvite kako tebe za dorucek gi jadam.Mozam komotno predavanja da ti drzam na ovaa tema a ti ako ne sakas da spodeles nesto tuka nema potreba da kazuvas dali znaes nesto ili ne ili deka nie tuka nisto ne znaeme.
Znači na tebe mozam
Iskreno tvoite informacii ne mi se ni potrebni od pricina sto dodeka go zedov pasosot minav niz sito i reseto i se iznaslusav i iznagledav se i sesto i zatoa takvite kako tebe za dorucek gi jadam.Mozam komotno predavanja da ti drzam na ovaa tema a ti ako ne sakas da spodeles nesto tuka nema potreba da kazuvas dali znaes nesto ili ne ili deka nie tuka nisto ne znaeme.
Ne kazav ne znaete samo nekoi raboti koi gi procitav boze me sačuvaj.......aa ti takvite kako mene dali gi jades za dorucek ili ne ne znam a voopsto ne mi me interesira ...Jas na takvite kako tebe predavanja im drzam... znaes mojot način na izrazuvanje e malku na povisoko nivo pa IZVINI ako si se prepoznal/a vo moite postovi. ...
Iskreno tvoite informacii ne mi se ni potrebni od pricina sto dodeka go zedov pasosot minav niz sito i reseto i se iznaslusav i iznagledav se i sesto i zatoa takvite kako tebe za dorucek gi jadam.Mozam komotno predavanja da ti drzam na ovaa tema a ti ako ne sakas da spodeles nesto tuka nema potreba da kazuvas dali znaes nesto ili ne ili deka nie tuka nisto ne znaeme.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom